Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących

WARSZTATY GOSPEL & GOSPEL KIDS 2024

18–19 maja 2024

Zapisy on-line na Warsztaty: BRAK WOLNYCH MIEJSC

Na Warsztaty Gospel jest już BRAK WOLNYCH MIEJSC. Mogą się Państwo wpisać na LISTĘ REZERWOWĄ – jeśli pojawią się wolne miejsca wówczas otrzymają Państwo maila z informacją. Prosimy nie dokonywać wpłat.

Zapisy on-line na Gospel Kids (dzieci 6 – 12 lat): BRAK WOLNYCH MIEJSC

Na Gospel Kids jest już BRAK WOLNYCH MIEJSC. Mogą się Państwo wpisać na LISTĘ REZERWOWĄ – jeśli pojawią się wolne miejsca wówczas otrzymają Państwo maila z informacją. Prosimy nie dokonywać wpłat.

 

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Gospel z TGD, które w weekend 18 – 19 maja 2024 r. poprowadzi znakomity duet Piotr & Emilia Nazaruk. Warsztaty skierowane są do osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 roku życia. Nie prowadzimy przesłuchań uczestników – najważniejsza jest pasja i radość śpiewania – o zapisaniu do chóru decyduje kolejność zgłoszeń.

Dzieci w wieku 6 – 12 lat zapraszamy na warsztaty Gospel Kids, które równolegle z Warsztatami Gospel odbywać się będą w Sali kameralnej pod okiem entuzjastycznej instruktorki Moniki Wydrzyńskiej.

Warsztaty Gospel i Gospel Kids zakończą się wspólnym Koncertem Finałowym na dużej scenie Sali koncertowej Filharmonii Opolskiej z udziałem publiczności.

Na oba wydarzenia: Warsztaty Gospel oraz Gospel Kids obowiązują osobne: formularze zgłoszeniowe, harmonogramy, regulaminy oraz cennik (szczegóły poniżej).

Serdecznie zapraszamy!

Patronat medialny:

 

O repertuarze:
Każdy kto lubi śpiewać może wziąć udział w dwudniowych Warsztatach Gospel z TGD – nie prowadzimy przesłuchań, najważniejsza jest pasja i radość śpiewania! W tym samym czasie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat odbędą się warsztaty Gospel Kids. Warsztaty Gospel & Gospel Kids zakończą się wspólnym Koncertem Finałowym na dużej scenie Sali koncertowej Filharmonii. W programie usłyszymy piosenki w wykonaniu zespołu TGD i uczestników Warsztatów Gospel & Gospel Kids.

Zespół TGD (skrót od Trzecia Godzina Dnia) znany jest polskim słuchaczom od prawie 40 lat. Muzykę zespołu zalicza się do nurtu pop-gospel, choć obecnie repertuar TGD to głównie autorskie kompozycje Piotra Nazaruka, lidera i dyrygenta grupy. Jest to od lat jeden z najbardziej znanych, a na pewno najdłużej działających, zespołów muzycznych w Polsce, wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastu wokalistów, zespół instrumentalny i grono solistów. Cechą wspólną koncertów jest prezentowanie szerokich gatunków muzycznych (spokojne melodie, rockowe brzmienia, ballady i elementy rapu), ale zawsze ta sama treść – teksty oparte na słowach Pisma Świętego.  Zespół wydał do tej pory 11 albumów z muzyką autorską. TGD jest rozpoznawalne również szerszemu gronu widzów za sprawą koncertów telewizyjnych i gościnnych występów w muzycznych i rozrywkowych programach telewizyjnych. Grupa współpracowała z artystami takimi jak Elżbieta Skrętkowska, Mieczysław Szcześniak, Adam Sztaba, Kuba Badach czy Anna Maria Jopek. Znanym projektem TGD jest również rozpoznawalna od lat, coroczna trasa koncertowa Kolędy świata. Do udziału w niej zespół zaprasza znanych gości, zabierając publiczność w podróż po najciekawszych bożonarodzeniowych tradycjach muzycznych. Koncerty zespołu, choć muzycznie na bardzo wysokim poziomie, są nie tyle formą prezentacji artystycznej, co „ubraną w dźwięki” modlitwą.

INSTRUKTORZY:

Piotr Nazaruk
Dyrygent, kompozytor i multiinstrumentalista; lider pop-gospelowej formacji TGD (od 1993 r.), współtwórca repertuaru zespołu. Jest instruktorem licznych warsztatów chóralnych, był m.in. dyrygentem ponad 1000-osobowego chóru Festiwalu Nadziei (Warszawa 2014). Na co dzień jest również wykładowcą śpiewu zespołowego na Wydziale Sztuki Lalkarskiej warszawskiej Akademii Teatralnej (od 1999 r.). Od lat tworzy aranżacje oraz prowadzi zespoły wokalne w koncertach telewizyjnych, współpracując z Elżbietą Skrętkowską, Natalią Kukulską, Adamem Sztabą i Zygmuntem Kuklą. Muzyk został wielokrotnie nagradzany za muzykę do spektakli teatralnych i nie tylko (festiwal Boska Komedia (Kraków 2008), Dwa Teatry (Sopot 2004, 2008, 2018), XIV Edycja Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej). Jest członkiem zespołu Anny Marii Jopek, uczestniczył m.in. w nagraniach albumów z Branfordem Marsalisem, Patem Methenym, Makoto Ozone i Gilem Goldsteinem.

Emilia Nazaruk
Wokalistka, instruktorka warsztatów wokalnych i pedagog, na co dzień solistka zespołu TGD, formacji prowadzonej przez jej męża, Piotra Nazaruka. Jest absolwentką szkoły muzycznej II stopnia w klasie wiolonczeli, po której ukończyła Wychowanie Muzyczne na Akademii w Bydgoszczy. Zdobywała doświadczenie jako instruktor i nauczyciel śpiewu prowadząc zespoły wokalne w domach kultury. Jest współautorem repertuaru TGD, autorką utworów takich jak Jego miłość czy Zależę od Ciebie.

Monika „Mimi” Wydrzyńska
Wokalistka, songwriterka, trener wokalny. Ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia w klasie fletu poprzecznego. Laureatka wielu konkursów i festiwali ogólnopolskich. Studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach, chórzystka i solistka w zespole TGD.
Razem z Mikołajem Trybulcem tworzy autorski projekt Linia Nocna. Ich debiutancki album „Znikam na chwilę” został nominowany do Fryderyków 2019 w kategorii „Płyta roku – muzyka elektroniczna”. Już w pierwszym roku działalności koncertowej udało im się wystąpić na: Co jest Grane 24 Festiwal, Spring Break Festival czy scenie głównej Kraków Live Music Festival.
Prowadzi zajęcia z emisji głosu dla dzieci i dorosłych m.in. w ramach warszawskiego oddziału Szkółki TGD, jest też trenerem wokalnym zespołu Małe TGD i współautorką płyt tego zespołu pt. Wyspa skarbów i Online. Wielokrotnie prowadziła grupy Gospel Kids podczas Warsztatów Gospel w całej Polsce.

Konrad Kuchciak
Pianista, aranżer i akompaniator. Jego dotychczasowy dorobek muzyczny oraz nabyte umiejętności są rezultatem ogromnej pasji i zapału, z jakim samodzielnie kształcił się naśladując światowych mistrzów klawiatury, z czasem tworząc własny styl. Jako akompaniator współpracował z wybitnymi artystami polskiej sceny muzycznej (Kuba Badach, Piotr Cugowski, Katarzyna Cerekwicka, Natalia Niemen, Mate.O, Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Anna Maria Jopek i inni).
W trakcie minionej dekady, współtworzył projekty warsztatów oraz koncertów gospel w większych miastach w Polsce. Na stałe współpracuje z chórami i zespołami wokalnymi wykonującymi muzykę z chrześcijańskim przesłaniem (m.in. Z potrzeby serc, Sienna Gospel Choir). Wśród nich znajduje się także zespół TGD, z którym współpracuje na stałe, a od 2012 roku nagrał z TGD cztery płyty Uratowani (2012), Kolędy Świata (2015), Wracam do domu (2016) oraz Kolędy Świata 2 (2017). Jako aranżer współtworzył także album zespołu dziecięcego Małe TGD Góry do Góry (2018).

—————–  PODSTAWOWE INFORMACJE o Warsztatach Gospel / Gospel Kids —————–

 •  nie ma przesłuchań kwalifikacyjnych – każdy może wziąć udział w Warsztatach – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń;
 • nie jest konieczne wcześniejsze doświadczenie śpiewania w chórze;
 • w ramach Warsztatów w ciągu dwóch dni prób, pod okiem profesjonalnych instruktorów, uczestnicy uczą się pieśni z podziałem na głosy (sopran, alt, tenor);
 • każdy uczestnik otrzymuje zeszyt z tekstami piosenek;
 • pracujemy bez nut, poszczególne głosy uczą się swoich linii melodycznych powtarzając za instruktorami;
 • podczas Koncertu Finałowego każdy uczestnik może mieć zeszyt z tekstami piosenek;
 • Warsztaty Gospel oraz Gospel Kids kończą się wspólnym Koncertem Finałowym (dzieci występują na początku koncertu)

—————–  ZAPISY i WPŁATY —————–

Warunkiem uczestnictwa w Warsztatach Gospel lub Gospel Kids jest wypełnienie odpowiedniego formularza rejestracyjnego on-line oraz dokonanie opłaty za Warsztaty przelewem w ciągu 5 dni od momentu rejestracji.

W przypadku grup zorganizowanych (min. 5 osób) na Warsztaty Gospel należy wypełnić osobny formularz dla każdego członka grupy i dodatkowo w odpowiedniej rubryce podać nazwę lidera grupy (lub nazwę grupy). Wpłaty dokonuje lider grupy w imieniu wszystkich członków swojej grupy.

WPŁATY:
Filharmonia Opolska, ul. Krakowska 24, 45 – 075 Opole
Nr konta bankowego: 89 1050 1504 1000 0090 3189 6906

Tytułem:  Warsztaty Gospel – (IMIĘ i NAZWISKO UCZESTNIKA / LIDERA GRUPY)

lub

Tytułem: Gospel Kids – (IMIĘ i NAZWISKO UCZESTNIKA)

Osoby, które się zarejestrują i dokonają wpłaty otrzymają maila z potwierdzeniem przyjęcia na Warsztaty (w ciągu 7 dni od wpłaty).

CENA WARSZTATÓW GOSPEL
140 zł / os.

125 zł / os. – studenci, młodzież ucząca się oraz grupy zorganizowane (min. 5 osób)
UWAGA: Cena Warsztatów nie obejmuje posiłków, ani noclegów.
Wpłaty za udział w Warsztatach nie podlegają zwrotowi.

CENA GOSPEL KIDS (dzieci w wieku 6 – 12 lat):
80 zł / os.

70 zł /os. – cena promocyjna dla rodzin (gdy w warsztatach bierze udział rodzeństwo lub rodzic biorący udział w Warsztatach Gospel).
UWAGA: Cena Warsztatów nie obejmuje posiłków, ani noclegów.
Wpłaty za udział w Warsztatach nie podlegają zwrotowi.

—————– WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW GOSPEL —————–

 1. Warsztaty to czas intensywnego śpiewania, dlatego każdy z uczestników powinien zaopatrzyć się w butelkę wody;
 2. Podczas warsztatów warto mieć ze sobą dyktafon (telefon komórkowy) by nagrywać poszczególne partie dla swojego głosu, których będą uczyć instruktorzy – nagranie może się przydać przy powtarzaniu materiału;
 3. Na Koncert Finałowy uczestnicy Warsztatów Gospel ubierają się na biało;
 4. Każdy z uczestników warsztatów zobowiązany jest do punktualnego stawiania się na wszystkie próby i czynnego uczestnictwa we wszystkich próbach;
 5. Opłata za uczestnictwo w Warsztatach Gospel nie obejmuje posiłków, ani noclegów i nie podlega zwrotowi;
 6. Osoby poniżej 14 roku życia mogą uczestniczyć w Warsztatach Gospel jedynie z pełnoletnią osobą towarzyszącą, która będzie sprawowała opiekę nad osobą niepełnoletnią podczas Warsztatów oraz Koncertu Finałowego;
 7. Osoby poniżej 18 roku życia muszą dostarczyć pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na uczestnictwo w Warsztatach i Koncercie Finałowym – najpóźniej w dniu rozpoczęcia Warsztatów (rodzic/opiekun prawny musi wypełnić i podpisać Formularz zgłoszeniowy Warsztatów Gospel dla osób niepełnoletnich – wzór poniżej w dokumentach do pobrania);
 8. Wszystkie osoby pełnoletnie najpóźniej w dniu rozpoczęcia warsztatów muszą dostarczyć wypełniony i podpisany Formularz zgłoszeniowy (wzór poniżej w dokumentach do pobrania).

—————– WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW GOSPEL KIDS   —————–

 1. Na warsztaty Gospel Kids każdy rodzic/opiekun prawny powinien zaopatrzyć dziecko w butelkę wody + zdrową przekąskę/II śniadanie (ze względu na emisję głosu prosimy nie przynosić: napojów gazowanych, słodyczy oraz chipsów).
 2. Na Koncert Finałowy uczestnicy warsztatów Gospel Kids ubierają się: góra biała + dół jeansy (spodnie lub spódnica) + kolorowe dodatki. Ważne aby stroje były wygodne i dawały swobodę ruchu.
 3. Każdy z uczestników warsztatów Gospel Kids zobowiązany jest do punktualnego stawiania się na wszystkie próby i czynnego uczestnictwa we wszystkich próbach. Udział we wszystkich próbach jest obowiązkowy.
 4. Opłata za uczestnictwo w Gospel Kids nie obejmuje posiłków, ani noclegów i nie podlega zwrotowi.
 5. Uczestnicy warsztatów Gospel Kids (dzieci) podczas prób pozostają na sali z prowadzącymi.
 6. Każdy rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do punktualnego odbioru swojego dziecka po zakończeniu prób w sobotę i niedzielę. W niedzielę, po swoim występie na Koncercie Finałowym dzieci będą czekały na odbiór w Sali kameralnej aż do zakończenia koncertu. Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do odbioru swojego dziecka bezpośrednio po zakończeniu całego Koncertu Finałowego.

LICZBA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW GOSPEL i GOSPEL KIDS JEST OGRANICZONA! OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

 

Koordynator: Barbara Pieczyńska
b.pieczynska@filharmonia.opole.pl
tel. 77 44 23 288

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com