Filharmonia Opolska
73. Sezon Artystyczny
2024/2025
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
marzec 2027
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
3 grudnia 2022, sobota | 19:00
Indialucia – dotykając orientu
Miejsce: Klub muzyczny

INDIALUCIA
Michał Czachowski – gitara flamenco
Leo Vertunni – sitar
Manish Madankar – tabla
Isaac Peña Gonzalez – cajón
Anna Mendak – taniec flamenco

W programie:
Połączenie klasycznej muzyki indyjskiej z andaluzyjskim flamenco.

Indialucia to międzynarodowy projekt muzyczny prowadzony przez gitarzystę flamenco Michała Czachowskiego. To jeden z pierwszych zespołów, który z powodzeniem połączył klasyczną muzykę indyjską z andaluzyjskim flamenco. W skład projektu wchodzi wielu wybitnych muzyków z Polski, Indii, Włoch i Hiszpanii. Grupa występowała w prawie trzydziestu krajach, takich jak: USA, Kanada, Rosja, Meksyk, Kolumbia, Hiszpania, Francja, Andora, Włochy, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja, Węgry, Polska, Luksemburg, Dania, Holandia, Malta, Finlandia, Ukraina, Mołdawia, Rumunia, Turcja, Indie i Singapur.

Michał Czachowski – gitara flamenco

Urodził się w Gliwicach, w rodzinie miłośników flamenco. W wieku 12 lat rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej, z czasem zaczął uczyć się pod okiem profesjonalnych gitarzystów flamenco, dzięki czemu całkowicie poświęcił się tej muzyce. Jest laureatem wielu konkursów, zarówno solowych, jak i zespołowych. W 1998 roku został zaproszony do Indii, aby uczyć gry na gitarze flamenco w Akademii Muzyki i Sztuk Pięknych w Nagpur. Tam poznał świat muzyki indyjskiej, kształcąc się w grze na sitarze.

Leo Vertunni (Włochy) – sitar

Urodził się w Londynie w rodzinie artystów, zafascynowanych kulturą i duchowością Indii; ukończył indologię i muzykę indyjską, uzyskując dyplom z wyróżnieniem na uniwersytecie w Bolonii oraz tytuł magistra SOAS University of London. Studiował technikę gry na sitarze i indyjską improwizację klasyczną. Jest wykładowcą Konserwatorium w Vicenzy.

Manish Madankar (Indie) – tabla (indyjskie bębny)

Doświadczony muzyk, który od najmłodszych lat uczył się od największych mistrzów, a w 2007 roku uzyskał tytuł magistra w zakresie tabli Uniwersytetu w Khairagarah, a w 2010 roku stopień podyplomowy na tej samej uczelni. Od października 2020 roku jest wykładowcą Konserwatorium w Vicenzy.

Isaac Peña Gonzalez (Hiszpania) – cajón

Urodził się w Sewilli. W wieku 8 lat rozpoczął naukę tańca i śpiewu, a następnie studiował grę na perkusji klasycznej w Konserwatorium w Sewilli. Od wielu lat gra na jednym z najpopularniejszych instrumentów flamenco, którym jest cajon. Koncertował na całym świecie, jest też doświadczonym pedagogiem. W 2011 roku otworzył swoją szkołę muzyki i jogi Spacio y Ritmo, którą kieruje z wielkim powodzeniem.

Anna Mendak (Polska) – taniec flamenco

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła jako dziecko w zespole tańca współczesnego wrocławskiej szkoły tańca Jast. Po kilku latach poszukiwań jej prawdziwą pasją okazały się techniki orientalne, cygańskie oraz flamenco. W 2004 roku zajęła I miejsce w konkursie na najlepszą polską tancerkę flamenco podczas III Łódzkiego Festiwalu Flamenco. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Ethnomania International Art & Dance Festival we Wrocławiu.

Projekt i realizacja: netkoncept.com