Tango w Strefie Gwiazd

Kolejne koncerty w ramach bestsellerowego cyklu Strefa Gwiazd były karnawałowym świętem tanga. Światowej sławy wirtuoz bandoneonu Mario Stefano Pietrodarchi ożywił na oczach słuchaczy ogień tkwiący w nutach podszytych tangiem. Zabrzmiały kultowe utwory Astora Piazzolli, muzyka filmowa Ennio Morricone, natomiast w drugiej części wieczoru została wykonana msza Misatango (Misa a Buenos Aires) współczesnego argentyńskiego kompozytora Martina Palmeriego, w której wystąpiła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej oraz połączone chóry: Chór Filharmonii Opolskiej, Chór Kamerlany Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (prof. Krzysztof Szydzisz – przygotowanie chóru) oraz Chór Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Głubczycach (Tadeusz Eckert – przygotowanie chóru). Partie solowe wykonali Mario Stefano Pietrodarchi – bandoneon, Katarzyna Włodarczyk – mezzosopran, Ewa Zug – fortepian. Koncert poprowadził Dyrektor Filharmonii Opolskiej Przemysław Neumann. Owacjom na stojąco oraz bisom nie było końca.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Reportaż z koncertu w Strefie Kultury TVP Opole