MENU

Edukacja

Warsztaty edukacyjne

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach w ramach projektów "Bioróżnorodne opolskie" odbywające się w siedzibie Filharmonii Opolskiej.

Warsztaty są realizowane w ramach dwóch projektów dofinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Warsztaty skierowane są do mieszkańców województwa opolskiego bez względu na wiek. Serdecznie zapraszamy grupy przedszkolne, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych.

Zaproszenie kierowane jest również do zorganizowanych grup opolskich seniorów.

Podczas warsztatów prezentujemy różnorodne oblicza sztuki wraz z powiązaniem jej ze środowiskiem, jego ochroną i różnorodnością.

Warsztaty ekologiczne podczas których uczestnicy zapoznają się z możliwościami wykorzystywania elementów otaczającej nas natury m. in. na potrzeby tworzenia instrumentów muzycznych czy dzieł sztuki.

Zajęcia o tematyce ekologicznej zakładają interaktywność z uczestnikami. Warsztaty mają za zadanie edukować (w zakresie ekologii i bioróżnorodności naszego województwa), informować i zainteresować uczestników postawą społeczną promującą ochronę bioróżnorodności naszego województwa, a także wskazać jak bardzo środowisko oddziałuje na sztukę.

Za pomocą rozmaitych technik plastycznych przenosimy się w magiczny świat sztuki. Powstaną prace ilustrujące środowisko, w szczególności bogactwo roślin i zbiorników wodnych wraz z bogactwem zwierząt naszego regionu.

Poznamy, dotkniemy i zobaczymy czy granie na instrumentach muzycznych jest trudne.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Dojazd oraz wyżywienie uczestników leży po stronie uczestników projektu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Poprzez zgłoszenie na warsztaty uczestnicy zezwalają na wykonanie dokumentacji zdjęciowej z prowadzonych działań w ramach projektów.

Warunkiem uczestnictwa w projektach jest umieszczenie informacji o jego realizacji na stronie placówki uczestników projektów, jak również na stronach FB.

 

Zgłoszenia na warsztaty należy przesłać drogą mailową:
Katarzyna Wybraniec
e-mail: k.wybraniec@filharmonia.opole.pl

Ochrona trzmiela

  

Inwentaryzacje przyrodnicze