Filharmonia Opolska - logo
TO NIE TYLKO DŹWIĘK, TO WŁAŚCIWE MIEJSCE I CZAS.
67. SEZON ARTYSTYCZNY FILHARMONII OPOLSKIEJ

X Festiwal GAUDE MATER POLONIA Wincenty z Kielczy in memoriam

 

 

 

 

 

 

 

ORGANIZATOR
Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

 

DYREKTOR GENERALNY FESTIWALU
Waldemar Olszewski

Inwestujemy w Twoją przyszłość
Promocja Województwa Opolskiego jest realizowana w ramach projektu „Opolskie kwitnące muzycznie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu województwa opolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

 

 

 

WSPÓŁORGANIZATOR
Parafia pw. św. Bartłomieja w Kielczy – Proboszcz ks. Jan Wypior
Miasto i Gmina Zawadzkie – Burmistrz Mieczysław Orgacki
Starosta Krapkowicki – Maciej Sonik
Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Zawadzkiem – Dyrektor Mateusz Ochlust

 

HONOROWY PATRONAT
Wojewoda Województwa Opolskiego – Ryszard Wilczyński
Marszałek Województwa Opolskiego – Józef Sebesta
Prezydent Miasta Opola – Ryszard Zembaczyński
Biskup Ordynariusz Diecezji Opolskiej – ks. Andrzej Czaja

 

 

 

 

 

 

 

Festiwal współfinansowany przez:
Burmistrza Mieczysława Orgackiego oraz Starostę Macieja Sonika

 

 

 

Patroni medialni

 

 

 

 

 


PROGRAM

8 września 2013 (niedziela) godz. 15:30                     Kościół św. Bartłomieja w Kielczy
Koncert inauguracyjny 10. Festiwal Gaude Mater Polonia Wincenty z Kielczy in memoriam
Schola Gregoriana Silesiensis
Dr Arkadiusz Baron – słowo o Wincentym

W programie:
Ortus de Polonia

 

Godz. 17:00
Orkiestra Kameralna Filharmonii Opolskiej
Bartosz Żurakowski – dyrygent

W programie:
Tadeusz Baird, Feliks Mendelssohn

 

14 września 2013 (sobota) godz. 20:30                        Kościół Ojców Dominikanów w Krakowie
Schola Gregoriana Silesiensis
dr Arkadiusz Baron – słowo o Wincentym

W programie:
Ortus de Polonia

 

15 września 2013 (niedziela) godz. 16:00                    Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim
Koncert kameralny
Katarzyna Raczkowska – flet traverso
Monika Targowska – flet traverso
Małgorzata Józefowska – obój
Maria Misiarz – wiolonczela
Renata Judek – klawesyn

W programie:
Dzieła muzyki dawnej

 

17 września 2013 (wtorek) godz. 19:00                     Kościół pw. św. Jakuba w Raciborzu
Koncert kameralny
Julita Mirosławska – sopran
Jerzy Żak – lutnia

W programie:
Hommage à Bach

 

21 września 2013 (sobota) godz. 18:00                      Zamek Piastów Śląskich w Brzegu
Recital fortepianowy
Carl Petterson – fortepian

W programie:
Ludwig van Beethoven, Charles-Valentin Alkan, Franciszek Liszt, Leopold Godowski

 

21 września 2013 (sobota) godz. 18:00                       Zamek w Mosznej (Biblioteka)
Koncert kameralny
Marta Wyłomańska – sopran
Maurizio Silva – fortepian

W programie:
Cykl Pieśni słowiańskich

 

22 września 2013 (niedziela) godz. 16:00                  Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jemielnicy
Recital wokalny
Piotr Łykowski – tenor altowy
Aleksandra Rupocińska – klawesyn

W programie:
Utwory mistrzów polskich, włoskich i angielskich

 

24 września 2013 (wtorek) godz. 18:00                         Scena klubowa Filharmonii Opolskiej
Wykład pt. Bogurodzica modlitwa – pieśń – symbol
Małgorzata Kowalska-Waloszczyk

 

27 września 2013 (piątek) godz. 19:00                           Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej
Koncert symfoniczny
Filharmonicy Opolscy
Bartosz Żurakowski – dyrygent
Marian Sobula – fortepian

W programie:
Witold Lutosławski, Ludwig van Beethoven
Partner koncertu: Narodowy Bank Polski

 

28 września 2013 (sobota) godz. 19:00                         Parafia Rzymsko-Katolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zawadzkiem
Kwartet Altra Volta
Leszek Sojka – I skrzypce
Jacek Dzwonowski – II skrzypce
Aleksandra Marko-Lech – altówka
Michał Lech – wiolonczela

W programie:
Inne barwy baroku

 

29 września 2013 (niedziela)                                         Scena klubowa Filharmonii Opolskiej
W zamkowej komnacie

godz. 14:00
Agata Bielecka – warsztaty plastyczne

godz. 15:00
Chór Chłopięcy Filharmonii Opolskiej
Katarzyna Wybraniec
Gabriela Wąchała
Katarzyna Raczkowska – flet traverso
Monika Targowska – flet traverso
Joanna Wąsiak – fortepian

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com