Filharmonia Opolska - logo
TO NIE TYLKO DŹWIĘK, TO WŁAŚCIWE MIEJSCE I CZAS.
67. SEZON ARTYSTYCZNY FILHARMONII OPOLSKIEJ

VII Festiwal GAUDE MATER POLONIA Wincenty z Kielczy in memoriam

ORGANIZATOR
Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

 

WSPÓŁORGANIZATOR
Parafia pw. św. Bartłomieja w Kielczy – Proboszcz ks. Jan Wypior
Stowarzyszenie Wincentego z Kielczy – Prezes Mieczysław Orgacki
Wieś Kielcza – Sołtys Celina Cieślik
Miasto i Gmina Zawadzkie – Burmistrz Mariusz Stachowski

 

RADA PROGRAMOWA
Zbigniew Pawlicki /przewodniczący/
ks. Jan Wypior
Mieczysław Orgacki
Mariusz Stachowski
Celina Cieślik
prof. Remigiusz Pośpiech

 

HONOROWY PATRONAT
Marszałek Województwa Opolskiego – Józef Sebesta
Wojewoda Województwa Opolskiego – Ryszard Wilczyński
Prezydent Miasta Opola – Ryszard Zembaczyński
Biskup Ordynariusz Diecezji Opolskiej – ks. Andrzej Czaja

 


PROGRAM

19 września 2010 godz. 16:00    Kościół pw. św. Bartłomieja /Kielcza/
Koncert inaugurujący
Chór Filharmonii Opolskiej
Bartosz Żurakowski – dyrgent
Tomasz Głuchowski – organy

W programie Joseph Haydna, Gabriel Fauré

 

19 września 2010, godz. 17:30    Chata Zabytkowa /Kielcza/

Karolina Gołębiowska – wykład

Słowem i dźwiękiem. Fryderyka Chopina fantazja na tematy polskie.

 

26 września 2010, godz. 16:00    Sanktuarium św. Jacka /Kamień Śląski/

Paweł Wybraniec – klarnet
Magdalena Blum – fortepian

W programie: Wincenty z Kielczy, Béla Kovács, Antoni Szałowski, Fryderyk Chopin, Ernest Chausson, Elliott Carter, Bohuslav Martinů

 

26 września 2010, godz. 18:00    Miejski Ośrodek Kultury /Głubczyce/

BMF Piano Trio

Bartłomiej Wezner – fortepian
Michał Szałach – skrzypce
Filip Syska – wiolonczela
Agata Achmidt – mezzosopran

W programie: Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz, Piotr Czajkowski, Dymitr Szostakowicz

 

1 października 2010, godz: 19:00    Filharmonia Opolska

Filharmonicy Opolscy
Bogusław Dawidow – dyrygent
Jarosław Nadrzycki – skrzypce

W programie: Jean Sibelius, Gustav Mahler, Ludwig van Beethoven

 

2 października 2010, godz. 18:00    Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Matki Boskiej Bolesnej /Żędowice/

Jan Mroczek – organy

W programie: Jan Podbielski, Jan Sebastian Bach, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Mieczysław Surzyński, Romuald Twardowski, Fryderyk Chopin

 

3 października 2010, godz. 19:00    Kościół pw. św. Michała Archanioła /Grodków/

Chór Męski im. Wacława Lachmana Towarzystwa Śpiewaczego Harfa w Warszawie
Mirosław Janowski – dyrygent

W programie: Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Stanisław Moniuszko, Charles Gounod, Giuseppe Verdi

 

5 października 2010, godz. 18:00    Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. J. Hellera /Głuchołazy/

Adam Wodnicki – fortepian

W programie: Ignacy Jan Paderewski, Fryderyk Chopin

 

7 października 2010, godz. 18:00    Aula Błękitna Uniwersytetu Opolskiego

prof. Remigiusz Pośpiech – wykład

Wincenty z Kielczy na tle tradycji kultury muzycznej Śląska w okresie średniowiecza.

 

8 października 2010, godz. 19:00    Kościół św. Rodziny /Zawadzkie/

Cantores Opolienses LEGENDA
Elżbieta Wilim – dyrygent

W programie:
Wincenty z Kielczy, Jan Sebastian Bach, Bartłomiej Pękiel, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Józef Ksawery Elsner

 

8 października 2010, godz. 19:00    Filharmonia Opolska  
MEININGER TRIO

Christiane Meininger – flet
Francoise Groben – wiolonczela
Reiner Gepp – fortepian

W programie: Joseph Haydn, Johann Nepomuk Hummel, Lili Boulanger, Carl Maria von Weber

Projekt i realizacja: netkoncept.com