Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących

Maestro Antoni Wit zachwycił publiczność

Maestro Antoni Wit podarował melomanom niezapomniany wieczór. Dyrygent spotkał się z publicznością jeszcze przed koncertem. Podczas spotkania autorskiego promującego książkę “Dyrygowanie – sprawa życia i śmierci. Antoni Wit w rozmowie z Agnieszką Malatyńską-Stankiewicz”, Maestro opowiadał barwne historie ze swoje zawodowego życia, spotkanie poprowadziła dziennikarka Radia Opole Małgorzata Ślusarczyk.

W programie koncertu zatytułowanego “Zaskakująca piosenka” znalazła się m.in. słynna uwertura do opery “Wilhelm Telll” Gioacchina Rossiniego i VII symfonia d-moll op. 70 Antonína Dvořáka. Solistą wieczoru był utytułowany pianista Krzysztof Książek, który wykonał “Wariacje na temat dziecięcej piosenki” opracowane wirtuozowsko przez węgierskiego kompozytora Ernsta von Dohnányi’ego.Krzysztof Książek i Antoni Wit

Po koncercie Maestro spotkał się po raz kolejny z publicznością aby podpisywać książki i rozdawać autografy.
Relację z koncertu można posłuchać i poczytać na stronie internetowej naszego partner Radia Opole. Wywiad z maestro można zobaczyć na stronie TVP3 Opole w najnowszym wydaniu programu “Strefa kultury”, a zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są na naszym Facebooku.

Maestro Antoni Wit

Projekt i realizacja: netkoncept.com