DOSTĘPNOŚĆ

Dostępność architektoniczna.

Większość budynku Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w Opolu spełnia wymogi dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Budynek zapewnia wolne od barier poziome i pionowe przestrzenie komunikacyjne.

Wejście dla publiczności pozbawione jest barier architektonicznych i odbywa się głównymi drzwiami od ulicy Krakowskiej. Przy wejściu, na poziomie przyziemia znajduje się kasa biletowa, szatnia oraz przystosowana toaleta. Dostęp na poziom parteru, gdzie znajduje się hol, sala koncertowa oraz klub muzyczny odbywa się za pomocą przyschodowego podnośnika. Obsługa techniczna Filharmonii służy pomocą podczas korzystania z urządzenia. W razie problemów technicznych prosimy o zgłoszenie informacji pracownikom Filharmonii Opolskiej lub pod numerem telefonu 77 44 23 281.

Do pozostałych poziomów aktywnych w trakcie wydarzeń artystycznych obsługa techniczna, po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania pracownikom Filharmonii Opolskiej lub pod numerem telefonu: 77 44 23 286, zapewnia alternatywny dostęp.

Wejście do restauracji odbywa się przez drzwi szklane od strony ulicy Mozarta. W restauracji również znajduje się dostosowana toaleta.

Do części administracyjno-biurowej, usytuowanej na III piętrze budynku, można dostać się przez wejście służbowe od strony ulicy Żwirki i Wigury a następnie dostosowaną windę.

Miejsce dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich znajduje się w sali koncertowej przed pierwszym rzędem foteli.

Osoby korzystające z psa asystującego mają zapewniony dostęp do budynku po wcześniejszym okazaniu certyfikatu.

Osoby niepełnosprawne, które wymagają opiekuna, za okazaniem odpowiedniego dokumentu mają wstęp wolny na koncerty abonamentowe oraz koncerty kameralne, których organizatorem jest Filharmonia Opolska. Ich opiekunowie uprawnieni są do zakupu biletu ulgowego jeżeli przy danym koncercie istnieje taka możliwość.

W pobliżu Filharmonii (przy ul. Żwirki i Wigury) znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Ich administratorem jest Miejski Zarząd Dróg w Opolu.

Dostępność cyfrowa.

Strony internetowe Filharmonii Opolskiej są dostosowane do standardu WCAG 2.1.

Dostępność informacyjno-komunikacyjna.

Przy każdym wejściu, w godzinach wyznaczonych przez harmonogramy imprez lub godziny pracy, znajdują się osoby mogące udzielić informacji na temat dostępności do wyznaczonych harmonogramem pomieszczeń lub bieżącej działalności.

Kasa biletowa Filharmonii Opolskiej jest wyposażona w system obsługi osób słabosłyszących.

Kontakt telefoniczny: Kasa biletowa: 77 44 23 286, Sekretariat: 77 44 23 270, Wejście służbowe: 77 44 23 281.

Kontakt mailowy: filharmonia@filharmonia.opole.pl

faks: 77 44 23 284

Informacja w języku migowym nt. działalności Filharmonii Opolskiej: