Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących

WARSZTATY GOSPEL & gospel kids 25-26 maja 2019

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Gospel, które w weekend 25 – 26 maja 2019 r. poprowadzi znakomity brytyjski duet Olrick & Siobhan Coker. Warsztaty skierowane są do osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 roku życia. Nie prowadzimy przesłuchań uczestników – najważniejsza jest pasja i radość śpiewania – o zapisaniu do chóru decyduje kolejność zgłoszeń. Dzieci w wieku 6 – 12 lat zapraszamy na warsztaty Gospel Kids, które równolegle z Warsztatami Gospel odbywać się będą w Sali kameralnej pod okiem entuzjastycznej instruktorki Moniki Wydrzyńskiej.

Warsztaty Gospel i Gospel Kids kończą się wspólnym Koncertem Finałowym na dużej scenie Sali koncertowej Filharmonii Opolskiej z udziałem publiczności.

Na oba wydarzenia: Warsztaty Gospel oraz Gospel Kids obowiązują osobne: formularze zgłoszeniowe, harmonogramy, regulaminy oraz cennik (szczegóły poniżej).

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych – zarówno tych bardziej jak i mniej muzykalnych do uczestnictwa w Warsztatach Gospel oraz na Koncert Finałowy. 

—————————————  INSTRUKTORZY  —————————————-

THE COKERS – Olrick & Siobhan (Warsztaty Gospel)

Olrick & Siobhan Coker
Olrick & Siobhan Coker

 

Olrick Coker – wokalista, kompozytor, dyrygent chóralny i trener wokalny z Wielkiej Brytanii. Już w wieku 15 lat  z sukcesem wziął udział w brytyjskim talent show Pop Idol, emitowanym obecnie jako X-Factor. Muzyką gospel zajmuje się ponad 14 lat. Od 6 lat jest członkiem chóru i solistą w The Jabez Family Choir pod dyrekcją Petera Francisa, koncertującym w całej Europie, w tym wielokrotnie goszczącym w Polsce. Dynamiczny i niezwykle inspirujący instruktor, wraz z żoną, znakomitą wokalistką Siobhan Coker wielokrotnie prowadził warsztaty chóralne i solowe, m.in. w 2015 roku podczas Festiwalu Wiosna Gospel w Lublinie. Jako lider zespołów i chóru w jednym z najprężniej rozwijających się kościołów w Wielkiej Brytanii, Ruach City Church, śpiewał u boku takich artystów jak Donnie McClurkin, Byron Cage i Fred Hammond czy Karen Gibson. Współzałożyciel zespołu The Cokers, z którym śpiewa wraz z żoną Siobhan – w 2014 roku wydali płytę “Through the Veil”, która była nominowana do nagród w USA i Wielkiej Brytanii. Wdzięczność to słowo klucz dla ich małżeństwa i wartość, którą pielęgnują w swoim życiu.

 

 

MONIKA WYDRZYŃSKA (Gospel Kids)

Monika Wydrzyńska
Monika Wydrzyńska

Ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia w klasie fletu poprzecznego. Laureatka konkursów i festiwali ogólnopolskich. Studentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach, chórzystka i solistka w zespole TGD. Prowadzi zajęcia z emisji głosu dla dzieci i dorosłych m.in. w ramach warszawskiego oddziału Szkółki TGD. Wielokrotnie prowadziła grupy Gospel Kids podczas Warsztatów Gospel w całej Polsce. Razem z Mikołajem Trybulcem tworzy duet Linia Nocna. Ich debiutancki album Znikam na chwilę” został nominowany do tegorocznych Fryderyków.

 

 

 

https://www.facebook.com/filharmoniaopolska/videos/2134148709935078/

 

Zespół muzyczny:
Rafał Rudawski – piano
Tomasz Grabowy – bas
Grzegorz Sulikowski – perkusja

—————–  PODSTAWOWE INFORMACJE o Warsztatach Gospel / Gospel Kids —————–

 •  nie ma przesłuchań kwalifikacyjnych – każdy może wziąć udział w Warsztatach – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń;
 • nie jest konieczne wcześniejsze doświadczenie śpiewania w chórze;
 • w ramach Warsztatów w ciągu dwóch dni prób, pod okiem profesjonalnych instruktorów, uczestnicy uczą się pieśni z podziałem na głosy (sopran, alt, tenor);
 • pieśni są w języku angielskim (Warsztaty Gospel) oraz w języku polskim (Gospel Kids);
 • zajęcia na Warsztatach Gospel będą tłumaczone na język polski, aby ułatwić komunikację z instruktorami;
 • każdy uczestnik otrzymuje zeszyt z tekstami piosenek;
 • pracujemy bez nut, poszczególne głosy uczą się swoich linii melodycznych powtarzając za instruktorami;
 • podczas Koncertu Finałowego każdy uczestnik może mieć zeszyt z tekstami piosenek;
 • Warsztaty Gospel oraz warsztaty Gospel Kids kończą się wspólnym Koncertem Finałowym (dzieci występują na początku koncertu)

————————————————–   ZAPISY i WPŁATY  ————————————————–

Warunkiem uczestnictwa w Warsztatach Gospel lub Gospel Kids jest wypełnienie odpowiedniego formularza rejestracyjnego on-line oraz dokonanie opłaty za Warsztaty przelewem w ciągu 5 dni od momentu rejestracji.

W przypadku grup zorganizowanych (min. 5 osób) na Warsztaty Gospel należy wypełnić osobny formularz dla każdego członka grupy i dodatkowo w odpowiedniej rubryce podać nazwę lidera grupy (lub nazwę grupy). Wpłaty dokonuje lider grupy w imieniu wszystkich członków swojej grupy.

WPŁATY:
Filharmonia Opolska, ul. Krakowska 24, 45 – 075 Opole
Nr konta bankowego: 20 1130 1219 0026 3113 2420 0001

Tytułem:  Warsztaty Gospel – (IMIĘ i NAZWISKO UCZESTNIKA / LIDERA GRUPY)

lub

Tytułem: Gospel Kids – (IMIĘ i NAZWISKO UCZESTNIKA)

Osoby, które się zarejestrują i dokonają wpłaty otrzymają maila z potwierdzeniem przyjęcia na Warsztaty.

CENA WARSZTATÓW GOSPEL:
80 zł / os.
70 zł / os. – studenci, młodzież ucząca się oraz grupy zorganizowane (min. 5 osób)
UWAGA:  Cena Warsztatów nie obejmuje posiłków, ani noclegów.
Wpłaty za udział w Warsztatach nie podlegają zwrotowi.

CENA GOSPEL KIDS (dzieci w wieku 6 – 12 lat):
50 zł / os.
40 zł /os. – cena promocyjna dla rodzin (gdy w warsztatach bierze udział rodzeństwo lub rodzic biorący udział w Warsztatach Gospel).
UWAGA:  Cena Warsztatów nie obejmuje posiłków, ani noclegów.
Wpłaty za udział w Warsztatach nie podlegają zwrotowi.

—————–   WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW GOSPEL  —————–

 1. Warsztaty to czas intensywnego śpiewania, dlatego każdy z uczestników powinien zaopatrzyć się w butelkę wody;
 2. Podczas warsztatów warto mieć ze sobą dyktafon (telefon komórkowy) by nagrywać poszczególne partie dla swojego głosu, które będą uczyć instruktorzy – nagranie może się przydać przy powtarzaniu materiału;
 3. Na Koncert Finałowy uczestnicy Warsztatów Gospel ubierają się na biało;
 4. Każdy z uczestników warsztatów zobowiązany jest do punktualnego stawiania się na wszystkie próby i czynnego uczestnictwa we wszystkich próbach;
 5. Opłata za uczestnictwo w Warsztatach Gospel nie obejmuje posiłków, ani noclegów i nie podlega zwrotowi;
 6. Osoby poniżej 14 roku życia mogą uczestniczyć w Warsztatach Gospel jedynie z pełnoletnią osobą towarzyszącą, która będzie sprawowała opiekę nad osobą niepełnoletnią podczas Warsztatów oraz Koncertu Finałowego;
 7. Osoby poniżej 18 roku życia muszą dostarczyć pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na uczestnictwo w Warsztatach i Koncercie Finałowym – najpóźniej w dniu rozpoczęcia Warsztatów (rodzic/opiekun prawny musi wypełnić i podpisać Formularz zgłoszeniowy Warsztatów Gospel dla osób niepełnoletnich – wzór poniżej w dokumentach do pobrania);
 8. Wszystkie osoby pełnoletnie najpóźniej w dniu rozpoczęcia warsztatów muszą dostarczyć wypełniony i podpisany Formularz zgłoszeniowy (wzór poniżej w dokumentach do pobrania).

————————  WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW GOSPEL KIDS   ————————

 1. Na warsztaty Gospel Kids każdy rodzic/opiekun prawny powinien zaopatrzyć dziecko w butelkę wody + zdrową przekąskę/II śniadanie (ze względu na emisję głosu prosimy nie przynosić: napojów gazowanych, słodyczy oraz chipsów).
 2. Na Koncert Finałowy uczestnicy warsztatów Gospel Kids ubierają się: góra biała + dół jeansy (spodnie lub spódnica) + kolorowe dodatki. Ważne aby stroje były wygodne i dawały swobodę ruchu.
 3. Każdy z uczestników warsztatów Gospel Kids zobowiązany jest do punktualnego stawiania się na wszystkie próby i czynnego uczestnictwa we wszystkich próbach. Udział we wszystkich próbach jest obowiązkowy.
 4. Opłata za uczestnictwo w Gospel Kids nie obejmuje posiłków, ani noclegów i nie podlega zwrotowi.
 5. Uczestnicy warsztatów Gospel Kids (dzieci) pozostają na sali z prowadzącymi, natomiast rodzice/opiekunowie prawni w tym czasie mogą udać się na kawę, spacer, zakupy itd.
 6. Każdy rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do punktualnego odbioru swojego dziecka po zakończeniu prób w sobotę i niedzielę. W niedzielę, po swoim występie na Koncercie Finałowym dzieci będą czekały na odbiór w Sali kameralnej aż do zakończenia koncertu. Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do odbioru swojego dziecka bezpośrednio po zakończeniu całego Koncertu Finałowego.

LICZBA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW GOSPEL i GOSPEL KIDS JEST OGRANICZONA! OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

 ———————————————  DOKUMENTY DO POBRANIA  ———————————————


 

Koordynator: Barbara Pieczyńska
b.pieczynska@filharmonia.opole.pl
tel. 77 44 23 288

PATRONAT:

Projekt i realizacja: netkoncept.com