Filharmonia Opolska - logo
TO NIE TYLKO DŹWIĘK, TO WŁAŚCIWE MIEJSCE I CZAS.
67. SEZON ARTYSTYCZNY FILHARMONII OPOLSKIEJ

II Festiwal GAUDE MATER POLONIA Wincenty z Kielczy in memoriam

Organizatorzy:

Urząd Miejski w Zawadzkiem
Parafia pw. św. Bartłomieja w Kielczy
Parafia pw. św. Rodziny w Zawadzkiem

 


Program:

3 kwietnia 2005r., godz. 16:00    Kościół pw. św. Bartłomieja /Kielcza/

Chór mieszany I LO im. Adama Mickiewicza w Głubczycach
Tadeusz Eckert – dyrygent
Piotr Wiecha – dyrygent

 

3 kwietnia 2005r., godz. 19:30    Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa  /Pogorzela/

Chór mieszany I LO im. Adama Mickiewicza w Głubczycach
Tadeusz Eckert – dyrygent
Piotr Wiecha – dyrygent

 

3 kwietnia 2005r., godz. 15:30    Zabytkowa Chata  /Kielcza/

Wystawa fotograficzna pt. Dzieje budownictwa na Śląsku

Organizator: Muzeum Wsi Opolskiej

 

10 kwietnia 2005r., godz. 16:00     Kościół pw. św. Stanisława /Ligota Bialska/

Zespół muzyki dawnej CAMERATA CRACOVIA
kier. art. Ireneusz Trybulec

 

10 kwietnia 2005r., godz. 16:00    Zespół Szkolno – Gimnazjalny im. Wincentego z Kielczy /Kielcza/

Pogram słowno – muzyczny:
Średniowiecze w literaturze polskiej i muzyce

Organizator: Zespół Szkolno – Gimnazjalny im. Wincentego z Kielczy
scenariusz – Beata Osiecka
oprawa muzyczna – Lucyna Iwaniów
Program: muzyka średniowiecza i renesansu polska, niemiecka, czeska

 

16 kwietnia 2005r., godz. 17:00    Kościół św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantar /Namysłów/

Kaja Danczowska – skrzypce
Elżbieta Stefańska – klawesyn

 

16 kwietnia 2005r., godz. 17:00    Kościół św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantar /Namysłów/

Kaja Danczowska – skrzypce
Elżbieta Stefańska – klawesyn
Chór Parafialny (Namysłów)
Wiesław Pasztetnik – dyrygent

Program: Jan z Lublina, Bach, Couperin, Soler

 

17 kwietnia 2005r., godz. 16:00    Kościół św. Bartłomieja /Kielcza/

Kaja Danczowska – skrzypce
Elżbieta Stefańska – klawesyn
Chór Międzyparafialny (Zawadzkie)
Sybilla Czech – dyrygent

Program: Jan z Lublina, Bach, Couperin, Soler

 

17 kwietnia 2005r., godz. 13:30    Plac wokół Zabytkowej Chaty /Kielcza/

Jarmark ludowy połączony z Festynem Średniowiecznym
Organizator: Opolskie Bractwo Rycerskie, Izba Rzemieślnicza w Opolu, Urząd Miejski w Zawadzkiem

 

24 kwietnia 2005r., godz. 19:00    Kościół św. Jacka /Kamień Śląski/

Zespół wokalny IL CANTO MINORE
kier. art. Michał Straszewski
Program: Hildegarda z Bingen, Walther von der Vogelweide, Wacław z Szamotuł, Beethoven, Chopin, Dvorak

 

1 maja 2005r., godz. 17:00    Kościół św. Wawrzyńca /Strzelce Opolskie/

Andrzej Chorosiński – organy
Krzysztof Pełech – gitara
Program: Paciorkiewicz, Bach, Smetana, Piazzolla

 

2 maja 2005r., godz. 18:45    Kościół św. Wawrzyńca /Głuchołazy/

Koncert w Święto 3 maja

Andrzej Chorosiński – organy
Chór LO im. B. Chrobrego w Głuchołazach „CAPRICOLIUM”
Jan Dolny – dyrygent

Program: Jan z Lublina, Surzyński, Nowowiejski, Paciorkiewicz, Świder, Koszewski, Sawa

 

3 maja 2005r., godz. 10:00    Katedra św. Krzyża  /Opole/

Uroczysta Msza Święta w dzień Konstytucji 3 Maja

Julian Gembalski – organy
Chóry województwa opolskiego: Chór Katedry Opolskiej, Chór Legenda, Hosanna (Nysa),
Chór Międzyparafialny (Zawadzkie), Chór I LO im. A. Mickiewicza (Głubczyce)

 

3 maja 2005r., godz. 19:00    Kościół Ewangelicki  /Olesno/

Julian Gembalski – organy
Zespół Alleluja (Dobrodzień)
Beata Sikora – dyrygent
Program: Jan z Lublina – Bach, Mozart – Chlondowski, Gembaski

 

3 maja 2005r., godz. 19:00    Kościół św. Marii Magdaleny  /Dobrodzień/

Julian Gembalski – organy
Zespół Alleluja (Dobrodzień)
Beata Sikora – dyrygent
Program: Jan z Lublina – Bach, Mozart – Chlondowski, Gembaski

 

8 maja 2005r., godz. 16:00    Kościół Niepokalanego Serca Maryi /Moszna/

Zakończenie Festiwalu Akademicki Chór Politechniki Śląskiej
Czesław Freund – dyrygent
Program: Gorczyczki, Twardowski, Świder, Koszewski, Sawa, Rachmaninow, Pärt, Bardos

 

8 maja 2005r., godz. 19:30    Kościół św. Rodziny /Zawadzkie/

Zakończenie Festiwalu Akademicki Chór Politechniki Śląskiej
Czesław Freund – dyrygent
Program: Gorczyczki, Twardowski, Świder, Koszewski, Sawa, Rachmaninow, Pärt, Bardos

Projekt i realizacja: netkoncept.com