MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
18 czerwca niedziela 2017

18:00
Mieczysław Fogg
Wspomnienia dawnych dni.

Bilety 20 zł

„Mieczysław Fogg – wspomnienia dawnych dni”
koncert w wykonaniu  Duetu „Piotr K... razy dwa” w składzie:
Piotr Kopietz – akordeon, bandoneon;
Piotr Kędziorek – baryton, gitara, beatbox,  
z gościnnym udziałem: Jarema Jarosiński – cajon, perkusjonalia.

Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści zaprezentują najpiękniejsze piosenki z repertuaru jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku – Mieczysława Fogga. Nowe aranżacje starych, znanych i popularnych przebojów oraz niepowtarzalny, kameralny klimat koncertu sprawią, że wspomnienia dawnych dni staną się na nowo wyraźne i wyjątkowo mocne.
W programie koncertu m.in.:  „To ostatnia niedziela”, „Tango milonga”, „Bo to się zwykle tak zaczyna”, „Jesienne róże”, „W małym kinie”, „Bluzeczka zamszowa”, ”Piosenka o mojej Warszawie”.

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Urodził się w 1984 roku w Opolu, gdzie ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie. Koncertuje również na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest zdobywcą czołowych nagród oraz laureatem kilkunastu prestiżowych konkursów i festiwali muzycznych w kraju oraz za granicą, a także kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Jest twórcą i aranżerem kilku projektów muzycznych. Ponadto koncertuje solo w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i za granicą. Nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla teatru, telewizji oraz radia. Więcej na: www.piotrkopietz.art.pl  


Piotr Kędziorek – baryton. Urodził się w 1990 roku w Warszawie. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Jerzego Knetiga. Sztukę wokalną doskonali ponadto pod kierunkiem Maestry Krystyny Wysockiej-Kochan. Jest laureatem i finalistą kilku krajowych i zagranicznych konkursów wokalnych. Jest m.in. zdobywcą I miejsca i wyróżnienia za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. Haliny Słonickiej. Wykonał wiele nagrań dla Narodowego Centrum Kultury w Warszawie. Nagrał płytę z muzyką sakralną (promującą zabytkowe instrumenty) oraz Śpiewnik Welecki (płyta z piosenkami studenckimi XIX i XX w.). Kreował główne role w realizacjach oper Mozarta: Cosi fan Tutte w die Musikakademie w Rheinsbergu (Niemcy) oraz w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, a także tytułową rolę w operze Wesele Figara w Warszawskiej Operze Kameralnej oraz Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Aktualnie na stałe pracuje w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, często jako wykonawca partii solowych.


Jarema Jarosiński - perkusista, pianista, aranżer, kompozytor. Studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, biorąc jednocześnie udział w wielu projektach kameralnych i orkiestrowych w kraju oraz za granicą. Współpracuje m.in. z Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Filharmonią Narodową i Filharmonią Warmińsko-Mazurską oraz teatrami IMKA i ATENEUM, w obsadzie z: Agatą Kuleszą, Magdaleną Boczarską, Iwoną Bielską, Marcinem Dorocińskim, Tomaszem Karolakiem. W 2014 roku wystąpił na festiwalu muzyki żydowskiej "Warszawa Singera", a w 2016 roku w operze "La Malentendu" w ramach festiwalu  „Warszawska Jesień”. Jest twórcą oraz aranżerem zespołu Folklomerat, wykonującego muzykę w stylistyce folkowej. Jest także autorem wielu opracowań muzycznych, w tym: dla Jacka Kawalca, Violetty Arlak, oraz dla Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka". Ponadto w swoim dorobku artystycznym posiada kilka prawykonań kompozycji twórców współczesnych (m.in. Marty Ptaszyńskiej).

Źródło: materiały własne Artysty

Miejsce: Scena klubowa