Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących

Publiczność zachwycona powrotem do Filharmonii

Pierwszy po dłuższej przerwie koncert z udziałem publiczności zakończył się kilkuminutowymi owacjami na stojąco. Publiczność i muzycy nie kryli radości z ponownego spotkania w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej.

Koncert U progu kariery był koncertem dyplomowym Hanny Hurkot, która właśnie ukończyła studia na kierunku dyrygentura symfoniczno-operowa w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie kształciła się w klasie prof. AM. Przemysława Neumanna. W rozmowie z Radiem Opole młoda dyrygentka tuż po koncercie przyznała:

– Cała się trzęsę, każdy palec mi się trzęsie, choć w radiu tego nie widać. Jestem zmęczona fizycznie i psychicznie, ale tak zadowolona, że bardziej być nie mogę.

Artystka kilkukrotnie była przywoływana oklaskami publiczności na scenę. Wcześniej melomani żywiołowo nagrodzili występ wiolonczelistki Julii Grzegorzewskiej, która również jest studentką poznańskiej uczelni, choć jak wyjaśniła w rozmowie z Radiem Opole, jej egzamin dyplomowy odbędzie się dopiero za miesiąc.

Relację z koncertu można posłuchać na stronie Radia Opole, po zdjęcia z tego wydarzenia zapraszamy na naszego Facebooka.

Projekt i realizacja: netkoncept.com