Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących

Kwartet Camerata zaczarował Salę Kameralną

Drugi koncert w ramach cyklu Koncertów Kameralnych, ale pierwszy w tym sezonie w Sali Kameralnej odbył się wieczorem w piątek (15.11). Na scenie wystąpił Kwartet Camerata świętujący w tym roku 35-lecie istnienia, w skład którego wchodzą także rodowici Opolanie. Melomani mogli wysłuchać kwartety smyczkowe Romana Statkowskiego i Bedřicha Smetany, oprócz tego muzycy w składzie Włodzimierz Promiński (I skrzypce), Andrzej Kordykiewicz (II skrzypce), Piotr Reichert (altówka) i Rafał Kwiatkowski (wiolonczela) zaprezentowali także fragmenty I kwartetu F-dur op. 10 (także Romana Statkowskiego), znajdującego się (podobnie jak kwartet op. 40) na świeżo wydanej płycie zespołu, którą uczestnicy koncertu mogli nabyć jako pierwsi.

Warto posłuchać relacji z koncertu na stronie Radia Opole
– Przyjazd do Opola, to jest też zawsze jakieś obciążenie, bo proszę bardzo: pani profesor Hellerowa [ceniony, wieloletni pedagog opolskiej szkoły muzycznej] była na koncercie – wyjaśnia Promiński w Radiu Opole. – Zagranie, mimo że ja mam 61 lat i już mam dużo koncertów za sobą, mimo życzliwości z drugiej strony, to jest zawsze tak “no pokaż, bracie, co potrafisz, czegoś się tam nauczył”. Publiczność, która była, a było sporo też osób, które znamy, mówili “przyjeżdżajcie częściej”.

Koncert kameralny Kwartetu Camerata 15 listopada 2019 r.

Zapraszamy także do relacji fotograficznej z koncertu. 

Partnerem koncertów kameralnych jest wyśmienita winnica Hople, dzięki której nasi melomani w czasie koncertu mogą delektować się wspaniałym winem.
Kolejny koncert kameralny już 13 grudnia, zapraszamy!

Projekt i realizacja: netkoncept.com