MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
12 marca niedziela 2017

18:00
Na dwa głosy – Piosenki Wielkich Nieobecnych
Miss Ella i Mr. Swing

Bilety 20 zł

 

Nieobecni: Ella Fitzgerald i mistrzowie muzyki swingowej
Obecni: Kamila Dauksz, Mateusz Krautwurst, Jacek Mełnicki

Sekcja:
Kamila Dauksz – wokal
Mateusz Krautwurst – wokal
Jacek Mełnicki – wokal, piano
Kamil Barański - piano
 

Miejsce: Scena klubowa


Kontynuując trzyletnią tradycję prezentowanego w Filharmonii Opolskiej cyklu koncertów „Na Dwa Głosy”, proponujemy w 2017 r. kolejny cykl koncertów, zatytułowany „Na Dwa Głosy – Piosenki Wielkich Nieobecnych”.
Na cykl koncertów w wykonaniu ośmiu duetów wokalnych, wywodzących się z prowadzonego od 1991 r. przez Jacka Mełnickiego Opolskiego Studia Piosenki, a obecnie występujących na polskich scenach teatralnych i musicalowych (wrocławski teatr „Capitol”, warszawska „Roma”, krakowskie „Variete”), złożą się tym razem utwory pochodzące z repertuaru nieżyjących już wielkich artystów piosenki.
Podczas koncertów zostaną zaprezentowane zarówno polskie, jak i światowe, ponadczasowe przeboje skomponowane, napisane lub wykonywane przez „Wielkich Nieobecnych”.
Chcielibyśmy także podtrzymać lubiany i doceniony przez naszą publiczność zwyczaj wykonywania podczas każdego z koncertów tzw. „repertuaru obowiązkowego”, który zawsze stanowi pewną muzyczną niespodziankę i polega na spontanicznej prezentacji przez wokalistów trzech utworów, wybranych przez kierownika muzycznego każdego z koncertów, Jacka Mełnickiego z jego akompaniamentem na fortepianie akustycznym. W pozostałym repertuarze we wszystkich koncertach wokalistom towarzyszyć będą znakomici instrumentaliści.
Zgodnie z dotychczasową tradycją, cykl zakończy grudniowy, galowy koncert świąteczny z udziałem wszystkich artystów biorących udział w comiesięcznych koncertach.       

 

Kamila Dauksz (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, wiolonczelistka) to rodowita Opolanka. Jest absolwentką PSM I i II st. w Opolu w klasie wiolonczeli i Opolskiego Studia Piosenki. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu – kierunek wokalistyka jazzowa.
Solistka Opole Gospel Choir. Wraz z zespołem uczestniczyła w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach muzyki gospel. Od roku 2012 rozwija autorską działalność muzyczną, która raz po raz owocuje sukcesami.
Ważniejsze osiągnięcia to m.in:
I Nagroda na 35 Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Poetyckiej „Piostur Gorol Song” w Andrychowie w 2013 r.,
II Nagroda na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku w 2014 r.
II nagroda na 51. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w roku 2015.
II nagroda na 11. Wrocławskim Przeglądzie Piosenki Studenckiej w 2015 r.
Nagroda specjalna na Ósmym Festiwalu Piosenki Artystycznej POETYCKA DOLINA w Warszawie roku 2016.
9.04.2016r. wystąpiła jako gość, podczas koncertu SMOLIK&KEV FOX, który odbył się w NCPP.
Z piosenką A ja leżę, pochodzącą z debiutanckiej płyty Taka Tumba, brała udział w Opolskich Eliminacjach do Debiutów podczas 53. KFPP w Opolu, gdzie w głosowaniu publiczności zajęła III miejsce.
Na wspomnianej debiutanckiej płycie Taka tumba znajduje się czternaście autorskich utworów, nad którymi pracowała wraz ze swoim zespołem.
Dodatkowo dwie piosenki artystki, znalazły się na składankach Ballady i niuanse 2 (CD 2) (A ja leżę) oraz Smooth Jazz po Polsku: Dobry Wieczór (Taka tumba) pośród utworów takich artystów jak: Kortez, Ania Dąbrowska, Skubas, Kayah czy Perfect.
Z Piosenką Każdy z nas ma swój dom, w konkursie Napisz piosenkę o Opolu zajęła drugie miejsce.

Mateusz Krautwurst wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Rekomendowany przez Urszulę Dudziak w wywiadzie dla „Polityki” (nr. 13. z 29. marca 2008 r.) oraz dla „Życia Warszawy” (wydanie z7. marca 2008 r.). Z projektem The Positive wystąpił w koncercie „Debiuty 2008” [TVP], zdobył
GRAND PRIX Carpathia Festival 2008, został finalistą Vena Music Festival 2008 i 2010, także wystąpił na Sopot TOP Trendy Festiwal 2009. Wygrał odcinek programu „Szansa na Sukces” z zespołem Poluzjanci (TVP, 2011).
Jego głos i utwory znaleźć można na płytach innych artystów, lecz również w autorskiej odsłonie albumu The Positive (na płycie gościnnie Natalia Kukulska, Urszula Dudziak i Frenchy). W 2011 roku ukazała się postmodernistyczna powieść Mateusza „Pojednanie. Składanie do całości”.
Z końcem 2011 roku Mateusz Krautwurst został finalistą The Voice of Poland [TVP2] z drużyny Kayah, czego skutkiem jest wydany przez Universal Music Polska singiel „Tego nam życzę” (marzec 2012 r.). 9 maja 2014 roku w Empikach ukazał się album „Gdzieś Pomiędzy”. Publikacja autorskiego materiału i konkretnej myśli produkcyjnej to sukces wynikający ze współpracy z Schubert Music Publishing oraz Polskimi Nagraniami, a także samego krążka i wszystkich artystów tworzących jego brzmienie.
Jesienią 2014 roku Polskie Radio wydało album „Pokolenie 14/44”, na którym znalazły się dwa utwory współautorstwa Mateusza. Piosenka „Dlaczego nie mam takiej mocy” została wykonana wspólnie z Sobotą, natomiast utwór „Ktoś Ty?” w duecie z Kastą. 21 listopada 2015 ukazał się singiel „Something Special” zaśpiewany w duecie z Kasią Dereń. Teledysk do utworu został zrealizowany w Rio de Janeiro.
W 2016 roku Mateusz zrealizował autorski cykl wieczorów z muzyką improwizowaną #openstage w centrum Warszawy, w którym na przełomie stycznia i maja wystąpili czołowi muzycy polskiej sceny muzycznej oraz m.in. Hania Stach, Kuba Molęda, Nick Sinckler, Ania Karwan, Grzech Piotrowski, Łukasz Sztaba, a także goście z Londynu – Jnr Robinson (wokalista) oraz Oscar Stieler – pianista, który współpracował ze światowymi gwiazdami (Erykah Badu, Dwele, Taio Cruz, Macy Gray).
W dalszym ciągu koncertuje i zajmuje się produkcją muzyki (audio & live). Współpracował m.in. z Piotrem Polkiem, Kayah, Adamem Sztabą, Grzechem Piotrowskim, Borysem Szycem. Odbył również trasę koncertową po Wielkiej Brytanii z najpopularniejszym w Europie chórem gospel – The London Community Gospel Choir.

Materiały: Żródło własne artystów.