Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących

Koncert Muzyki Filmowej w Amfiteatrze 5 lipca 2024

Mówi się, że do trzech razy sztuka. A ile razy potrzeba, aby stworzyć tradycję? Tego nie wiemy; ale pewne jest, że każdy kolejny raz tradycję umacnia. Potwierdzeniem tej tezy niech będzie fakt, że bilety na trzeci już Koncert Muzyki Filmowej w Amfiteatrze zaczęły się sprzedawać… zanim zdążyliśmy rozpocząć jego promowanie!
Spotkanie w kultowej dla miasta i regionu przestrzeni Amfiteatru Tysiąclecia to dla nas drugie, nieformalne zakończenie sezonu artystycznego i doskonała koncepcja na przywitanie lata. Magiczna, pełna czułości atmosfera, wielka orkiestra i chór, liczne fragmenty z hollywoodzkich (i nie tylko!) ścieżek dźwiękowych, wzruszające głosy wokalistów, opowieści prawdziwej specjalistki od „filmówki” – Magdy Miśki-Jackowskiej oraz niepowtarzalne reakcje tłumnie zgromadzonej publiczności – wszystko to składa się na klimat, do którego tęskni się kolejne dwanaście miesięcy.

Tym razem wieczór uświetni duet, od którego bije niezaprzeczalnie pozytywna energia. Pełni ekspresji, zgrani na scenie i poza nią – bo prywatnie (od 2011 roku) tworzą małżeństwo. Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan zabiorą słuchaczy w świat muzyki z najlepszych produkcji światowego kina. Publiczność będzie miała okazję wybrać się na Dziki Zachód i nad wybrzeże Afryki, rozstrzygnąć komu najlepiej jest w różu i wdać się w kilka potyczek wraz z Księciem Złodziei. Brzmi intrygująco? A to tylko zwiastun!

Koncert Muzyki Filmowej w Amfiteatrze

Projekt i realizacja: netkoncept.com