2023/2024

XV Dni Kultury Niemieckiej zainaugurowane koncertem w Filharmonii

XV Dni Kultury Niemieckiej. Fot. Małgorzata Ślusarczyk / Radio Opole

Kolejny rok z rzędu Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim rozpoczynają się od pięknego koncertu wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej. W pierwszej części wieczoru wystąpił młody klarnecista Bartłomiej Dobrowolski, prezentując koncert klarnetowy Wolfganga Amadeusza Mozarta. Muzykowi towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej. Artysta na bis zagrał aranżację jednej z etiud fletowych Astora Piazzolli. Drugą część wieczoru, zakończonego podwójnym bisem, wypełniła natomiast opolska premiera II symfonii twórcy musicalu “Opera za trzy grosze”. Orkiestrę poprowadził Jacek Rogala, pochodzący z Brzegu, obecnie dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

Zdjęcia i więcej informacji o koncercie można przeczytać na stronie Radia Opole. Zapraszamy!