Filharmonia Opolska - logo
69. Sezon Artystyczny
CHODŹ DO FILHARMONII
BIP Wersja dla słabowidzących

Wynajem powierzchni

KONTAKT

Wszelkich informacji na temat współorganizacji koncertów i innych wydarzeń we wnętrzach Filharmonii Opolskiej udziela:
Michał Grocholski – Kierownik Działu Organizacji i Promocji
tel: 77 44 23 279
e-mail: m.grocholski@filharmonia.opole.pl

Serdecznie zapraszamy do współorganizacji imprez artystycznych i innych wydarzeń kulturalnych we wnętrzach Filharmonii Opolskiej.

Filharmonia Opolska
Filharmonia Opolska

Do atutów zaliczyć możemy:
– wspaniały nowoczesny obiekt usytuowany w samym centrum miasta,
– długoletnie doświadczenie w profesjonalnym świadczeniu tego rodzaju usług – organizowaniu koncertów i wydarzeń artystycznych, udostępniając przy tym swoje podwoje wymagającym i renomowanym podmiotom – m.in. fundacjom, stowarzyszeniom, wyższym uczelniom oraz prywatnym przedsiębiorcom.

SALA KONCERTOWA jest jedną z największych sal koncertowych Opolszczyzny. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań architektonicznych i kompozycji specjalnie dobranych rozwiązań akustycznych – charakteryzuje się bardzo dobrą akustyką wnętrza. Sala posiada 495 miejsc siedzących na widowni oraz scenę o wymiarach: szerokość ok. 15 m, głębokość ok. 9,4 m i wysokość ok. 8m, co daje łączną powierzchnię 141m2. Sala koncertowa jest klimatyzowana oraz wyposażona w profesjonalną aparaturę nagłośnieniową i oświetleniową, dzięki której możliwa jest realizacja różnorodnych koncertów, spektakli i innych wydarzeń kulturalnych. Nad sceną zamontowane są sztankiety sterowane wyciągarkami wykorzystywane jako wieszaki dekoracji, banerów, kotar itp. Ponadto scena wyposażona jest w dźwignik sceniczny umożliwiający transport ciężkich i wielkogabarytowych przedmiotów na scenę. W bezpośrednim sąsiedztwie sali koncertowej znajdują się przestronne foyer z  hallem i antresolą wykorzystywane jako przestrzenie wystawienniczo – bankietowe.

Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej
Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

SALA KAMERALNA znajduję się  na I piętrze gmachu Filharmonii. Posiada powierzchnię ok. 108 m2 i 120 miejsc siedzących dla publiczności  z  możliwością aranżacji widowni w dowolny sposób. Sala kameralna jest klimatyzowana oraz wyposażona w aparaturę  nagłośnieniową i projektor  z  ekranem. W Sali kameralnej mogą się odbywać koncerty małych składów muzycznych, koncerty akustyczne, spotkania, konferencje, itp.

Sala Kameralna v
Sala Kameralna

KLUB MUZYCZNY zlokalizowany jest w dobudowanej bryle od strony ulicy Żwirki i Wigury. Jest klimatyzowany i posiada dwa poziomy. W dolnej części znajduje się kawiarnia, a w górnej zbudowana jest scena, na której odbywają się różnego typu koncerty klubowe i kameralne. Przestrzeń klubu można dowolnie aranżować z wykorzystaniem istniejącego wyposażenia – stolików i foteli. Ponadto w okresach  letnich poprzez rozsunięcie części szklanych ścianek zewnętrznych istnieje możliwość połączenia przestrzeni klubu z tarasami zewnętrznymi. Dodatkową atrakcją jest ciek wodny wewnątrz kawiarni oraz wokół tarasów wraz z fontanną kaskadową.

SALA KONFERENCYJNA usytuowana jest na II piętrze budynku z możliwością organizacji małych spotkań i szkoleń dla 20 – 30 osób. Sala wyposażona jest w klimatyzację oraz mobilny projektor z ekranem. Istnieje dowolna aranżacja ustawienia wyposażenia (krzeseł, stołów, itp.)

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com