MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
Debug Console

ymd: 2017-11-00
ym: 2017-11
day: 00
where:
sess
Array ( )
Repertuar
Najbliższe wydarzenie za:
Dni godz. min. sek
UKRYJ FILTRY
Filtr dat (wybierz miesiąc lub rok, aby wyświetlić wydarzenia dla wybranego okresu)

dla zapytania:

1 października sobota 2016

18:00
Inauguruacja 65. Sezonu Artystycznego
2 października niedziela 2016

10:00
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
2 października niedziela 2016

11:30
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
2 października niedziela 2016

18:00
Tango y Folclore
3 października poniedziałek 2016

17:30
10/10 czyli urodziny Kabaret Młodych Panów
7 października piątek 2016

19:00
13 Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim
9 października niedziela 2016

16:00
DAJCIE MI TENORA
9 października niedziela 2016

19:00
DAJCIE MI TENORA
10 października poniedziałek 2016

17:30
DAJCIE MI TENORA
14 października piątek 2016

19:00
Koncert symfoniczny w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu DRUM FEST
15 października sobota 2016

19:00
Koncert w ramach 25. Międzynarodowego Festiwalu DRUM FEST
Paul Gilbert
16 października niedziela 2016

18:00
„Polskie serce – hiszpańska dusza"
22 października sobota 2016

19:00
Spektakl muzyczny „MARLENA”
23 października niedziela 2016

18:00
Z cyklu „Na dwa głosy ALE KINO” Aleksandra Gadzińska i Piotr Jurkowski
25 października wtorek 2016

19:00
Koncert w ramach 25. Międzynarodowego Festiwalu DRUM FEST
Ray Wilson genesis stiltkin solo
28 października piątek 2016

19:00
Mike Terrana z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej
30 października niedziela 2016

 

18:00
Grzegorz Turnau i Andrzej Sikorowski „Pasjans na dwóch”
4 listopada piątek 2016

Bezpłatne zaproszenia do obioru w kasie biletowej
Filharmonii Opolskiej w dniu koncertu od godz. 17:30.
Ilość miejsc ograniczona ze względu na pierwszeństwo uczestnictwa
w koncercie dla osób biorących udział w warsztatach w ramach projektu.

19:00
Koncert symfoniczny finalizujący kolejny etap warsztatów artystyczno-ekologicznych
Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła oraz Dyrektor Filharmonii Opolskiej – Przemysław Neumann zapraszają na koncert symfoniczny finalizujący kolejny etap warsztatów artystyczno-ekologicznych.
5 listopada sobota 2016

19:00
X Zaduszki Muzyczne „Nic nie może wiecznie trwać”
Koncert poświęcony pamięci Anny Jantar i Marka Grechuty.
6 listopada niedziela 2016

11:00
Koncert rodzinny nr 1
6 listopada niedziela 2016

 

 

 

18:00
X Zaduszki Jazzowe
Uwaga! Z przyczyn niezależnych od Filharmonii Opolskiej termin koncertu uległ zmianie. Zapraszamy 27.11.2016r. godz. 18:00 Bilety zachowują ważność!
11 listopada piątek 2016

18:00
KONCERT SYMFONICZNY z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI FINALIZUJĄCY KOLEJNY ETAP WARSZTATÓW EKOLOGICZNO-ARTYSTYCZNYCH
Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła oraz Dyrektor Filharmonii Opolskiej – Przemysław Neumann zapraszają na koncert symfoniczny finalizujący kolejny etap warsztatów ekologiczno-artystycznych.
12 listopada sobota 2016

19:00
Wieczór z Musicalem
Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że wszystkie bilety na koncert zostały sprzedane. Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Wieczór z musicalem”, który odbędzie się 06.01.2017r. godz. 18:00
13 listopada niedziela 2016

10:00
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
13 listopada niedziela 2016

11:30
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
13 listopada niedziela 2016

18:00
Z cyklu „Na dwa głosy ALE KINO” Anna Malek i Łukasz Szuba
17 listopada czwartek 2016

19:00
Spektakl - Mężczyzna idealny
18 listopada piątek 2016

19:00
Prezydencki Piątek
19 listopada sobota 2016

16:00
Spektakl - Hawaje, czyli przygody siostry Jane
19 listopada sobota 2016

19:00
Spektakl - Hawaje, czyli przygody siostry Jane
20 listopada niedziela 2016

fot. Tomasz Fryszkiewicz

18:00
XV Opole Gospel Festiwal
W ramach XV Opole Gospel Festiwal odbędzie się koncert poświęcony jubileuszowi 15. lecia Opole Gospel Choir pod dyrekcją Jacka Mełnickiego.
25 listopada piątek 2016

19:00
KONCERT SYMFONICZNY FINALIZUJĄCY KOLEJNY ETAP WARSZTATÓW EKOLOGICZNO-ARTYSTYCZNYCH
Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła oraz Dyrektor Filharmonii Opolskiej – Przemysław Neumann zapraszają na koncert symfoniczny finalizujący kolejny etap warsztatów ekologiczno-artystycznych.
26 listopada sobota 2016

11:00
Roztańczone nutki
BRAK WOLNYCH MIEJSC
27 listopada niedziela 2016

 

 

 

18:00
X Zaduszki Jazzowe
Piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory w jazzowych aranżacjach
28 listopada poniedziałek 2016

17:30
Spektakl - IMIĘ
28 listopada poniedziałek 2016

20:00
Spektakl - IMIĘ
2 grudnia piątek 2016

19:00
Koncert symfoniczny finalizujący kolejny etap warsztatów artystyczno-ekologicznych
Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła oraz Dyrektor Filharmonii Opolskiej – Przemysław Neumann zapraszają na koncert symfoniczny finalizujący kolejny etap warsztatów artystyczno-ekologicznych.
3 grudnia sobota 2016

19:00
Recital Michała Bajora „Moja miłość”
4 grudnia niedziela 2016

10:00
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
4 grudnia niedziela 2016

11:30
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
6 grudnia wtorek 2016

09:30
TRZMIEL MIKOŁAJ
9 grudnia piątek 2016

19:00
Prezydencki Piątek
W ramach akcji CAŁA POLSKA GRA KARŁOWICZA
10 grudnia sobota 2016

19:00
KONCERT W TONACJI ŚLĄSKA
11 grudnia niedziela 2016

11:00
Koncert rodzinny
16 grudnia piątek 2016

19:00
KONCERT SYMFONICZNY FINALIZUJĄCY KOLEJNY ETAP WARSZTATÓW EKOLOGICZNO-ARTYSTYCZNYCH
Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła oraz Dyrektor Filharmonii Opolskiej – Przemysław Neumann zapraszają na koncert symfoniczny finalizujący kolejny etap warsztatów ekologiczno-artystycznych.
18 grudnia niedziela 2016

18:00
Świąteczny koncert na 15 głosów.
Podsumowaniem cyklu siedmiu koncertów „Na dwa głosy ALE KINO”
19 grudnia poniedziałek 2016

18:00
Spektakl Dziwna Para
20 grudnia wtorek 2016

18:00
Filharmonia Opolska zaprasza na rodzinne kolędowanie z Opole Quartet.
30 grudnia piątek 2016

19:00
DODATKOWY KONCERT SYLWESTROWY!
Charakterystyczny kadr: ciemna ściana wyłożona wygłuszającą gąbką, na pierwszym planie postać przed studyjnym mikrofonem. I tłumy wirtualnych fanów co środę oczekujących niecierpliwie nowego filmu, by w przeciągu kilku tygodni serwis youtube mógł poinformować o kolejnym milionie odsłon. Musical, Disney i inne piosenki. Zasada jest jedna – wszystko po polsku. Panie i Panowie: Studio Accantus!
31 grudnia sobota 2016

18:00
SYLWESTER W FILHARMONII
Charakterystyczny kadr: ciemna ściana wyłożona wygłuszającą gąbką, na pierwszym planie postać przed studyjnym mikrofonem. I tłumy wirtualnych fanów co środę oczekujących niecierpliwie nowego filmu, by w przeciągu kilku tygodni serwis youtube mógł poinformować o kolejnym milionie odsłon. Musical, Disney i inne piosenki. Zasada jest jedna – wszystko po polsku. Panie i Panowie: Studio Accantus!
31 grudnia sobota 2016

21:30
SYLWESTER W FILHARMONII
Charakterystyczny kadr: ciemna ściana wyłożona wygłuszającą gąbką, na pierwszym planie postać przed studyjnym mikrofonem. I tłumy wirtualnych fanów co środę oczekujących niecierpliwie nowego filmu, by w przeciągu kilku tygodni serwis youtube mógł poinformować o kolejnym milionie odsłon. Musical, Disney i inne piosenki. Zasada jest jedna – wszystko po polsku. Panie i Panowie: Studio Accantus!
6 stycznia piątek 2017

18:00
Wieczór z Musicalem
7 stycznia sobota 2017

18:00
Wiedeńska Gala Noworoczna
Strauss w podróży!
8 stycznia niedziela 2017

18:00
Wiedeńska Gala Noworoczna
Strauss w podróży!
11 stycznia środa 2017

19:00
Kolędy i pastorałki
13 stycznia piątek 2017

21:00
MUSIC OF THE NIGHT
Zimowa opowieść
14 stycznia sobota 2017

18:00
Wiedeńska Gala Noworoczna
Strauss w podróży!
15 stycznia niedziela 2017

10:00
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
15 stycznia niedziela 2017

11:30
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
15 stycznia niedziela 2017

18:00
Wiedeńska Gala Noworoczna
Strauss w podróży!
19 stycznia czwartek 2017

19:00
Grupa MoCarta
XX-lecie Dzieła wybrane
20 stycznia piątek 2017

19:00
KONCERT SYMFONICZNY
21 stycznia sobota 2017

19:00
Na dwa głosy – Piosenki Wielkich Nieobecnych
Pierwszy koncert z cyklu „Na dwa głosy – Piosenki Wielkich Nieobecnych”.
29 stycznia niedziela 2017

18:00
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
Z powodu choroby Artysty koncert przeniesiony na 4 marca 2017 g. 19:00 Bilety na koncert zachowują ważność. Przepraszamy za utrudnienia.
1 lutego środa 2017

18:30
Johannes Brahms (1833-1897)
Kronika serca w muzyce, malarstwie i pamiątkach
4 lutego sobota 2017

18:00
Wiedeńska Gala Noworoczna
Strauss w podróży!
5 lutego niedziela 2017

10:00
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
5 lutego niedziela 2017

11:30
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
5 lutego niedziela 2017

18:00
Wiedeńska Gala Noworoczna
Strauss w podróży!
10 lutego piątek 2017

19:00
WALENTYNKOWE KONCERTY MUZYKI FILMOWEJ
11 lutego sobota 2017

18:00
WALENTYNKOWE KONCERTY MUZYKI FILMOWEJ
11 lutego sobota 2017

20:30
Wieczór z Musicalem
Love Never Dies
12 lutego niedziela 2017

18:00
WALENTYNKOWE KONCERTY MUZYKI FILMOWEJ
12 lutego niedziela 2017

20:30
Na dwa głosy – Piosenki Wielkich Nieobecnych
18 lutego sobota 2017

18:00
Wiedeńska Gala Noworoczna
Strauss w podróży!
19 lutego niedziela 2017

18:00
KONCERTY MUZYKI FILMOWEJ
24 lutego piątek 2017

19:00
Chopin bez fortepianu
Spektakl Michała Zadary
26 lutego niedziela 2017

18:00
Koncert Finałowy Warsztatów Gospel
Serdecznie zapraszamy na Koncert Finałowy Warsztatów Gospel podczas, których wystąpią chóry: Warsztatów Gospel oraz Gospel Kids wraz z zespołem TGD (Trzecia Godzina Dnia).
3 marca piątek 2017

19:00
Koncert symfoniczny
4 marca sobota 2017

19:00
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
Z powodu choroby Artysty koncert przeniesiony na 4 marca 2017 g. 19:00 Bilety na koncert zachowują ważność. Przepraszamy za utrudnienia.
5 marca niedziela 2017

10:00
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
5 marca niedziela 2017

11:30
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
5 marca niedziela 2017

18:00
Projekt OSIECKA#KRAJEWSKI#GROCHOWICZ
Koncert w 20. rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej.
11 marca sobota 2017

 

19:00
Zbigniew Wodecki
Zacznij od Bacha - czyli 40 lat na scenie
12 marca niedziela 2017

18:00
Na dwa głosy – Piosenki Wielkich Nieobecnych
Miss Ella i Mr. Swing
17 marca piątek 2017

19:00
Koncert symfoniczny
Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła oraz Dyrektor Filharmonii Opolskiej – Przemysław Neumann zapraszają na koncert symfoniczny finalizujący kolejny etap warsztatów artystyczno-ekologicznych.
18 marca sobota 2017

19:00
Spektakl BYĆ JAK ELIZABETH TAYLOR
19 marca niedziela 2017

15:00
Spektakl: Klimakterium i już
22 marca środa 2017

19:00
Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej
24 marca piątek 2017

19:00
Koncert symfoniczny
Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła oraz Dyrektor Filharmonii Opolskiej – Przemysław Neumann zapraszają na koncert symfoniczny finalizujący kolejny etap warsztatów artystyczno-ekologicznych.
25 marca sobota 2017

19:00
The Stars of Ballet Moscow
26 marca niedziela 2017

11:00
Koncert rodzinny
26 marca niedziela 2017

18:00
Wieczór z Musicalem
Holly Musical!
1 kwietnia sobota 2017

19:30
Spektakl: Siostra Angelica
Giacomo Puccini
2 kwietnia niedziela 2017

10:00
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
2 kwietnia niedziela 2017

11:30
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
2 kwietnia niedziela 2017

18:00
Recital Elżbiety Adamiak „Trwaj chwilo, trwaj”
7 kwietnia piątek 2017

19:00
Wielki Post, Wielka Muzyka
Jan Sebastian Bach – Pasja wg św. Jana
8 kwietnia sobota 2017

16:00
Mayday2
8 kwietnia sobota 2017

16:00
Wielki Post, Wielka Muzyka
Jan Sebastian Bach – Pasja wg św. Jana
8 kwietnia sobota 2017

19:00
Mayday2
9 kwietnia niedziela 2017

18:00
Na dwa głosy - Wielcy Nieobecni
Janis Joplin i Czesław Niemen
21 kwietnia piątek 2017

19:00
Koncert Dyplomantów PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu
22 kwietnia sobota 2017

19:00
TOUCH of IRELAND - the storm
Carrantuohill & Treblers
23 kwietnia niedziela 2017

10:00
Filharmonicy Dzieciom
Bajkowe nutki
23 kwietnia niedziela 2017

18:00
Wieczór z Musicalem
Muzyka Stephana Sondheima
28 kwietnia piątek 2017

20:30
MUSIC OF THE NIGHT
Od wiosny do wiosny
3 maja środa 2017

18:00
Święto konstytucji 3. maja. Dzień Muzyki Polskiej.
Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła oraz Dyrektor Filharmonii Opolskiej – Przemysław Neumann zapraszają na koncert symfoniczny finalizujący kolejny etap warsztatów ekologiczno-artystycznych.
7 maja niedziela 2017

10:00
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
7 maja niedziela 2017

11:30
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
12 maja piątek 2017

 

 

 

19:00
Koncert symfoniczny
13 maja sobota 2017

19:00
Na dwa głosy - Wielcy Nieobecni
Jerzy Wasowski, Jeremi Przybora, Andrzej Zaucha
14 maja niedziela 2017

11:00
Koncert rodzinny
19 maja piątek 2017

19:00
Koncert symfoniczny
20 maja sobota 2017

19:00
Alosza Awdiejew z zespołem - Koncert Jubileuszowy
21 maja niedziela 2017

18:00
Wieczór z Musicalem
Muzyka Claude’a M. Schoenberga
24 maja środa 2017

19:00
Bernard Maseli
MaBaSo Trio
26 maja piątek 2017

19:00
Koncert symfoniczny
Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła oraz Dyrektor Filharmonii Opolskiej – Przemysław Neumann zapraszają na koncert symfoniczny finalizujący kolejny etap warsztatów ekologiczno-artystycznych.
28 maja niedziela 2017

18:00
Przeboje Czerwonych Gitar
29 maja poniedziałek 2017

19:00
Koncert Big Bandu Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie pod dyrekcją Jarosława Bothura.
1 czerwca czwartek 2017

09:30
Dzień Dziecka
2 czerwca piątek 2017

19:00
Koncert symfoniczny
3 czerwca sobota 2017

11:00
4. FESTIWAL TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ - OPOLSKIE SZMARAGDY
4 czerwca niedziela 2017

10:00
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
4 czerwca niedziela 2017

11:30
Music Together RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE
9 czerwca piątek 2017

19:00
Koncert symfoniczny
11 czerwca niedziela 2017

11:00
Koncert rodzinny
16 czerwca piątek 2017

20:00
Wieczór z Musicalem
Feel the Magic w ramach OPOLSKIEJ NOCY KULTURY 2017
18 czerwca niedziela 2017

18:00
Mieczysław Fogg
Wspomnienia dawnych dni.
23 czerwca piątek 2017

19:00
Zakończenie 65. Sezonu Artystycznego.
Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła oraz Dyrektor Filharmonii Opolskiej – Przemysław Neumann zapraszają na koncert symfoniczny finalizujący kolejny etap warsztatów ekologiczno-artystycznych.
2 lipca niedziela 2017

17:00
Koncert promenadowy
7 lipca piątek 2017

19:00
BAKSHISH symfonicznie & Goście
35 urodziny BAKSHISH
9 lipca niedziela 2017

17:00
Koncerty promenadowe
16 lipca niedziela 2017

17:00
Koncerty Promenadowe
23 lipca niedziela 2017

17:00
Koncert Promenadowy
30 lipca niedziela 2017

17:00
Koncert Promenadowy
1 sierpnia wtorek 2017

20:00
Koncert Inauguracyjny Kursu i Festiwalu XI Śląskie Lato Muzyczne
6 sierpnia niedziela 2017

17:00
Koncert Promenadowy
11 sierpnia piątek 2017

19:00
Koncert finałowy
uczestników XXVIII Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu
13 sierpnia niedziela 2017

17:00
Koncert Promenadowy
20 sierpnia niedziela 2017

17:00
Koncert Promenadowy
24 sierpnia czwartek 2017

19:30
Koncert Big Bandu uczestników 9. Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych
25 sierpnia piątek 2017

17:00
Koncert finałowy 9. Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych
27 sierpnia niedziela 2017

17:00
Koncert Promenadowy
1 września piątek 2017

19:00
Koncert Jubileuszowy 70-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina
3 września niedziela 2017

18:00
Amilcar Batista Cruz
8 września piątek 2017

19:00
Nowowiejski odkodowany
9 września sobota 2017

18:15
25.edycja Europejskich Dni Dziedzictwa
10 września niedziela 2017

10:00
Power of Melody
Warsztaty umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
10 września niedziela 2017

11:30
Power of Melody
Warsztaty umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
10 września niedziela 2017

13:00
Power of Melody
Warsztaty umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
23 września sobota 2017

19:00
Edyta Geppert
Recital
24 września niedziela 2017

18:00
Koncert z cyklu: Na dwa głosy
Wielcy Nieobecni: Michael Jackson i Marek Grechuta
29 września piątek 2017

19:00
Koncert Inaugurujący 66. Sezon Artystyczny.
Przemysław Neumann – dyrygent
Seiji Okamoto – skrzypce
Program:
Józef Elsner – Polonez E-dur na tematach z uwertury do opery Lodoïska Rodolphe’a Kreutzera
Johannes Brahms – Koncert skrzypcowy D-dur op. 77
Piotr Czajkowski – VI Symfonia h-moll Patetyczna op. 74
Strefa
Gwiazd
1 października niedziela 2017

18:00
Skaldowie na jazzowo
Medytacje wiejskiego listonosza
Trio Wojciecha Gogolewskiego, w pięknym i ponadczasowym programie jazzowych interpretacji przebojowych piosenek Skaldów.
6 października piątek 2017

19:00
XIV Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim.
Wojciech Rodek – dyrygent
Celina Kotz – skrzypce
Program:
Felix Mendelssohn Bartholdy – III Symfonia a-moll Szkocka op. 56
Max Steiner – Suita z filmu Casablanca
Franz Waxman – Fantazja na tematy z opery Carmen
Erich Korngold – Suita z filmu Adventures of Robin Hood
7 października sobota 2017

19:00
Wieczór z Musicalem - Gentelmen Only
W październiku wystąpią dla Państwa Ewa Łobaczewska, Paulina Janczak i Monika Bestecka, a przy fortepianie zasiądzie Karina Komendera.
8 października niedziela 2017

10:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
8 października niedziela 2017

11:30
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
8 października niedziela 2017

13:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
9 października poniedziałek 2017

20:00
Motion Trio
15. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy
13 października piątek 2017

19:00
MUSIC OF THE NIGHT
Multimedialne widowisko z muzyką na żywo
Orkiestra Symfoniczna i Chór Żeński Filharmonii Opolskiej
Przemysław Neumann – dyrygent
Izabela Polakowska-Rybska - kierownictwo artystyczne chóru
Malwina Kotz, Karol Wójcicki – prowadzenie koncertu

Program:
Gustaw Holst – Suita Planety
Koncerty
specjalne
14 października sobota 2017

19:00
XXVI DRUM FEST 2017
Trilok Gurtu
15 października niedziela 2017

19:00
XXVI DRUM FEST 2017
20 października piątek 2017

19:00
XXVI Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny DRUM FEST
21 października sobota 2017

19:00
Grzegorz Turnau
7 widoków w drodze do Krakowa
Koncerty symfoniczne
22 października niedziela 2017

15:00
Zus - czyli zalotny uśmiech słonia
Teatr Kamienica
27 października piątek 2017

19:00
Koncert symfoniczny
Przemysław Neumann – dyrygent
Yulianna Avdeeva /Rosja/ – fortepian
Mikołaj Rimski-Korsakow – Lot trzmiela z opery Baśń o carze Sałtanie
Piotr Czajkowski – I Koncert fortepianowy b-moll op. 23
Piotr Czajkowski – Suita z baletu Jezioro łabędzie op. 20a
Strefa
Gwiazd
28 października sobota 2017

19:00
Koncert Krzysztofa Nurkiewicza
Chwyty barowe
29 października niedziela 2017

11:00
Koncert rodzinny
29 października niedziela 2017

18:00
NA DWA GŁOSY
PIOSENKI WIELKICH NIEOBECNYCH
Nieobecni:
Jarosław Kukulski
Krzysztof Klenczon

Obecni:
Aleksandra Gadzińska
Piotr Jurkowski
4 listopada sobota 2017

19:00
XI Zaduszki Muzyczne
Tribute to Młynarski
5 listopada niedziela 2017

18:00
XI Zaduszki Muzyczne
„Byle nie o miłości” - piosenki Agnieszki Osieckiej
10 listopada piątek 2017

18:00
Koncert 65 lat minęło ...
Koncert organizowany z okazji Jubileuszu 65 lat Rozgłośni Radio Opole S. A.
11 listopada sobota 2017

18:00
Uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Przemysław Neumann – dyrygent
Polska
Muzyka
Zapomniana
12 listopada niedziela 2017

10:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
12 listopada niedziela 2017

11:30
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
12 listopada niedziela 2017

13:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
12 listopada niedziela 2017

18:00
WIECZÓR Z MUSICALEM
Let’s be Bad
14 listopada wtorek 2017

19:00
40-lecie Zespołu Pod Budą
oraz Andrzej i Maja Sikorowscy z zespołem
BILETY WYPRZEDANE
17 listopada piątek 2017

19:00
Giuseppe Verdi – Requiem
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Chór Filharmonii Opolskiej
Izabela Polakowska-Rybska - kierownictwo artystyczne
Chór Fenix
Agnieszka Franków-Żelazny - kierownictwo artystyczne
Przemysław Neumann – dyrygent
Iwona Sobotka – sopran
Agnieszka Rehlis – mezzosopran
László Boldizsár /Węgry/ – tenor
Tomasz Konieczny – bas
Strefa
Gwiazd
18 listopada sobota 2017

18:00
Giuseppe Verdi – Requiem
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Chór Filharmonii Opolskiej
Izabela Polakowska-Rybska - kierownictwo artystyczne
Chór Fenix
Agnieszka Franków-Żelazny - kierownictwo artystyczne
Przemysław Neumann – dyrygent
Iwona Sobotka – sopran
Agnieszka Rehlis – mezzosopran
Laszlo Boldizsar – tenor
Tomasz Konieczny – bas
Strefa
Gwiazd
19 listopada niedziela 2017

18:00
NA DWA GŁOSY
PIOSENKI WIELKICH NIEOBECNYCH
Nieobecni:
John Lennon
Freddie Mercury

Obecni:
Maria Małkiewicz
Michał Warmuzek
20 listopada poniedziałek 2017

18:00
Kabaret Smile
24 listopada piątek 2017

19:00
Koncert symfoniczny
Szymon Makowski – dyrygent
Katarzyna Raczkowska – flet
Program:
Jean Sibelius – Poemat symfoniczny Tapiola op. 112
Carl Nielsen – Koncert na flet i orkiestrę FS119
Johannes Brahms / Arnold Schönberg – Kwartet fortepianowy g-moll op. 25, opracowanie na orkiestrę
25 listopada sobota 2017

19:00
MICHAŁ BAJOR
Od Kofty... do Korcza
26 listopada niedziela 2017

11:00
Koncert rodzinny
26 listopada niedziela 2017

18:00
Recital Zbigniewa Zamachowskiego
KONCERT ODWOŁANY
1 grudnia piątek 2017

19:00
Koncert symfoniczny.
Antoni Wit - dyrygent
Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – 38. Symfonia D-dur KV 504 Praska
Anton Bruckner – VII Symfonia E-dur
Strefa
Gwiazd
2 grudnia sobota 2017

20:00
Paweł Domagała
3 grudnia niedziela 2017

18:00
KONCERT JAZZOWY
Dark Morning
Piotr Schmidt & Wojciech Niedziela Duo
8 grudnia piątek 2017

19:00
Przyszłość orkiestra!
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Przemysław Neumann – dyrygent
Jakub Waszczeniuk – trąbka
Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Opolu
Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Lutosławskiego w Nysie
9 grudnia sobota 2017

19:00
WIECZÓR Z MUSICALEM
A Trip to the Library
10 grudnia niedziela 2017

10:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
10 grudnia niedziela 2017

11:30
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
10 grudnia niedziela 2017

13:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
10 grudnia niedziela 2017

18:00
piosenki najważniejsze
Zespół Raz Dwa Trzy
15 grudnia piątek 2017

19:00
Cichej spokojnej nocy.
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Piotr Furtas – dyrygent
Koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych
17 grudnia niedziela 2017

18:00
Świąteczny koncert na 17 głosów
30 grudnia sobota 2017

20:00
SPECJALNY KONCERT MUSICALOWY W NOC SYLWESTROWĄ
Studio Accantus i Filharmonia Opolska
31 grudnia niedziela 2017

18:00
SPECJALNY KONCERT MUSICALOWY W NOC SYLWESTROWĄ
Studio Accantus i Filharmonia Opolska
31 grudnia niedziela 2017

21:30
SPECJALNY KONCERT MUSICALOWY W NOC SYLWESTROWĄ
Studio Accantus i Filharmonia Opolska
6 stycznia sobota 2018

19:00
WIECZÓR Z MUSICALEM
Broadway Babies
7 stycznia niedziela 2018

11:00
Koncert rodzinny
10 stycznia środa 2018

19:00
Piwnica pod Baranami
Kolędy i Pastorałki „Dla miasta i świata”
12 stycznia piątek 2018

19:00
Gala Noworoczna z batutą i humorem
Filharmonicy Opolscy
Maciej Niesiołowski – dyrygent
Anita Maszczyk – sopran
Michał Musioł – tenor
13 stycznia sobota 2018

18:00
Gala Noworoczna z batutą i humorem
Filharmonicy Opolscy
Maciej Niesiołowski – dyrygent
Anita Maszczyk – sopran
Michał Musioł – tenor
14 stycznia niedziela 2018

10:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
14 stycznia niedziela 2018

11:30
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
14 stycznia niedziela 2018

13:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
14 stycznia niedziela 2018

18:00
Gala Noworoczna z batutą i humorem
Filharmonicy Opolscy
Maciej Niesiołowski – dyrygent
Anita Maszczyk – sopran
Michał Musioł – tenor
19 stycznia piątek 2018

19:00
Gala Noworoczna z batutą i humorem
Filharmonicy Opolscy
Maciej Niesiołowski – dyrygent
Anita Maszczyk – sopran
Michał Musioł – tenor
20 stycznia sobota 2018

18:00
Gala Noworoczna z batutą i humorem
Filharmonicy Opolscy
Maciej Niesiołowski – dyrygent
Anita Maszczyk – sopran
Michał Musioł – tenor
21 stycznia niedziela 2018

18:00
Gala Noworoczna z batutą i humorem
Filharmonicy Opolscy
Maciej Niesiołowski – dyrygent
Anita Maszczyk – sopran
Michał Musioł – tenor
28 stycznia niedziela 2018

18:00
Hanna Banaszak
Recital
2 lutego piątek 2018

19:00
Walentynkowy Koncert Muzyki Filmowej
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Przemysław Neumann – dyrygent
Program:
Polska muzyka filmowa
3 lutego sobota 2018

18:00
Walentynkowy Koncert Muzyki Filmowej
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Przemysław Neumann – dyrygent
Program:
Polska muzyka filmowa
4 lutego niedziela 2018

18:00
Walentynkowy Koncert Muzyki Filmowej
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Przemysław Neumann – dyrygent
Program:
Polska muzyka filmowa
9 lutego piątek 2018

19:00
Walentynkowy Koncert Muzyki Filmowej
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Przemysław Neumann – dyrygent
Program:
Polska muzyka filmowa
11 lutego niedziela 2018

10:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
11 lutego niedziela 2018

11:30
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
11 lutego niedziela 2018

13:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
16 lutego piątek 2018

19:00
Koncert symfoniczny
Jan Stanienda – dyrygent
Michał Szymała – obój
Paweł Knebel – fagot
Program:
Joseph Haydn – 49. Symfonia f-moll La Passione
Joseph Haydn – Koncert na obój i orkiestrę C-dur
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert na fagot i orkiestrę B-dur KV 191
Ludwig van Beethoven – I Symfonia C-dur op. 21
23 lutego piątek 2018

19:00
Koncert symfoniczny
Jakub Chrenowicz – dyrygent
Łukasz Trepczyński – fortepian
Program:
Xaver Scharwenka – Uwertura do opery Mataswintha
Witold Maliszewski – Koncert fortepianowy b-moll
Johannes Brahms – Uwertura akademicka e-moll op. 80
Edward Elgar – In the South (Alassio) op. 50
Polska
Muzyka
Zapomniana
2 marca piątek 2018

19:00
Koncert symfoniczny
Dyrygent - laureat X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
Andrzej Krawiec – skrzypce
Program:
Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35
TBA
Strefa
Gwiazd
3 marca sobota 2018

19:00
standardy jazzowe
Wojciech Karolak Trio
4 marca niedziela 2018

11:00
Koncert rodzinny
9 marca piątek 2018

19:00
Koncert symfoniczny
Monika Wolińska – dyrygent
Szymon Krzeszowiec – skrzypce
Program:
Eugeniusz Morawski-Dąbrowa – Poemat symfoniczny Don Quichotte
Ludomir Różycki – Koncert skrzypcowy op. 70
Zygmunt Noskowski – I Symfonia A-dur
Polska
Muzyka
Zapomniana
11 marca niedziela 2018

10:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
11 marca niedziela 2018

11:30
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
11 marca niedziela 2018

13:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
16 marca piątek 2018

19:00
Koncert symfoniczny
Przemysław Neumann – dyrygent
Marcin Zdunik – wiolonczela
Program:
Johannes Brahms – Uwertura tragiczna op. 81
Robert Schumann – Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129
Witold Maliszewski – I Symfonia g-moll op. 8
Polska
Muzyka
Zapomniana
23 marca piątek 2018

19:00
WIELKI POST WIELKA MUZYKA
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Chór Filharmonii Opolskiej
Izabela Polakowska-Rybska - kierownik artystyczny
Zbigniew Graca – dyrygent

Program:
Józef Elsner – Pasja op. 65
6 kwietnia piątek 2018

19:00
Koncert Dyplomantów PSM II st. w Opolu
8 kwietnia niedziela 2018

10:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
8 kwietnia niedziela 2018

11:30
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
8 kwietnia niedziela 2018

13:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
13 kwietnia piątek 2018

19:00
Koncert symfoniczny
Mariusz Smolij – dyrygent
The American Landscape
Koncertowi towarzyszy pokaz multimedialny:
Symphonic photochoreography

Program:
Leonard Bernstein- Three Dance Episodes z On the Town
Ferde Grofé – Grand Canyon Suite
Gustaw Mahler – Adagietto z V Symfonii cis-moll
Aaron Copland – Cztery Epizody z baletu Rodeo
Koncerty
specjalne
20 kwietnia piątek 2018

19:00
Koncert Symfoniczny
Przemysław Neumann – dyrygent
Veriko Tchumburidze /Gruzja/ – skrzypce
Program:
Karol Kurpiński – Uwertura do opery Pałac Lucypera
Ludwig van Beethoven – Koncert skrzypcowy D-dur op. 61
Ludwig van Beethoven – III Symfonia Es-dur op. 55 Eroica
Strefa
Gwiazd
22 kwietnia niedziela 2018

11:00
Koncert rodzinny
22 kwietnia niedziela 2018

18:00
Słuchacze Opolskiego Studia Piosenki
Piosenki Katarzyny Gaertner
27 kwietnia piątek 2018

19:00
MICHAŁ BAJOR
Od Kofty... do Korcza
3 maja czwartek 2018

18:00
Święto konstytucji 3 maja
Dzień muzyki polskiej
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Wojciech Rodek – dyrygent
Wojciech Fudala – wiolonczela
Polska
Muzyka
Zapomniana
11 maja piątek 2018

19:00
Koncert dyplomowy studentów dyrygentury symfonicznej Akademii Muzycznej w Poznaniu
13 maja niedziela 2018

10:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
13 maja niedziela 2018

11:30
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
13 maja niedziela 2018

13:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
18 maja piątek 2018

19:00
Koncert symfoniczny
Kai Bumann – dyrygent
HERBERT PIANO TRIO
Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery Cosi fan tutte
Ludwig van Beethoven – Koncert potrójny C-dur op. 56
Franz Schubert – III Symfonia D-dur D200
25 maja piątek 2018

19:00
Koncerty symfoniczne
Przemysław Neumann – dyrygent
Rafał Łuszczewski – fortepian
Program:
Stanisław Moniuszko – Uwertura do opery Flis
Edward Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op. 16
Antonín Dvořák – IX Symfonia e-moll op. 95 Z nowego świata
10 czerwca niedziela 2018

10:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
10 czerwca niedziela 2018

11:30
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
10 czerwca niedziela 2018

13:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.
15 czerwca piątek 2018

19:00
Koncert symfoniczny
Izabela Polakowska-Rybska – dyrygent
22 czerwca piątek 2018

19:00
Zakończenie 66. Sezonu Artystycznego
Przemysław Neumann – dyrygent
Jan Lisiecki – fortepian
Program:
Ignacy Feliks Dobrzyński - Uwertura koncertowa D-dur op. 1
Fryderyk Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll op. 21
Witold Lutosławski – Koncert na orkiestrę
Strefa
Gwiazd