Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących

Co na początku roku 2023 w Filharmonii?

Rok 2023 w Filharmonii rozpoczynamy niezwykle intensywnie! Bilety na Wiedeńskie Gale Noworoczne wyprzedają się niezwykle szybko! Ostatnie wolne miejsca można zakupić w kasie FO lub TUTAJ.

7 stycznia 2023 roku, w sobotę, o godzinie 19:00 zapraszamy na słowiańsko-iberyjski mariaż w wykonaniu Trío Atlántico.

Opolanka Paulina Niemczycka wraz z Hiszpanem Abrahamem Ramosem Sánchezem oraz Kubańczykiem Gilberto „Totó” Noriegą zaprezentują autorskie aranżacje utworów inspirowanych tradycyjną muzyką pochodzącą z Wysp Kanaryjskich oraz Hiszpanii. Międzynarodowe obsada oraz niecodzienne połączenie muzycznych tradycji gwarantuje niezapomnianą zabawę oraz gorącą atmosferę w samym środku zimy!

Bilety dostępne TUTAJ.

9 stycznia 2023 roku, w poniedziałek, o godzinie 19:00 w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej, TGD po raz kolejny zabierze słuchaczy w muzyczną podróż dookoła globu. Bożonarodzeniowe melodie z Irlandii Północnej, Brazylii, Ugandy, Armenii czy Indii przeplatają się z polskimi („Dzisiaj w Betlejem”, „Jezusa narodzonego”, „Do szopy”), tworząc niezwykle barwną całość. Podczas koncertu będziemy mogli posłuchać utworów z najnowszej płyty TGD „Kolędy Świata 3”, a zespołowi towarzyszyć będzie znakomity wokalista Mateusz Ziółko.

Bilety dostępne TUTAJ.

W sobotę, 14 stycznia 2023 roku, o godzinie 10:00 zapraszamy na Koncert pt. Cicha noc – koncert kolęd na chór i orkiestrę smyczkową w opracowaniu Macieja Małeckiego w wykonaniu Orkiestry i Chóru Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Przemysława Neumanna.

Więcej o koncercie, a także słowo od kompozytora znajduje się TUTAJ.

Bilety na koncert dostępne TUTAJ.

15 stycznia 2023 roku o godzinie 18:00 zapraszamy na świąteczno-zimowe spotkanie z jazzem w wykonaniu opolskich artystów! Łukasz Szuba wraz z przyjaciółmi, którzy współtworzą Łukasz Szuba Quartet, wykonają najbardziej rozpoznawalne standardy jazzowe opowiadające o świętach i zimie.

Bilety dostępne TUTAJ.

A dla najmłodszych przygotowaliśmy dwa niezwykłe wydarzenia!

Zaciekawionych odpowiedzią na pytanie czy sala filharmonii kiedykolwiek bywa pusta? zapraszamy już 8 stycznia o godzinie 11:00 zapraszamy na kolejne spotkanie Z książką na pulpicie. Wtedy wszystko stanie się jasne!

Bilety dostępne TUTAJ

Kto lubi śpiewać powinien koniecznie spotkać się z nami 15.01.2023 na kolejnych warsztatach Śpiewaj z Ms. Gugu.
9:30 to godzina rozpoczęcia zajęć dla dzieci w wieku 6-10 lat BILETY, o 11:00 zaczynają “starszaki” w wieku 11-15 lat BILETY.

Warsztaty wokalne to muzyczna przygoda dla wszystkich rozśpiewanych melomanów. A przygoda ta zakończy się wspólnym koncertem 1 czerwca w Klubie muzycznym Filharmonii Opolskiej.

To wszystko wydarzy się w pierwszej połowie stycznia. Do zobaczenia przy Krakowskiej 24!

Projekt i realizacja: netkoncept.com