lipiec 2023
Koncert Muzyki Filmowej w Amfiteatrze
Miejsce koncertu: Amfiteatr NCPP
3 czerwca 2023, sobota | 17:00
Atlas Mitów. Multimedialny koncert dla dzieci.
Koncert dla dzieci

Strefa I – 35 zł
Strefa II – 25 zł

Dziecięcy Zespół Wokalny Miasta Opola
Zespół muzyczny PSP 20 w Opolu Dobre Dźwięki
Zespół Taneczny ADENA
Patrycja Okoń, Małgorzata Marciniszyn-Szuba, Aleksandra Krzesaj – choreografie i przygotowanie tancerzy
Natalia Płachetka – śpiew
Łukasz Szuba – fortepian, instrumenty klawiszowe
Bartosz Wiertelak, Robert Malkusz – gitary
Bartosz Ogonowski – gitara basowa, kontrabas
Andrzej Krukowski – perkusja
Małgorzata Górka – lektorka
Robert Malkusz, Bartosz Ogonowski – oprawa graficzna
Bartosz Ogonowski, Łukasz Szuba – muzyka

Zapraszamy na wspaniałą multimedialną podróż po niezwykłych historiach i krainach. Na wieczór pełen muzyki oraz opowieści o najsłynniejszych mitologicznych bohaterach.

Atlas mitów to opowieść o uniwersalnych wartościach świata, o wspaniałych herosach, bogach i boginiach, królowych, książętach i bóstwach zaczerpniętych z mitologii greckiej, słowiańskiej czy nordyckiej.

Na scenie zderzą się ze sobą sztuka taneczna, muzyczna, grafika, film, a także element spajający całość przegląd mitologicznych wierzeń zebranych z całego świata. Podczas tego muzycznego widowiska słuchacze zostaną zabrani do krainy Thora, spotkają się ze słowiańskim Jaryłem i Marzanną, greckim Heraklesem i innymi ikonicznymi postaciami. Całość okraszona jest autorską muzyką napisaną w większości przez Bartosza Ogonowskiego i Łukasza Szubę.

Najważniejszym aspektem Atlasu Mitów są jego wykonawcy.

Na scenie występują przede wszystkim amatorzy – uczniowie i nauczyciele z opolskich szkół, których połączyły muzyczne pasje. W sekcji instrumentalnej spotkamy więc nauczyciela fizyki, szkolnego psychologa czy wykładowcę Uniwersytetu Opolskiego. Taneczne choreografie przedstawione zostaną przez dzieci i młodzież  z zespołu tańca nowoczesnego Adena. Śpiewać tego wieczoru będą dzieci z zespołu muzycznego Dobre Dźwięki, Dziecięcy Zespół Wokalny Miasta Opola oraz wokaliści Jazz Centrum w Opolu.

Atlas Mitów to około godzinny spektakl wypełniony muzyką na żywo, tańcem oraz filmami i grafikami wyświetlanymi na dużym ekranie przez cały czas trwania widowiska.