Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
lipiec 2022
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
27
28
29
30
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONCERT MUZYKI FILMOWEJ w Amfiteatrze
Orkiestra Filharmonii Opolskiej Chór Filharmonii Opolskiej Tadeusz Eckert – przygotowanie chóru Olga Szomańska – wokal Marcin Januszkiewicz – wokal Przemysław Neumann – dyrygent Magdalena Miśka-Jackowska [...]
7 kwietnia 2019, niedziela | 18:00
NA DWA GŁOSY
Piosenki z Opola
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety 25 zł

Marta Kołodziejczyk – wokal
Wojciech Dereń – wokal
Jacek Mełnicki – wokal, piano
Hubert Radoszko – gitary
Żenia Betliński – kontrabas
Filip Laszuk – perkusja, cajon

Kontynuując kilkuletnią tradycję prezentowanych w Filharmonii Opolskiej koncertów klubowych Na Dwa Głosy, proponujemy w 2019r. kolejny, szósty cykl koncertów, zatytułowany: Na Dwa Głosy. Piosenki z Opola.

Na projekt złoży się osiem koncertów w wykonaniu ośmiu duetów wokalnych, wywodzących się z prowadzonego od 1991r. przez Jacka Mełnickiego Opolskiego Studia Piosenki i wokalistów Opole Gospel Choir – obecnie aktorów filmowych, telewizyjnych oraz artystów występujących na krajowych scenach teatralnych i musicalowych.

W nawiązaniu do tytułu tegorocznego cyklu: Piosenki z Opola, podczas koncertów zaprezentujemy zarówno wielkie polskie przeboje, jak również mniej znane piosenki, które naszym zdaniem czekają i zasługują na swoje ponowne „odkrycie”. Wszystkie nasze artystyczne propozycje połączy genius loci: Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki  w Opolu. Dołożymy wszelkich starań, aby wybór piosenek, dokonany przez nas spośród 55. letniego dorobku opolskiego festiwalu, przyniósł słuchaczom radość i na nowo zaczarował wspomnieniami.

Chcielibyśmy także podtrzymać doceniony przez naszą publiczność zwyczaj wykonywania podczas każdego z koncertów tzw. „repertuaru obowiązkowego”, który zawsze stanowi pewną muzyczną niespodziankę i polega na spontanicznej prezentacji utworów, wcześniej wybranych przez Jacka Mełnickiego, z jego akompaniamentem na fortepianie.

W pozostałym repertuarze we wszystkich koncertach wokalistom towarzyszyć będą znakomici instrumentaliści. Pragniemy również kontynuować tradycję, polegającą na wspólnym z publicznością wykonaniu jednego z przebojów. W nawiązaniu do tytułu proponowanego przez nas cyklu, finałem każdego z tegorocznych koncertów będzie przebój Ale to już było.

Zgodnie z dotychczasową tradycją, cykl zakończy grudniowy, cieszący się ogromną popularnością galowy koncert świąteczny Na 17 Głosów – z udziałem wszystkich artystów biorących udział w comiesięcznych koncertach.

Nowa wokalistka w cyklu Na dwa głosy:

Marta Kołodziejczyk – Martella. Od najmłodszych lat uwielbiała śpiewać i chciała zostać piosenkarką, dlatego w wieku 6 lat trafiła do Ogniska Muzycznego, w którym rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. Już po roku okazało się, że większą miłością darzy fortepian, co skłoniło Rodziców Marty do zapisania jej do Szkoły Muzycznej I stopnia, do klasy fortepianu.

Pierwszym Nauczycielem śpiewu Marty był Leonard Kaczanowski. Miała 15 lat, gdy rozpoczęła naukę emisji głosu i podstaw interpretacji piosenki. Dwa lata później została przyjęta do Opolskiego Studia Piosenki, gdzie przez kolejne lata kształciła swój głos. Jej droga muzyczna bywała kręta, min.: była solistką Opole Gospel Choir, chórzystką Marcina Dańca, wokalistką wrocławskiego girlsbandu, śpiewała również w metalowym zespole Anastasis z Legnicy. Następnie trafiła do Wrocławia gdzie poznała kreatywnych muzyków, z którymi współpracuje do dzisiaj. Przez 10 lat była frontmanką coverbandu Celebrate. Z Bartkiem Miarką, gitarzystą bluesowym (Hoodoo Band, Anita Lipnicka) stworzyła osobliwy duet i nagrała piosenki drogi, które pozwoliły jej trochę odejść od mocnego, rockowego stylu. Nie martw się o mnie i Oto ja zaprezentowała w jednym z programów telewizyjnych. Marty głos słychać również we wrocławskiej orkiestrze Dziubek Band, z którą koncertuje w całej Polsce.

Od dwóch lat Martella skupia się na własnej twórczości i nagrywa piosenki z młodymi wizjonerami – instrumentalistami Hubertem Radoszko, Żenią Betlińskim i Filipem Laszukiem.

 

Autorzy zdjęć: Michał Grocholski, Lech Kwartowicz, Pascal Pawliszewski, Roland Okoń 

Projekt i realizacja: netkoncept.com