Noc Kultury z Elsnerem

W 250. rocznicę urodzin Józefa Elsnera zapraszamy do obejrzenia wystawy śladami historii życia, twórczości i spuścizny kompozytora.
Twórca zapomniany, niedoceniony? Zobaczmy jak różnie wyglądają dzieła drukowane ponad 200 lat temu, a jak wyglądają dziś.
W tę wyjątkową noc, przedstawiamy historyczne ślady twórczości naszego patrona. Eksponaty zostały udostępnione ze zbiorów Fundacji “Dla Dziedzictwa”, Archiwum Państwowego w Opolu, Muzeum Śląska Opolskiego, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu oraz oddziału Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej – Biblioteki Muzycznej w Opolu.
Dziękujemy osobom prywatnym za oddanie na czas wystawy, chowanych głęboko w biblioteczkach, wydawnictw dotyczących twórczości Józefa Elsnera lub nierozerwalnie z nią związanych.
Wystawa prezentowana jest w ramach Opolskiej Nocy Kultury 2019 i stanowi element uroczystych obchodów rocznicy urodzin kompozytora urodzonego na ziemi opolskiej w Grodkowie.
Filharmonia Opolska zaprasza również na operę komiczną “Kabalista” będącej głównym elementem obchodów Jubileuszu. Bilety można kupić na stronie lub w kasie filharmonii.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny

Dziękujemy naszym Partnerom za wsparcie:

• Muzeum Śląska Opolskiego
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna