Współczesna dla dzieci

Współczesna dla dzieci to projekt łączący muzykę współczesną, teatr, obraz, ruch i słowo. Powstał on z ogromnej potrzeby tworzenia sztuki dla dzieci i młodzieży, która uznaje, że to wyjątkowo wrażliwi, nietuzinkowi, a czasem nawet wytrawni odbiorcy. U źródła projektu znajdziecie muzykę – współczesną, odważną, szepczącą, zaskakującą swoim brzmieniem. Muzyka ta jest zakomponowana lub improwizowana, wykonywana na żywo. Często wypływa ona również z melodii słowa. W ramach Współczesnej dla dzieci powstają więc spektakle oparte na filozofujących powiastkach niesionych muzyką, obrazem i ruchem. Wyjątkowym bohaterem każdego spektaklu jest epidiaskop – rodzaj rzutnika, na którym powstają na żywo malowane lub konstruowane obrazy. Pomysłodawcą, autorką, reżyserem oraz współwykonawcą spektakli jest Grażyna M. Grobelna – filozof i muzyk, a także pedagog z wieloletnim doświadczeniem pracy w szkołach artystycznych, stypendystka MKiDN.

www.wspolczesnadladzieci.pl

Powstanie spektakli: Abstrakcja, O czymś i o niczym oraz Pan Dźwięk
zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Daty spektakli:

24.10.2021 godz. 10:00 Abstrakcja