MENU

WYDARZENIA I BILETY

ABONAMENTY W SEZONIE ARTYSTYCZNYM 2017/2018

Zapraszamy Państwa do zakupu abonamentów na wybrane koncerty w Filharmonii Opolskiej w sezonie 2017/2018.

Kupując abonament oszczędzają Państwo czas i pieniądze, a ponadto zyskują Państwo gwarancję dobrego miejsca na naszych koncertach.

Darmowe wejściówki:

29.09.2017 (piątek) godz. 19:00

Inauguracja 66. Sezonu Artystycznego

Przemysław Neumann – dyrygent / Seiji Okamoto – skrzypce

Program:
Józef Elsner – Polonez E-dur na tematach z uwertury do opery Lodoïska Rodolphe’a Kreutzera
Johannes Brahms – Koncert skrzypcowy D-dur op. 77
Piotr Czajkowski – VI Symfonia h-moll Patetyczna op. 74

 

27.10.2017 (piątek) godz. 19:00

Koncert symfoniczny

Przemysław Neumann – dyrygent / Yulianna Avdeeva – fortepian

Program:

Mikołaj Rimski-Korsakow – Lot trzmiela z opery Bajka o carze Sałtanie
Piotr Czajkowski – I Koncert fortepianowy b-moll op. 23
Piotr Czajkowski – Suita z baletu Jezioro łabędzie op. 20a

 

GRUPA I

06.10.2017 (piątek) godz. 19:00

XIV Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim

Wojciech Rodek – dyrygent / Celina Kotz – skrzypce

Program:
Mendelssohn Bartholdy -- III Symfonia a-moll Szkocka op. 56/F 
Max Steiner – Suita z filmu Casablanca
Franz Waxman – Fantazja na tematy z opery Carmen
Erich Korngold – Suita z filmu Adventures of Robin Hood

 

11.11.2017 (piątek) godz. 18:00

Uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Przemysław Neumann – dyrygent

Program:
Ignacy Feliks Dobrzyński – Uwertura do opery Monbar czyli Flibustierowie op. 30
Zygmunt Noskowski – Wariacje e-moll na temat własny
Zygmunt Stojowski – Suita Es-dur na orkiestrę symfoniczną op. 9

 

24.11.2017 (piątek) godz. 19:00

Koncert symfoniczny

Szymon Makowski – dyrygent / Katarzyna Raczkowska – flet

Program:
Jean Sibelius – Poemat symfoniczny Tapiola op. 112
Carl Nielsen – Koncert na flet i orkiestrę
Johannes Brahms / Arnold Schönberg – Kwartet fortepianowy g-moll op. 25, opracowanie na orkiestrę

 

08.12.2017 (piątek) godz. 19:00

Przyszłość Orkiestra

Przemysław Neumann – dyrygent / Jakub Waszczeniuk – trąbka

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Opolu
Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Lutosławskiego w Nysie 

Program:
Feliks Mendelssohn-Bartholdy – Uwertura koncertowa h-moll op. 26 Hebrydy
Joseph Haydn – Koncert na trąbkę i orkiestrę Es-dur
Ludwig van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 92

 

16.02.2018 (piątek) godz. 19:00

Koncert symfoniczny

Jan Stanienda – dyrygent / Michał Szymała – obój / Paweł Knebel – fagot

Program:
Joseph Haydn – 49. Symfonia f-moll La Passione
Joseph Haydn – Koncert na obój i orkiestrę C-dur
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert na fagot i orkiestrę B-dur KV 191
Ludwig van Beethoven – I Symfonia C-dur op. 21

 

23.02.2018 (piątek) godz. 19:00

Koncert symfoniczny

Jakub Chrenowicz – dyrygent / Łukasz Trepczyński – fortepian

Program:
Xaver Scharwenka – Uwertura do opery Mataswintha
Witold Maliszewski – Koncert fortepianowy b-moll
Johannes Brahms – Uwertura akademicka e-moll op. 80
Edward Elgar – In the South (Alassio) op. 50

 

09.03.2018 (piątek) godz. 19:00

Koncert symfoniczny

Monika Wolińska – dyrygent / Szymon Krzeszowiec – skrzypce

Program:
Eugeniusz Morawski-Dąbrowa – Poemat symfoniczny Don Kichot
Ludomir Różycki – Koncert skrzypcowy op. 70
Zygmunt Noskowski – I Symfonia A-dur

 

16.03.2018 (piątek) godz. 19:00

Koncert symfoniczny

Przemysław Neumann – dyrygent / Marcin Zdunik – wiolonczela

Program:
Johannes Brahms – Uwertura tragiczna op. 81
Robert Schumann – Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129
Witold Maliszewski – I Symfonia g-moll op. 8

 

06.04.2018 (piątek) godz. 19:00

Koncert dyplomantów PSM II st. w Opolu

 

03.05.2018 (czwartek) godz. 18:00

Święto konstytucji 3 maja – Dzień muzyki polskiej

Wojciech Rodek – dyrygent / Wojciech Fudala – wiolonczela

Program:
Józef Elsner – Uwertura do opery Leszek Biały
Mieczysław Weinberg – Koncert wiolonczelowy
Karol Szymanowski (ork. Grzegorz Fitelberg) – Etiuda b-moll
Mieczysław Karłowicz – Epizod na maskaradzie

 

11.05.2018 (piątek) godz. 19:00

Koncert Dyplomowy Studentów Dyrygentury Akademii Muzycznej w Poznaniu

 

18.05.2018 (piątek) godz. 19:00

Koncert symfoniczny

Kai Bumann – dyrygent / Joanna Kreft – skrzypce / Dominik Płociński – wiolonczela / Bartłomiej Wezner – fortepian

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery Cosi fan tutte
Ludwig van Beethoven – Koncert potrójny C-dur op. 56
Franz Schubert – III Symfonia D-dur

 

25.05.2018 (piątek) godz. 19:00

Koncert symfoniczny

Przemysław Neumann – dyrygent / Rafał Łuszczewski – fortepian

Program:
Stanisław Moniuszko – Uwertura do opery Flis
Edward Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op. 16
Antonín Dvořák – IX Symfonia e-moll op. 95 Z nowego świata

 

15.06.2018 (piątek) godz. 19:00

Koncert symfoniczny

Izabela Polakowska-Rybska – dyrygent

 

GRUPA II

01.12.2017 (piątek) godz. 19:00

Koncert symfoniczny

Antoni Wit – dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – 38. Symfonia D-dur KV 504 Praska
Anton Bruckner – VII Symfonia E-dur

 

15.12.2017 (piątek) godz. 19:00

Koncert symfoniczny

"Cichej spokojnej nocy"

Piotr Furtas – dyrygent

Program:
Koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych

 

02.03.2018 (piątek) godz. 19:00

Koncert symfoniczny

Dyrygent - laureat X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga / Andrzej Krawiec – skrzypce

 

20.04.2018 (piątek) godz. 19:00

Koncert symfoniczny

Przemysław Neumann – dyrygent / Veriko Tchumburidze – skrzypce

Program:
Karol Kurpiński – Uwertura do opery Pałac Lucypera
Ludwig van Beethoven – Koncert skrzypcowy D-dur op. 61
Ludwig van Beethoven – III Symfonia Es-dur op. 55 Eroica

 

22.06.2018 (piątek) godz. 19:00

Zakończenie 66. Sezonu Artystycznego

Przemysław Neumann – dyrygent / Jan Lisiecki – fortepian

Program:
Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy f-moll
Witold Lutosławski – Koncert na orkiestrę

 

GRUPA III

17.11.2017 (piątek) godz. 19:00 lub 18.11.2017 (sobota) godz. 18:00

Koncert symfoniczny

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Chór Filharmonii Opolskiej
Chór Feniks
Przemysław Neumann – dyrygent / Iwona Sobotka – sopran / Agnieszka Rehlis – mezzosopran / L
ászló Boldizsár – tenor / Tomasz Konieczny – bas

Program:
Giuseppe Verdi – Requiem

 

23.03.2018 (piątek) godz. 19:00

Wielki Post Wielka Muzyka

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Chór Filharmonii Opolskiej
Zbigniew Graca – dyrygent

Program:
Józef Elsner – Pasja op. 65

 

13.04.2018 (piątek) godz. 19:00

Koncert symfoniczny

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Mariusz Smolij – dyrygent

Program:
Leonard Bernstein – Three Dance Episodes z On the Town
Ferde Grofé – Grand Canyon Suite
Gustaw Mahler – Adagietto z V Symfonii cis-moll
Aaron Copland – Cztery Epizody z baletu Rodeo

 

Wszystkie wydarzenia i koncerty Filharmonii Opolskiej:
REPERTUAR

 

Regulamin:

RODZAJE ABONAMENTÓW:


- ABONAMENT AN10 w cenie 220 zł, obejmuje 10 koncertów symfonicznych w Sali koncertowej.
Przy zakupie abonamentu można wybrać 10 spośród 22 koncertów symfonicznych wg następującego schematu:
- 7 koncertów symfonicznych z grupy I – bilet normalny 20 zł,
- 2 koncerty symfoniczne z grupy II – bilet normalny 40 zł,
- 1 koncert specjalny z grupy III bilet 60 zł.
Dodatkowo posiadacz abonamentu otrzyma bezpłatne zaproszenie na koncerty realizowane w ramach projektów unijnych w dn. 29 września 2017 r. i 27 października 2017 r.

- ABONAMENT UN10 w cenie 120 zł, dotyczy osób uprawnionych do zakupu biletów ulgowych* i obejmuje 10 koncertów symfonicznych  w Sali koncertowej.
Przy zakupie abonamentu można wybrać 10 spośród 22 koncertów symfonicznych wg następującego schematu:
- 7 koncertów symfonicznych z grupy I – bilet ulgowy 10 zł,
- 2 koncerty symfoniczne z grupy II – bilet ulgowy 20 zł,
- 1 koncert specjalny z grupy III  bilet 60 zł.
Dodatkowo posiadacz abonamentu otrzyma bezpłatne zaproszenie na koncerty realizowane w ramach projektów unijnych w dn. 29 września 2017 r. i 27 października 2017 r.

* Do zakupu abonamentów ulgowych, za okazaniem odpowiedniego dokumentu, uprawnieni są: młodzież szkolna, słuchacze dziennych szkół pomaturalnych i policealnych, studenci, emeryci, renciści, nauczyciele szkolnictwa muzycznego. Przed wejściem do Sali koncertowej bileterzy mają prawo poprosić o okazanie dokumentu uprawniającego do ulgi.

- ABONAMENT AC w cenie 450 zł, obejmuje wszystkie 22 koncerty symfoniczne w Sali koncertowej. Dodatkowo posiadacz abonamentu otrzyma bezpłatne zaproszenie na koncerty realizowane w ramach projektów unijnych w dn. 29 września 2017 r. i 27 października 2017 r.


- ABONAMENT NC w cenie 270 zł, dotyczy osób uprawnionych do zakupu biletów ulgowych* i obejmuje wszystkie 22 koncerty symfoniczne w Sali koncertowej. Dodatkowo posiadacz abonamentu otrzyma bezpłatne zaproszenie na koncerty realizowane w ramach projektów unijnych w dn. 29 września 2017 r. i 27 października 2017 r.

* Do zakupu abonamentów ulgowych, za okazaniem odpowiedniego dokumentu, uprawnieni są: młodzież szkolna, słuchacze dziennych szkół pomaturalnych i policealnych, studenci, emeryci, renciści, nauczyciele szkolnictwa muzycznego. Przed wejściem do sali koncertowej bileterzy mają prawo poprosić o okazanie dokumentu uprawniającego do abonamentu ulgowego.

- ABONAMENT AR* w cenie 50 zł, obejmuje cykl koncertów skierowanych do rodzin.
W sezonie artystycznym 2017/2018 koncerty te  będą odbywały się 5 razy w niedzielne przedpołudnia.
Posiadacze abonamentu AR oszczędzają ponad 33% od cen biletów na koncerty rodzinne.

* Dzieci do lat 4, siedzące na kolanach rodziców, opiekunów – wstęp bezpłatny.

Abonamenty można kupić w kasie biletowej Filharmonii Opolskiej w godzinach otwarcia kasy, za wyjątkiem dni koncertowych – na godzinę przed każdym koncertem kasa biletowa prowadzi  wyłacznie sprzedaż biletów indywidualnych na dany koncert.

Dyrekcja Filharmonii Opolskiej zastrzega sobie możliwość zmiany terminów, wykonawców i programów koncertów oraz cen biletów.

Każda osoba kupująca abonament otrzyma bezpłatnie jeden egzemplarz wydawnictwa w formie książki z programem na sezon artystyczny 2017/2018.