Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących

Grudniowe koncerty online. Zobacz wideo

Nie chcieliśmy w grudniu po raz kolejny odwoływać zaplanowanych już koncertów, dlatego postanowili spotkać się z melomanami w ich domach, zagrać dla nich na żywo, nieść muzykę poprzez ekrany ich komputerów i telewizorów. Koncerty było można zobaczyć i posłuchać na profilu Facebook Filharmonii Opolskiej.  4 grudnia na dużej scenie, ale w kameralnym wydaniu wystąpił zespół Sanssouci w składzie: Monika Targowska, Katarzyna Raczkowska – flety traverso, Maria Misiarz – wiolonczela barokowa, Tomasz Głuchowski – klawesyn. Podczas koncertu wybrzmiały barokowe utwory, które kojarzą się z XVII-wieczną Francją i dworem Ludwika XIV.

Zespół Sanssouci

Cały koncert można zobaczyć po wykupieniu dostępu na naszym profilu na Facebooku, tam także do zobaczenia jest relacja fotograficzna z wydarzenia.

Relacja wideo z koncertu możecie zobaczyć na stronie TVP 3 Opole w programie Strefa Kultury w odcinku z 8 grudnia (od 15:40).

W dniach 11 i 12 grudnia w Filharmonii Opolskiej odbyła się prawdziwa uczta dla fanów Beethovena. Był to prawdziwy maraton bo takiego wieczoru, a właściwie dwóch, jeszcze w Opolu nie było. Dwa wspaniałe wieczory z muzyką Beethovena, podczas których można było posłuchać kompletu pięciu koncertów fortepianowych Ludwiga van Beethovena, po które sięgają najlepsi pianiści na całym świecie. Tego wyzwania podjął się Michał Francuz, który ma opinię jednego z najciekawszych i najbardziej kreatywnych polskich pianistów.

Michał Francuz podczas koncertu

Koncerty nadal są dostępne na naszym profilu na Facebooku, dlatego serdecznie zapraszamy do oglądania.

Koncert 11 grudnia. W programie:
– I Koncert fortepianowy C-dur op.15 (37’)
– II Koncert fortepianowy B-dur op. 19 (25’)
– III Koncert fortepianowy c-moll op. 37 (35’)

Koncert 12 grudnia. W programie:
– IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58 (32’)
– V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73 (37’)

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com