Wracamy do gry!

Szanowni Państwo,
pandemia koronawirusa, która trwa już ponad dwa i pół miesiąca zamroziła działania instytucji kultury, w tym również Filharmonii Opolskiej. Od początku staraliśmy się zachować wobec tego tematu spokój i zdrowy (nomen omen) rozsądek, rozumiejąc jednocześnie powagę sytuacji i podporządkowując się wszystkim zaleceniom i obostrzeniom władz RP.

Po długim czasie funkcjonowania w trybie kwarantanny, z wielką radością przyjęliśmy informację o rychłej możliwości powrotu do pracy w jej najważniejszym wymiarze: organizowania i grania dla Państwa koncertów. Ustaliliśmy wszystkie szczegóły, określiliśmy program, procedury, kwestie biletowe i całą resztę; przygotowaliśmy i wydrukowaliśmy plakaty… I kiedy mieliśmy się już podzielić tymi informacjami z Wami, Melomanami, 2 czerwca MKiDN ogłosiło szczegółowe wytyczne, których wypełnienie sprawiłoby, że udział w koncercie – zamiast być dobrym, przyjemnym i wartościowym spędzeniem wolnego czasu – mógłby stać się stresującym przeżyciem.

Nie poddajemy się, ale nie chcemy też narażać Melomanów na przykre doświadczenia. Wracamy do gry tak, jak to na ten moment wydaje nam się najbardziej stosowne – koncert 19 czerwca zagramy przy pustej sali, a transmisję na żywo będzie można obejrzeć tutaj, na naszym facebookowym fan page’u. Cieszymy się na Muzykę, a perspektywę pustej sali staramy się przekuć w nadzieję na spotkanie z Państwem w spokojnej atmosferze po wakacjach.

Od najbliższego wtorku (czyli 9. czerwca) wracamy do stacjonarnej pracy w kasie Filharmonii Opolskiej. Kasa będzie otwarta w standardowych godzinach: 12-19. W pierwszej godzinie pracy (to jest 12-13) obsługiwać będziemy jedynie seniorów.

W kasie będzie można dokonać zwrotu biletów na wszystkie wydarzenia, które nie obyły się z powodu pandemii. Z myślą o Państwa wygodzie oraz pragnąc umożliwić Państwu wsparcie naszej instytucji w tym trudnym dla kultury czasie, przygotowaliśmy specjalne karty podarunkowe. Dzięki temu rozwiązaniu środki za zwracane bilety możemy przelać na kartę, za pomocą której będą Państwo mogli zapłacić za bilety lub płyty w naszej kasie w przyszłym sezonie.