MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
22 kwietnia sobota 2017

19:00
TOUCH of IRELAND - the storm
Carrantuohill & Treblers

Bilety 60 zł
 

„TOUCH of IRELAND - the storm” to niezwykle barwne widowisko muzyczno-taneczne opracowane przez uznany na świecie zespół muzyki celtyckiej Carrantuohill oraz najlepszych specjalistów od tańca irlandzkiego.
Premiera widowiska miała miejsce w 2006 roku w Teatrze Muzycznym w Gliwicach i została przyjęta przez publiczność owacjami na stojąco. Od tego momentu „Touch of Ireland” stał się niezwykle profesjonalnym oraz dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach projektem artystycznym prezentowanym na wielu uznanych scenach teatrów polskich oraz europejskich festiwalach (m.in.: wielokrotnie we Francji, Niemczech, Czechach, Szwajcarii…).
Obecnie widowisko to jest jednym z najbardziej rozpoznawanych programów istniejącego od blisko 30 lat zespołu Carrantuohill (Fryderyk w kat. ethno/folk, zdobywca złotej i platynowej płyty za swoje wydawnictwa, uczestnik największych światowych festiwali folkowych).
Swoje taneczne popisy w przedsięwzięciu prezentują natomiast Mistrzowie Europy oraz finaliści Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie, którzy stale rozwijają swoje umiejętności pod nadzorem najlepszych światowych nauczycieli tańca irlandzkiego.

„TOUCH of IRELAND the storm” to już kolejna, rozbudowana wersja pierwotnego programu. Ciągle nowe układy choreograficzne, stale rozwijane kompozycje muzyczne oraz wspaniałe stroje…

Miejsce: Sala koncertowa