Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących

Otwieramy się! Zapraszamy na koncerty z udziałem publiczności

69. Sezon Artystyczny, który w większości wybrzmiewał online sprawił, że bardzo za Państwem tęskniliśmy. Z ogromną radością już w maju zapraszamy Państwa do nas. Cieszymy się, że w naszych murach znowu zagości publiczność i wspólnie powrócimy do wzajemnej fascynacji oraz czerpania radości z muzyki wykonywanej na żywo.

Sumina Studer w Filharmonii Opolskiej

Już 29 maja o godzinie 18:00 zapraszamy na koncert symfoniczny U progu kariery, który jest jednocześnie koncertem dyplomowym wieńczącym studia na kierunku dyrygentura symfoniczno-operowa. Hanna Hurkot – dyplomantka Akademii Muzycznej w Poznaniu, z klasy naszego dyrektora Przemysława Neumanna – poprowadzi Orkiestrę Filharmonii Opolskiej.

Tego wieczoru zabrzmi koncert wiolonczelowy a-moll op. 129 Roberta Schumanna, a w roli solistki zobaczymy i usłyszymy wspaniałą Julię Grzegorzewską. Następnie zabrzmi jedna z najbardziej uwielbianych miniatur Modesta Musorgskiego w orkiestracji Maurica Ravela – Obrazki z wystawy.
Bilety dostępne w kasie i na stronie filharmonia.opole.pl

W piątek, tuż po święcie Bożego Ciała (4 czerwca) zapraszamy na koncert kameralny. Tytuł koncertu: Brzmienia Północy trochę sugeruje nam w którym kierunku udamy się wysłuchując kompozycji stworzonych przez Edwarda Griega i Carla Nielsena. Dźwięki przez nich spisane zabrzmią w wykonaniu muzyków, którzy na co dzień grają w opolskiej orkiestrze, a są to: Anna Trefon – skrzypce, Agnieszka Kalisz-Dzik – skrzypce, Miłosz Pluta – altówka i Agnieszka Płoszejowska – wiolonczela.
Bilety w cenie 25 zł dostępne w kasie i na stronie, przed koncertem zaplanowano degustację wina z Winnicy Hople – partnera cyklu koncertów kameralnych.

11 i 12 czerwca należeć będzie do duetów miłosnych i tematów filmowych. Usłyszeć będzie można melodie znane z najpopularniejszych piosenek, które towarzyszą nam codziennie. Usłyszymy między innymi: Będziesz moją panią (Marek Grechuta), Brzydcy, Dwa razy nic (Grażyna Łobaszewska), Czy te oczy mogą kłamać (Jan Pietrzak), Z wielkiej nieśmiałości (Bogusław Mec) oraz miłosne tematy znane nam z muzyki filmowej m.in. temat z filmu Król Lew. Ponadto w tych dniach odbędzie się premiera czteroczęściowej suity na gitarę elektryczną i orkiestrę symfoniczną autorstwa Piotra Furtasa, a także jazzowa wiązanka światowych standardów w wykonaniu zespołu Take Style.
Po bilety zapraszamy na stronę filharmonii i do kasy.

18 czerwca odbędzie się koncert kończący 69. Sezon Artystyczny. W programie IX symfonia d-moll op. 125 Ludwiga van Beethovena. Ostatnia ukończona symfonia tego kompozytora i zarazem jedno z najsłynniejszych i najwybitniejszych dzieł muzyki poważnej. Znana także jako “Symfonia radości”, która zasłynęła głównie dzięki finałowej kantacie do słów “Ody do radości” Friedricha von Schillera.

Utwór był pierwszą w historii symfonią wokalno-instrumentalną, tzn. symfonią z udziałem głosu ludzkiego. Jako soliści wystąpią: Olga Pasiecznik – sopran, Monika Ledzion-Porczyńska – mezzosopran, Piotr Buszewski – tenor, Jarosław Bręk – bas-baryton. Na scenie obok Orkiestry Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Przemysława Neumanna wystąpi Chór Narodowego Forum Muzyki im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu przygotowany przez Agnieszka Franków-Żelazny.

Bilety dostępne w kasie i na stronie filharmonia.opole.pl

 

 

Wieczorem 19 czerwca o godzinie 19:30 klub Filharmonii Opolskiej wypełnią rytmy charakterystyczne dla gorących plaż Kolumbii oraz zatłoczonych ulic Bogoty. Magdalena Lechowska, która dorastała w Ameryce Południowej, wraz z towarzyszącymi jej muzykami, zaprosi Państwa w magiczną podróż niemalże na drugi koniec świata w towarzyszenie dźwięków Cumbii – muzyce latynoamerykańskiej powstałej w regionie Morza Karaibskiego. To wszystko spotka Państwa w klubowej części Filharmonii, która podczas naszej długiej, zimowej rozłąki została zupełnie przearanżowana. Serdecznie zapraszamy!

Bilety na koncert do nabycia w kasie Filharmonii Opolskiej oraz TUTAJ

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com