sierpień 2022
6:00 PM - Modlitwa Pokoju
Modlitwa Pokoju
Filharmonicy Opolscy Przemysław Neumann – dyrygent z udziałem opolskich literatów W programie m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Tomaso Albinoniego, Henryka Mikołaja Góreckiego oraz wiersze autorstwa: [...]
Wydarzenia w dniu 01.09.2022
5 grudnia 2021, niedziela | 19:30
Świąteczno-mikołajkowy koncert na 17 głosów. Reminiscencje
Opolskie ma głos

Strefa I – 85 zł
Strefa II – 65 zł

Wykonawcy:
Anna Malek, Łukasz Szuba, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, Kamila Dauksz-Boruch, Agnieszka Ozon, Magdalena Wójcik-Gugulska, Natalia Janus, Marta Kołodziejczyk, Wojciech Dereń, Maria Małkiewicz, Michał Warmuzek, Monika Wiśniowska-Basel, Michał Bober, Aleksandra Gadzińska-Dobija, Piotr Jurkowski

Jacek Mełnicki – wokal, piano
Tomasz Basel – piano
Michał Wilczyński – gitara
Tomasz Garbera – perkusja
Piotr Nosal – bas
Jacek Szopiński – prowadzenie koncertu

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas koncertu, zgodnie z zalecaniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dostępnymi w Regulaminie Bezpieczeństwa na stronie internetowej www.filharmonia.opole.pl/regulaminy.

O repertuarze:
Już od pierwszych minut spotkania artyści wprowadzą nas w magiczną, świąteczną atmosferę za pomocą brzmień najpiękniejszych polskich i zagranicznych kolęd oraz piosenek świątecznych w nowych aranżacjach. W drugiej części damy się porwać tytułowym reminiscencjom, gdyż zabrzmią piosenki znane z wcześniejszych koncertów Na dwa głosy, podczas których wykonywane były utwory znane z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także polskie oraz światowe przeboje napisane lub wykonywane przez znanych wszystkim Wielkich Nieobecnych.
Długie, zimowe wieczory dają nam możliwość, aby w wygodnym fotelu przy kubku gorącej herbaty powracać do momentów, które wzbudzają na naszych twarzach promienny uśmiech. Aby urozmaicić ów album cudownych wspomnień zapraszamy na koncert, który zapisał się już jako stały punkt grudniowego repertuaru Filharmonii Opolskiej.
Tegoroczny, świąteczno-mikołajkowy koncert na 17 głosów opatrzony tytułem Reminiscencje pozwoli nam cofnąć się w czasie o kilka lat, kiedy to odbyło się pierwsze takie spotkanie. Nie było ono dziełem przypadku. Grudniowe koncerty były podsumowaniem rocznego cyklu koncertów Na dwa głosy, podczas których na scenie klubowej Filharmonii Opolskiej występowali młodzi wokaliści, rozpoczynający wówczas swoją artystyczną drogę.

A to ciekawostka!
Koncerty Na dwa głosy pojawiały się corocznie w Filharmonii Opolskiej od 2014 roku. Ich ideą było promowanie młodych artystów z Opola, często związanych z Opolskim Studiem Piosenki. Wykonywali oni repertuar Wielkich Nieobecnych. Jak dotąd w koncertach z tego cyklu pojawiły się utwory artystów takich jak Jerzy Wasowski, Jeremi Przybora, Andrzej Zaucha, Jacek Kaczmarski, Grzegorz Ciechowski, Zbigniew Wodecki, Aretha Franklin, Whitney Houston i wielu innych.
Artyści, często debiutujący podczas tych koncertów są teraz gwiazdami scen teatralnych i musicalowych w całej Polsce i realizują wiele ciekawych autorskich projektów.