sierpień 2022
6:00 PM - Modlitwa Pokoju
Modlitwa Pokoju
Filharmonicy Opolscy Przemysław Neumann – dyrygent z udziałem opolskich literatów W programie m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Tomaso Albinoniego, Henryka Mikołaja Góreckiego oraz wiersze autorstwa: [...]
Wydarzenia w dniu 01.09.2022
25 listopada 2018, niedziela | 18:00
NA DWA GŁOSY
Piosenki Wielkich Nieobecnych
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety 25 zł

NIEOBECNI: Mira Kubasińska, Gary Moore
OBECNI: Maria Małkiewicz i Michał Warmuzek

Jacek Mełnicki
wokal, piano
Paweł Mrocheń
bass
Grzegorz Król
piano
Damian Wojda
gitara
Mateusz Pilot
perkusja

Zapraszamy na kolejny już koncert w ramach tak lubianego przez słuchaczy cyklu
Na dwa Głosy – Wielcy Nieobecni II. W 2017r. koncerty Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni cieszyły się ogromną popularnością wśród słuchaczy, dlatego postanowiliśmy podtrzymać ten cykl. W wykonaniu ośmiu duetów wokalnych, wywodzących się z prowadzonego od 1991r. przez Jacka Mełnickiego Opolskiego Studia Piosenki, a obecnie występujących na polskich scenach teatralnych i musicalowych (wrocławski teatr Capitol, warszawska Roma, krakowskie Variété), prezentujemy utwory pochodzące z repertuaru nieżyjących już wielkich artystów piosenki. W koncertach występują znani już Państwu wykonawcy, ale pojawiają się również nowe twarze.

Podczas koncertów prezentujemy zarówno polskie, jak i światowe, ponadczasowe przeboje, skomponowane, napisane lub wykonywane przez Wielkich Nieobecnych: m.in. utwory Jacka Kaczmarskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Billie Holiday, Marylin Monroe, Miry Kubasińskiej, Grzegorza Ciechowskiego, Elvisa Presleya, we współczesnych, często zaskakujących artystycznie aranżacjach.

Kultywujemy lubiany i doceniony przez naszą publiczność zwyczaj wykonywania podczas każdego z koncertów tzw. „repertuaru obowiązkowego”, który zawsze stanowi pewną muzyczną niespodziankę i polega na spontanicznej prezentacji przez wokalistów trzech utworów, wybranych przez kierownika muzycznego każdego z koncertów, Jacka Mełnickiego z jego akompaniamentem na fortepianie. W pozostałym repertuarze, we wszystkich koncertach, wokalistom towarzyszą będą znakomici instrumentaliści.

(JM)
fot. Tomasz Fryszkiewicz