MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
25 lutego niedziela 2018

18:00
NA DWA GŁOSY - Wielcy Nieobecni II
Obecni:
Magdalena Wójcik - Gugulska, Natalia Janus
Nieobecni:
Donna Summer, Elvis Presley
UWAGA koncert przeniesiony na Salę Koncertową

Bilety 25 zł
Miejsce: Sala Koncertowa

Kontynuując czteroletnią tradycję prezentowanego w Filharmonii Opolskiej cyklu koncertów „Na Dwa Głosy”, proponujemy w 2018 r. cykl koncertów zatytułowany „Na Dwa Głosy –Wielcy Nieobecni II”. W 2017r. koncerty „Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni” cieszyły się ogromną popularnością wśród słuchaczy, dlatego postanowiliśmy podtrzymać ten cykl.
W wykonaniu ośmiu duetów wokalnych, wywodzących się z prowadzonego od 1991 r. przez Jacka Mełnickiego Opolskiego Studia Piosenki, a obecnie występujących na polskich scenach teatralnych i musicalowych (wrocławski teatr „Capitol”, warszawska „Roma”, krakowskie „Variete”), usłyszymy utwory pochodzące z repertuaru nieżyjących już wielkich artystów piosenki. W koncertach wystąpią znani już Państwu wykonawcy, ale pojawią się również nowe twarze.
Podczas koncertów zostaną zaprezentowane zarówno polskie, jak i światowe, ponadczasowe przeboje, skomponowane, napisane lub wykonywane przez „Wielkich Nieobecnych”: m.in. utwory Jacka Kaczmarskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Billie Holiday, Marylin Monroe, Miry Kubasińskiej, Grzegorza Ciechowskiego, Elvisa Presleya, we współczesnych, często zaskakujących artystycznie, aranżacjach.
Będziemy także kultywować lubiany i doceniony przez naszą publiczność zwyczaj wykonywania podczas każdego z koncertów tzw. „repertuaru obowiązkowego”, który zawsze stanowi pewną muzyczną niespodziankę i polega na spontanicznej prezentacji przez wokalistów trzech utworów, wybranych przez kierownika muzycznego każdego z koncertów, Jacka Mełnickiego z jego akompaniamentem na fortepianie akustycznym. W pozostałym repertuarze we wszystkich koncertach wokalistom towarzyszyć będą znakomici instrumentaliści.
 
Zgodnie z dotychczasową tradycją, cykl zakończy grudniowy, galowy koncert świąteczny z udziałem wszystkich artystów biorących udział w comiesięcznych koncertach.
 

Jacek Mełnicki - wokal, piano
Andrzej Bielski - instrumenty klawiszowe
Adam Kędzia - perkusja
Robert Duś - bas
Robert Borowiecki - gitara
Opole Youth Choir

 


fot. Marta Macha

Natalia Janus:
Talent muzyczny odkryty w wieku 6 lat - jednak pierwsze profesjonalne dźwięki wyśpiewała w Opolskim Studiu Piosenki - tam też dojrzewała jako artystka. Uczestniczka Festiwalu Opolskiego i trzykrotna finalistka Opolskich Debiutów. W latach 2000- 2005 wokalistka Opolskiego Chóru Gospel. W ostatnich  latach związana ze sceną wrocławską, a dokładniej z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu - angaż do spektaklu Amerykański Blues. Od 6 lat do chwili obecnej  dla rozrywki i życiowych smaków koncertuje z zespołem coverowym.

Magdalena Wójcik - Gugulska
 Wokalistka, nauczyciel, trener wokalny. Założycielka chóru dziecięco-młodzieżowego Opole Youth Choir. Organizatorka wielu przedsięwzięć i przedstawień artystycznych. Wielka pasjonatka kultury irlandzkiej. Od 2002 roku solistka Opole Gospel Choir, z którym uczestniczyła w wielu polskich i międzynarodowych festiwalach muzyki gospel.  Wielokrotnie uczestniczyła w Krajowym Festiwalu Polskiego Piosenki. Współpracowała z gwiazdami polskiej sceny muzycznej (m. in. Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Varius Manx, Andrzej Piaseczny) i międzynarodowej (Drupi, Demis Roussos) podczas festiwali i koncertów. W latach 2004 - 2008 pracowała we Wrocławskim Teatrze Współczesnym grając w spektaklu AMERYKAŃSKI BLUES (utwory Billie Holiday, aranżacje Stanisław Fiałkowski, opracowanie wokalne Jacek Mełnicki).Obecnie kształci najmłodszych artystów i ciężko pracuje nad musicalem dla dzieci i młodzieży.