Filharmonia Opolska
73. Sezon Artystyczny
2024/2025
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
marzec 2033
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
23 października 2021, sobota | 19:00
Zielono mi – urodzinowy koncert Agnieszki Osieckiej
Opolskie ma głos

Bilet: 40 zł

Szanowni Państwo!
W związku z dużym zainteresowaniem koncert został przeniesiony do Sali koncertowej.
Uwaga! Miejsca pozostają nienumerowane.

 

Michał Hadasik – piano
Dalia Plewa-Sneka – wokal

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas koncertu, zgodnie z zalecaniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dostępnymi w Regulaminie Bezpieczeństwa na stronie internetowej www.filharmonia.opole.pl/regulaminy.

O repertuarze:
Agnieszka Osiecka była artystką wszechstronną i niezwykłe utalentowaną. Poetka, pisarka, reżyserka, dziennikarka, autorka ponad 2000 piosenek, a nawet pierwszego hasła Coca-Coli w Polsce (Coca-Cola to jest to!). W pamięci zapadły nam jej wspaniałe piosenki, ale to co napędzało ją przez całe życie, to miłość.
Uwielbiała kochać i choć interesowali się nią mężczyźni inteligentni, kulturalni i szarmanccy, ona zawsze wybierała łobuzów. Kiedy kochała, czuła, że żyje i wszystko co tworzyła wynikało z tej ogromnej potrzeby miłości. W październiku tego roku świętowałaby swoje 85. urodziny.
W repertuarze koncertu znajdą się przede wszystkim piosenki literackie i poetyckie, hołdujące Agnieszce Osieckiej, która była ich niedoścignioną kreatorką.
Dalia Plewa-Sneka ukończyła wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest laureatką konkursów wokalnych w kraju i za granicą, dwukrotnie zwyciężyła w konkursie na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej Oceany w Niemodlinie. Od kilku lat poświęca się pracy jako pedagog wokalny. Prowadzi również zajęcia umuzykalniające dla maluchów, bo jak sama mówi – dzieci to jej największa miłość, a praca to ogromna pasja. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch synów.
Michał Hadasik to obecnie jeden z najbardziej niesztampowych i niezależnych artystów Dolnego Śląska. Od najmłodszych lat specjalizował się w budowaniu instrumentów z najróżniejszych przedmiotów, by wystukiwać wymyślone przez siebie rytmy. Uczył się gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II im. F. Chopina w Opolu. Los jednak chciał, by zajął się pomaganiem ludziom, więc wybrał studia medyczne we Wrocławiu.
Tam ponownie odkrył muzykę, teatr, jazz, a przede wszystkim piosenkę literacką.
Założył wrocławską Scenę pod Regałem, która od 4 lat prężnie się rozwija i skupia obecnie ponad 50 artystów z Polski i z zagranicy. Ideą Sceny pod Regałem jest propagowanie przede wszystkim piosenki literackiej, poetyckiej, a z drugiej strony pomoc młodym, nieszablonowym twórcom, którzy mimo wielkiego talentu i umiejętności mają problemy, by zaistnieć na szerokim rynku muzycznym.
Prywatnie jest miłośnikiem podróży, korzennego bluesa, niezależnego kina, wycieczek rowerowych, nurkowania, zachodów słońca, nutelli, tańca oraz dobrego kryminału.

A to ciekawostka!
Michał Hadasik jest taperem (nie mylić z raperem!). Ten niezwykły artysta urodził się w Opolu. Jego edukacja muzyczna rozpoczęła się w szkole muzycznej w Opolu i chociaż jej nie ukończył, nie przeszkodziło mu to w kontynuowaniu i rozwijaniu artystycznych pasji. Ukończył za to z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, a także jest jednym z głównych taperów Dolnego Śląska (taper – improwizujący pianista towarzyszący wyświetlanym filmom lub spektaklom teatralnym).

Michał Hadasik – piano
Dalia Plewa-Sneka – wokal

 

Materiały własne artystów

Partner:

Projekt i realizacja: netkoncept.com