Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących

Doskonała zabawa podczas siedmiu Gal Noworocznych

Gala Noworoczna z Batutą i Humorem
Gala Noworoczna z Batutą i Humorem

Noworoczne gale “Z batutą i humorem” zabrzmiały ponownie w Filharmonii Opolskiej. Cykl siedmiu koncertów opracowanych i prowadzonych przez wybitnego polskiego dyrygenta Macieja Niesiołowskiego, znanego właśnie przede wszystkim z popularyzacji muzyki klasycznej, jak co roku przyciągnął tłumy. Sala Filharmonii Opolskiej wypełniona była po brzegi aż siedmiokrotnie, a żywiołowo reagująca publiczność podczas każdego z koncertów oklaskiwała dyrygenta, solistki i orkiestrę na stojąco.
Podobnie jak przed rokiem, obok artysty, który poprowadził orkiestrę Filharmonii Opolskiej, wystąpiły dwie sopranistki: Anita Maszczyk i Wioletta Białk. W jednym z wywiadów dla Radia Opole Maciej Niesiołowski przyznał, że nie planował w przeszłości, że będzie rozweselał publiczność za pomocą muzyk klasycznej.

– Dlaczego to robię? Bo uważam, że to jest jednak po prostu mój zawód i tyle – przyznaje Maciej Niesiołowski. – A to, że robię to, co robię w tej chwili, to jest zbieg przypadków, okoliczności. Nie ma łatwej muzyki. Każdy rodzaj muzyki ma swoje problemy techniczne, ale tutaj, w tej muzyce – ja ją nazywam promenadową – to są nieraz strasznie trudne rzeczy. To nie może grać byle kto, przeciwnie, muszą grać muzycy naprawdę dobrze wykształceni, którzy mają dużo za sobą i mają dystans do życia i do wszystkiego, co się da. Poproszę o jakieś nietypowe zachowanie i ludzie po prostu reagują należycie i cieszą się, i widzą, że będzie dobrze. I dlatego atmosfera jest bardzo dobra.

Zapraszamy do przeczytania i posłuchania relacji z koncertu na stronie Radia Opole.
Polecamy także materiał TVP 3 Opole dotyczący Gali Noworocznej rozpoczyna się w tuż przed 9 minutą filmu.

Na naszym Facebooku znaleźć można galerię fotografii z jednego z koncertów.

Projekt i realizacja: netkoncept.com