MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
18 czerwca niedziela 2017

18:00
Mieczysław Fogg
Wspomnienia dawnych dni.

Bilety 20 zł

Piotr Kędziorek – baryton, beatbox, gitara
Piotr Kopietz – akordeon, bandoneon,  
Jarema Jarosiński – cajon, perkusjonalia

Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści zaprezentują najpiękniejsze piosenki z repertuaru jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku – Mieczysława Fogga. Nowe, zaskakujące aranżacje starych, znanych i popularnych przebojów oraz kameralny klimat koncertu sprawią, że „Wspomnienia dawnych dni” staną się na nowo wyraźne i mocne.

W programie koncertu m.in.: „To ostatnia niedziela”, „Tango milonga”, „Bo to się zwykle tak zaczyna”, „Jesienne róże”, „W małym kinie”, „Bluzeczka zamszowa”, „Już taki jestem zimny drań”. Całość okraszona barwną i ciekawą narracją.


Piotr Kędziorek – baryton. Urodził się 1990 roku w Warszawie. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Jerzego Knetiga. Sztukę wokalną doskonali pod kierunkiem Maestry Krystyny Wysockiej-Kochan. Jest zdobywcą I miejsca i wyróżnienia za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. Haliny Słonickiej oraz finalistą krajowych konkursów wokalnych. Dokonał wielu nagrań min. dla Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz nagrał płyty z muzyką sakralną i organową promujące zabytkowe instrumenty. Kreował główne role w kraju i za granicą w realizacjach oper Mozarta: Cosi fan Tutte, Wesele Figara.


Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia.


Jarema Jarosiński - perkusista, pianista, aranżer, kompozytor. Studiuje na wydziale instrumentalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Czynnie współpracuje z Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Filharmonią Narodową, Filharmonią Warmińsko-Mazurską oraz teatrami IMKA i ATENEUM, w tym m.in. z aktorami: Agata Kulesza, Marcin Dorociński, Tomasz Karolak, Magdalena Boczarska, Iwona Bielska. W 2014 roku uczestniczył jako wykonawca w festiwalu muzyki żydowskiej „Warszawa Singera". Jest autorem wielu opracowań muzycznych, w tym: dla Jacka Kawalca, Violetty Arlak, firmy CASIO oraz Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka".

Miejsce: Scena klubowa