Weekend seniora z kulturą

Serdecznie zapraszamy w sobotę – 1 października 2022 r. na ogólnopolski “Weekend seniora z kulturą”
w tym roku realizowany w Międzynarodowy dzień muzyki
Czekają na Państwa:
  • godz. 15:00
    zwiedzanie Filharmonii Opolskiej “od kuchni”
  • godz. 16:00 Sala kameralna
    Koncert kameralny
Wystąpią:
Chór Angelus Cantat z Głubczyc
Tadeusz Eckert – dyrygent
W programie: muzyka chóralna różnych narodów “pół żartem, pół serio”
wstęp bezpłatny
ilość miejsc ograniczona

W dniach od 1 i 2 października w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju.

Dzięki akcji seniorzy będą mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak wiele do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki kultury. Wśród bezpłatnych lub płatnych symboliczną złotówkę propozycji są m.in. oprowadzania po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle, projekcje filmów, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, prelekcje, a nawet zajęcia gimnastyczne i taneczne oraz podróże w świecie wirtualnym.

więcej informacji o “Weekendzie seniora z kulturą” w Opolu: