Filharmonia Opolska
73. Sezon Artystyczny
2024/2025
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
sierpień 2022
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
6:00 PM - Modlitwa Pokoju
2
3
4
Modlitwa Pokoju
01.09.2022    
18:00 - 19:30
Filharmonicy Opolscy Przemysław Neumann – dyrygent z udziałem opolskich literatów W programie m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Tomaso Albinoniego, Henryka Mikołaja Góreckiego oraz wiersze autorstwa: [...]
Wydarzenia w dniu 01.09.2022
26 kwietnia 2020, niedziela | 18:00
MUZYKA ŚWIATA – MUZYKA FRANCUSKA
Justyna Bacz, Klaudiusz Baran
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety 30 zł

Szanowni Państwo,

w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo melomanów, pracowników Filharmonii Opolskiej oraz zaproszonych Artystów informujemy, iż  koncert MUZYKA FRANCUSKA zaplanowany na 26 kwietnia 2020 r. zostaje odwołany.

W przypadku chęci otrzymania zwrotu pieniędzy za bilety zakupione przez internet prosimy o kontakt mailowy pod adresem: kasa@filharmonia.opole.pl, w treści wiadomości podając swoje imię i nazwisko oraz datę koncertu, którego dotyczy zwrot.

Zwrot biletów zakupionych stacjonarnie możliwy będzie w kasie Filharmonii po zakończeniu okresu kwarantanny (również po terminie odwołanych koncertów) do końca bieżącego sezonu artystycznego. Wyjątkowo zwrot biletów możliwy będzie bez dowodu zakupu.

Licząc na Państwa zrozumienie życzymy zdrowia i prosimy o pozostanie z nami w kontakcie za pośrednictwem strony internetowej www.filharmonia.opole.pl i naszego fan page’a na Facebook

 

 

Filharmonia Opolska w tym sezonie artystycznym zaprosi Państwa w podróż, podczas której usłyszycie Muzykę świata. Będzie to cykl koncertów pod właśnie tym wspólnym tytułem, a odbywać się będzie w Klubie Muzycznym i Sali koncertowej FO. Usłyszycie Państwo utwory z kręgu muzyki narodów Europy i świata w wykonaniu znakomitych artystów, którzy, mimo iż od wielu lat mieszkają w Polsce, nie stracili łączności z muzyką swoich ojczyzn. Podczas koncertów zaprezentują oni muzykę kubańską, grecką, klezmerską, francuską, portugalskie fado czy tak uwielbiane przez słuchaczy romanse rosyjskie i flamenco. Niektórych wykonawców Państwo zdążyli już dobrze poznać i polubić (Łada Gorpienko, Magda Navarette, João de Sousa), ale pojawią się też nowi, wspaniali artyści, którzy zabiorą Was w podróż po muzyce świata.

Tym razem zapraszamy na koncert piosenki francuskiej w wykonaniu Justyny Bacz – laureatki Festiwalu Brassensa w Paryżu, Artystki odznaczonej kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury (Chevalier de l’Ordre des Arts et des Lettres) przez francuskie Ministerstwo Kultury i Komunikacji.

Justyna Bacz – wokal, gitara
Klaudiusz Baran – akordeon

Justyna Bacz – piosenkarka, lingwistka,  autorka przekładów piosenek  z języka francuskiego, rosyjskiego, autorka tekstów, muzyki. Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczyła w warsztatach wokalnych studia piosenki przy klubach studenckich Hybrydy oraz Remont w Warszawie, ukończyła warsztaty piosenkarskie w krakowskim Pałacu pod Baranami, następnie kontynuowała naukę śpiewu i gry na gitarze indywidualnie pod kierunkiem prof. A. Kluzowicz, U. Zaniewskiej, a obecnie pozostaje pod opieką wokalną Ewy Kossak. Śpiewa po polsku, francusku, włosku, rosyjsku, angielsku.  Obecnie związana z  warszawską sceną Piwnicą na Wójtowskiej. Współpracuje z Teatrem Kamienica w Warszawie.

W 2018 r.  Odznaczona  kawalerskim  Orderem Szuki i Literatury (Chevalier de l’Ordre des Arts et des Lettres) przez francuskie  Ministerstwo Kultury i Komunikacji.

Zdobyła szereg nagród na festiwalach piosenki:
– I nagrodę (w duecie z Kubą Michalskim) na Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie (1984 ),
– Wyróżnienie na Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu (1989),
– II nagrodę Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu za interpretację oraz własny przekład( 1990),
– I nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie w kategorii amatorów (1990),
– II nagrodę na Ogólnoposkim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie w kategorii profesjonalistów (1991),
– II nagrodę na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji, ( 1991) za interpretację  wiersza Paula Eluarda,
– nagrodę publiczności w Paryżu na Festiwalu Dni Georgesa Brassensa (Journees Georges Brassens)  (2013 r.)

Śpiewała w m.in. Teatrze Clavel i w Instytucie Polskim w Paryżu, w Teatrze Małym, Teatrze GO, w Teatrze Kamienica  w Warszawie, na Scenie Kanonicza Teatru Ludowego w Krakowie. Swoje recitale grała kilkakrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA odbywającym się w Warszawie. Występuje w ośrodkach kultury w Polsce i we Francji, w wielu placówkach kulturalnych w Polsce, domach kultury, Instytutach Francuskich, ośrodkach Alliance Française, Rezydencji Ambasadora Francji, w Konsulacie Francji w Krakowie z okazji Święta 14 lipca. Od 2010 regularnie uczestniczy w Festiwalu im. Georges’a Brassensa Berlin-Basdorf-Wandlitz.

Nagrała 5 solowych  płyt:  polsko –francuską poetycką pt.  Tête-à -tête (2006), Brassens mon amour (2008) z piosenkami Georgesa Brassensa  w polskich tłumaczeniach Jerzego Menela i własnych, Empatik (2013),  Francuska chanson française (2014) i  Dalida –pieśń miłości – chant d’amour (2017).  Piosenki w wykonaniu Justyny Bacz trafiły na płytę CD,  francuskiego pisma Le francais dans le monde oraz na antenę Radio France Internationale  oraz na kompilację CD pt. Brassens – échos du monde.  z okazji 30. rocznicy śmierci i 90. rocznicy urodzin Brassensa.

W 2105 r. ukazała się płyta pt. Wiatr z obcych stron z piosenkami  Eleny Kazancewej zespołu Piąty dzień.

Żródło:www.justynabacz.net

Projekt i realizacja: netkoncept.com