sierpień 2022
6:00 PM - Modlitwa Pokoju
Modlitwa Pokoju
Filharmonicy Opolscy Przemysław Neumann – dyrygent z udziałem opolskich literatów W programie m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Tomaso Albinoniego, Henryka Mikołaja Góreckiego oraz wiersze autorstwa: [...]
Wydarzenia w dniu 01.09.2022
22 października 2022, sobota | 19:00
AMICI – podróż z włoską piosenką
MUZYKA ŚWIATA
Miejsce: Klub muzyczny

Malwina Rabenda – wokal, skrzypce
Luigi Leoni – gitara
Żenia Betliński – kontrabas, gitara basowa
Mateusz Maniak – cajón, instrumenty perkusyjne

W programie ponadczasowe włoskie przeboje

fot. Weronika Luźna

Zespół Amici tworzą artyści związani przede wszystkim z Wrocławiem. Zespół łączy w swoich wykonaniach tradycyjne i współczesne włoskie piosenki, począwszy od repertuaru Domenico Modugno czy Gipsy Kings, po piosenki artystów takich jak Nina Zilli czy Marina.

Mimo krótkiego stażu, zespół osiągnął już niewątpliwy sukces, będąc jedną z gwiazd Festiwalu Kultury Europejskiej. Obecnie artystów spotkać można we wrocławskiej kawiarni Literatka oraz restauracji La Scala, gdzie cyklicznie organizują wieczory kultury włoskiej, propagujące włoską muzykę, historię, a także kuchnię.

Specjalnie na koncert w FO zespół został powiększony o dwie osoby: Żenię Betlińskiego (kontrabas) oraz Mateusza Maniaka (cajón i instrumenty perkusyjne), by jeszcze pełniej oddać ducha włoskiej muzyki.

Malwina Rabenda jest skrzypaczką, wokalistką oraz autorką tekstów i muzyki. Wszechstronnie wykształcona, ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu, Studium Musicalowe Capitol oraz produkcję muzyczną i realizację dźwięku. Bierze udział w projektach wrocławskiej sceny, współpracuje z wieloma muzykami oraz instytucjami kultury. Jest również muzykiem sesyjnym oraz nauczycielem.

Luigi Leoni jest włoskim gitarzystą. Ukończył studia w Saint Louis College of Music w Rzymie, grał w najważniejszych klubach i salach koncertowych stolicy Włoch. Żądny przygód przez kilka lat podróżował ze swoją gitarą po świecie, grając na największych i najbardziej prestiżowych statkach. Od kilku lat mieszka i koncertuje we Wrocławiu, pracując również jako gitarzysta sesyjny i nauczyciel gry na gitarze.

Żenia Betliński pochodzi z miasta Chmielnicki (Ukraina), ukończył Akademię Muzyczną w Odessie. Jego basowe improwizacje hipnotyzują słuchaczy i nie dają o sobie zapomnieć. Niezwykle utalentowany, swoją grą nieustannie zaskakuje i zachwyca słuchaczy.

Mateusz Maniak jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu. To wszechstronny perkusista oraz pedagog, na stałe związany z wrocławską sceną muzyczną. Współtworzy wiele projektów, świetnie odnajduje się zarówno w muzyce popowej, jazzowej, jak i klasycznej.