Filharmonia Opolska - logo
TO NIE TYLKO DŹWIĘK, TO WŁAŚCIWE MIEJSCE I CZAS.
67. SEZON ARTYSTYCZNY FILHARMONII OPOLSKIEJ

III Festiwal GAUDE MATER POLONIA Wincenty z Kielczy in memoriam

Organizatorzy:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Urząd Miasta Opola
Urząd Miasta i Gminy Zawadzkie
Parafia pw. św. Bartłomieja w Kielczy
Samorządy, Parafie i Ośrodki Kultury w Białej, Dobrodzieniu, Głuchołazach, Grodkowie, Kluczu, Ligocie Bialskiej, Małujowicach, Prudniku, Solcu, Żędowicach.

 

PATRONAT HONOROWY
Kazimierz Michał Ujazdowski – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Ksiądz Arcybiskup Alfons Nossol
Ewa Rurynkiewicz – Wicemarszałek Województwa Opolskiego
Ryszard Zembaczyński – Prezydent Miasta Opola

 

REALIZACJA KONCERTÓW
Towarzystwo Śpiewacze HARFA w Warszawie

 


Program:

23 kwietnia 2006, godz. 16:00    Kościół pw. św. Bartłomieja /Kielcza/
Inauguracja III Festiwalu GAUDE MATER POLONIA Wincenty z Kielczy in memoriam

Zespół Instrumentów Dawnych ARS NOVA
Jacek Urbaniak – kierownik artystyczny
MIĘDZYPARAFIALNY CHÓR MIESZANY (Zawadzkie)
Sybilla Czech – dyrygent
Zbigniew Pawlicki – słowo o muzyce

W programie:
Od Wincentego z Kielczy do Fryderyka Chopina

 

24 kwietnia 2006, godz. 19:00    Kościół pw. Elżbiety Węgierskiej /Klucz/

Zespół Instrumentów Dawnych ARS NOVA
Jacek Urbaniak – kierownik artystyczny
Zbigniew Pawlicki – słowo o muzyce

W programie:
Od Wincentego z Kielczy do Fryderyka Chopina

 

30 kwietnia 2006, godz. 16:00    Kościół p.w. Matki Boskiej Bolesnej /Żędowice/

Polski Zespół Śpiewaczy HUTNIK (Trzyniec – Czechy)
Trzyniecka Orkiestra Kameralna
Aleksandra Zeman – dyrygent
Alena Kostkowa – dyrygent
Zbigniew Pawlicki – słowo o muzyce

W programie:
Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Francesco Gasparini, Antonio Vivaldi, František Tůma, Ignacy Jan Paderewski,
Józef Świder – pieśni ludowe

 

2 maja 2006, godz. 16:00    Kościół św. Stanisława /Ligota Bialska/

Chór Męski im. Wacława Lachmana
Towarzystwa Śpiewaczego HARFA w Warszawie
Mirosław Janowski – dyrygent
Zbigniew Pawlicki – słowo o muzyce

W programie:
Arcydzieła chóralistyki operowej – Stanisław Moniuszko, Charles Gounod, Giuseppe Verdi

 

2 maja 2006, godz. 19:00    Kościół św. Wawrzyńca /Głuchołazy/

Koncert w święto 3 Maja
Józef Serafin – organy
Chór LO im. B. Chrobrego w Głuchołazach CAPRICOLIUM
Jan Dolny – dyrygent
Zbigniew Pawlicki – słowo o muzyce

W programie:
Jan Sebastian Bach, Ferenc Liszt, Józef Elsner, Józef Surzyński, Marian Sawa, Krzysztof Penderecki

 

3 maja 2006, godz. 16:00    Kościół Niepokalanego Serca Maryi /Moszna/

Chór Męski im. Wacława Lachmana
Towarzystwa Śpiewaczego HARFA w Warszawie
Mirosław Janowski – dyrygent
Zbigniew Pawlicki – słowo o muzyce

W programie:
Arcydzieła chóralistyki operowej – Stanisław Moniuszko, Charles Gounod, Giuseppe Verdi

 

3 maja 2006, godz. 10:30    Katedra św. Krzyża /Opole/

Uroczysta Msza św. W rocznicę Konstytucji 3 Maja
Józef Serafin – organy
Chóry województwa opolskiego:
Chór Katedry Opolskiej, Chór Cantabile (Dobrzeń Wielki), Chór Hosanna (Nysa),
oraz Chór Męski Towarzystwa Śpiewaczego HARFA w Warszawie
Zbigniew Pawlicki – słowo o muzyce

 

3 maja 2006, godz. 19:00    Kościół św. Marii Magdaleny /Dobrodzień/

Józef Serafin – organy
Zespół ALLELUJA (Dobrodzień)
Beata Sikora – kierownictwo artystyczne
Zbigniew Pawlicki – słowo o muzyce

W programie:
Wincenty z Kielczy, Jan Sebastian Bach, Józef Surzyński, Marian Sawa

 

5 maja 2006, godz. 19:00    Kościół św. Michała /Grodków/

Józef Serafin – organy
Zbigniew Pawlicki – słowo o muzyce

W programie:
Jan Sebastian Bach, Ferenc Liszt, Józef Surzyński, Marian Sawa

 

6 maja 2006, godz. 16:00    Zamek – Galeria /Moszna/

Mistrzowskie prezentacje
Krzysztof Jakowicz – skrzypce
Tomasz Strahl – wiolonczela
Zbigniew Pawlicki – słowo o muzyce

W programie:
Ludwig van Beethoven, Nicolo Paganini, Grażyna Bacewicz, Maciej Małecki

 

6 maja 2006, godz. 19:00    Muzeum Ziemi Prudnickiej /Prudnik/

Mistrzowskie prezentacje
Krzysztof Jakowicz – skrzypce
Tomasz Strahl – wiolonczela
Zbigniew Pawlicki – słowo o muzyce

W programie:
Ludwig van Beethoven, Nicolo Paganini, Grażyna Bacewicz, Maciej Małecki

 

7 maja 2006, godz. 13:00    Kościół św. Jakuba Apostoła /Małujowice/

Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych
THE GDAŃSK PHILHARMONIC BRASS
Tadeusz Kassak – kierownik artystyczny
Zbigniew Pawlicki – słowo o muzyce

W programie:
Adam Jarzębski, Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Romuald Twardowski

 

7 maja 2006, godz. 16:00    Zamek – Taras /Moszna/

Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych
THE GDAŃSK PHILHARMONIC BRASS
Tadeusz Kassak – kierownik artystyczny
Zbigniew Pawlicki – słowo o muzyce

W programie:
Adam Jarzębski, Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Romuald Twardowski

 

7 maja 2006, godz. 19:00    Kościół św. Rodziny /Zawadzkie/

Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych
THE GDAŃSK PHILHARMONIC BRASS
Tadeusz Kassak – kierownik artystyczny
Zbigniew Pawlicki – słowo o muzyce

W programie:
Adam Jarzębski, Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Romuald Twardowski

 

14 maja 2006, godz. 16:00    Zamek – Kaplica /Moszna/

Poznański Zespół Kameralny TUTTI E SOLO
Barbara Mucha – kierownik artystyczny
Zbigniew Pawlicki – słowo o muzyce

W programie:
Adam Jarzębski, Marcin Mielczewski, Georg Philipp Telemann, Jiří Čart, Stanisław Sylwester Szarzyński

 

14 maja 2006, godz. 19:00    Kościół św. Jana Chrzciciela /Solec/

Poznański Zespół Kameralny TUTTI E SOLO
Barbara Mucha – kierownik artystyczny
Zbigniew Pawlicki – słowo o muzyce

W programie:
Adam Jarzębski, Marcin Mielczewski, Georg Philipp Telemann, Jiří Čart, Stanisław Sylwester Szarzyński

Projekt i realizacja: netkoncept.com