Fascynujący Świat Nauki i Technologii

W sezonie artystycznym 2013/2014 Filharmonia Opolska im. J. Elsnera realizuje projekt Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji pn. Fascynujący Świat Nauki i Technologii

Zajęcia w insytycjach kultury:
W ramach zadania zaplanowano 6-godzinne warsztaty dla wszystkich uczniów klas I-III oraz IV-VI w instytucjach kultury z terenu województwa opolskiego, jak kino, teatr, filharmonia, muzeum.

Podczas warsztatów uczniowie będą mogli porozmawiać na temat przedstawionego filmu, spektaklu, uczestniczyć w zajęciach muzycznych i teatralnych, zgłębić tajemnice oraz historię powstawania filmu, czy poznać tajniki pracy aktora oraz wcielić się w jego rolę pod okiem pedagoga teatralnego.

Zajęcia będą odbywały się w następujących miejscach:
• warsztaty muzealne w Muzeum Śląska Opolskiego;
• warsztaty teatralne w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu;
• warsztaty muzyczne w Filharmonii Opolskiej;
• warsztaty filmowe w Domach Kultury na terenie Opolszczyzny;

Zajęcia te – traktowane jako uzupełnienie lekcji szkolnych – będą prowadzone w formie warsztatów, z wykorzystaniem różnorodnych aktywnych metod pracy, w oparciu o realizację treści podstawy programowej I i II etapu edukacyjnego z ukierunkowaniem na rozwój umiejętności kluczowych.

Celem warsztatów będzie rozwijanie kreatywnego myślenia, pobudzenie wyobraźni uczniów, ukierunkowanie na rozmowę, dociekanie, analizowanie, eksperyment, zabawę, a przede wszystkim na chęć bliższego poznania otaczającego nas świata, zgłębienia potencjału regionu w celu lepszego utożsamienia się z nim.

Każdy uczeń będzie miał szansę odkryć swoje pasje, rozwinąć zainteresowania…

Źródło: http://snit.rcre.opolskie.pl/info/index.php/dzialania/zajecia-w-instytucjach-kultury

Konsultant: Anna Patelska-Górna