Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących

Warsztaty Gospel z TGD & Gospel Kids 26-27 maja 2018r.

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

brak wolnych miejsc na Warsztaty Gospel oraz Gospel Kids
Jest możliwość wpisania się na listę rezerwową wysyłając zgłoszenie na adres b.pieczynska@filharmonia.opole.pl
Serdecznie zapraszamy na KONCERT FINAŁOWY

 

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Gospel z TGD organizowane przez Filharmonię Opolską, które odbędą się w weekend 26-27 maja 2018r., a instruktorami będą: Piotr Nazaruk i Kamila Pałasz.

Przygotowaliśmy także specjalną edycję warsztatów „Gospel Kids” dla dzieci  w wieku 6 – 12 lat, które równolegle będą się odbywać w Sali kameralnej pod okiem entuzjastycznej instruktorki Moniki Wydrzyńskiej. Na warsztaty Gospel Kids obowiązuje osobna: rejestracja, harmonogram, regulamin oraz cennik.

Na zakończenie warsztatów oba chóry – Warsztatów Gospel oraz Gospel Kids wystąpią podczas Koncertu Finałowego wraz z zespołem TGD (Trzecia Godzina Dnia).

Bilety na Koncert Finałowy 27.05.2018 (nd.) godz. 18:00 można nabyć w kasie biletowej Filharmonii Opolskiej lub przez internet na portalu bilety24.pl

Źródło: www.tgd.kdm.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej, ale wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka. Zespól zdobył największą popularność dzięki koncertom telewizyjnym dla TVP2 reżyserowanym przez Elżbietę Skrętkowską. Koncert wielkanocny “Wierzyć to znaczy…” oraz kolędowy “Raduj się świecie” były wielokrotnie emitowane na antenie Telewizji Polskiej. Najnowsza płyta zespołu „Uratowani” w grudniu 2013r. zdobyła status Bestseller’a Empiku. Soliści współpracujący z zespołem to m.in. Natalia Niemen, Mate.O, Mietek Szcześniak, Beata Bednarz.

fot. O. Cieślar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Nazaruk: dyrygent chóru TGD, prowadzący grupy wokalne w programach telewizyjnych (“Szansa na sukces”, “Bitwa na głosy”), współpracujący z Anną Marią Jopek, Zygmuntem Kuklą, Adamem Sztabą, twórca wielu piosenek do spektakli dla dzieci. Jego aranżacje wokalno-instrumentalne i autorskie kompozycje kształtują od lat repertuar zespołu, który ma na swoim koncie 9 albumów, koncerty telewizyjne i radiowe (m. in. TVP, Religia Tv, PR „Trójka”), udział w wielu festiwalach. Regularnie komponuje muzykę teatralną.

fot. O. Cieślar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamila Pałasz: solistka TGD, instruktor warsztatów gospelowych, nauczyciel śpiewu. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalność wokalistyka jazzowa. Jest solistką chóru Trzecia Godzina Dnia i Royal Rap. Jej głos można usłyszeć na płytach m.in Grupa Mojego Brata, Krzysztofa Szczypuły, KAWA. Gościnnie koncertuje z wieloma zespołami na terenie całego kraju. Jej cechą jest zarażanie innych entuzjazmem i pasją do muzyki.

 


WARSZTATY GOSPEL

Warsztaty Gospel to niezwykłe muzyczne wydarzenie, które jest doskonałą okazją to tego, aby osobiście (poprzez udział w Warsztatach) pod okiem profesjonalnych instruktorów przekonać się i doświadczyć czym jest moc muzyki gospel.

Warsztaty Gospel poprowadzą doświadczeni instruktorzy Piotr Nazaruk i Kamila Pałasz.

Podczas dwóch dni wypełnionych intensywnymi próbami uczestnicy Warsztatów stworzą Chór Gospel, który na zakończenie wystąpi podczas Koncertu Finałowego wraz z zespołem TGD.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych – zarówno tych bardziej jak i mniej muzykalnych do uczestnictwa w Warsztatach Gospel oraz na Koncert Finałowy.

 

Podstawowe informacje o Warsztatach:
– nie ma przesłuchań kwalifikacyjnych – każdy może uczestniczyć w Warsztatach
– nie jest konieczne wcześniejsze doświadczenie śpiewania w chórze
– w ramach Warsztatów w ciągu dwóch dni prób, pod okiem profesjonalnych instruktorów, uczestnicy uczą się pieśni z podziałem na głosy (sopran, alt, tenor)
– pieśni są w języku polskim
– każdy uczestnik otrzymuje zeszyt z tekstami piosenek
– pracujemy bez nut, poszczególne głosy uczą się swoich partii na pamięć (na pamięć uczymy się linii melodycznej)
– podczas Koncertu Finałowego każdy uczestnik może mieć zeszyt z tekstami piosenek
– Warsztaty Gospel oraz warsztaty Gospel Kids kończą się wspólnym Koncertem Finałowym

 

ZAPISY
Warunkiem uczestnictwa w Warsztatach Gospel jest wypełnienie formularza rejetsracyjnego on-line oraz dokonanie opłaty za Warsztaty przelewem w ciągu 5 dni od momentu rejestracji.
W przypadku grup zorganizowanych (min. 5 osób) w formularzu rejetsracyjnym on-line należu podać nazwę lidera grupy (nazwę grupy). Wpłaty dokonuje lider grupy w imieniu wszystkich członków swojej grupy.

 

WPŁATY:
Filharmonia Opolska, ul. Krakowska 24, 45 – 075 Opole
Nr konta bankowego: 20 1130 1219 0026 3113 2420 0001

Tytułem:  Warsztaty Gospel – (IMIĘ i NAZWISKO UCZESTNIKA / LIDERA GRUPY)
lub
Tytułem: GOSPEL KIDS – (IMIĘ i NAZWISKO UCZESTNIKA)

Osoby, które się zarejestrują i dokonają wpłaty otrzymają maila z potwierdzeniem przyjęcia na Warsztaty.

 

CENA WARSZTATÓW GOSPEL:
80 zł / os.
70 zł / os. – studenci, młodzież ucząca się oraz grupy zorganizowane (min. 5 osób)
UWAGA:  Cena Warsztatów nie obejmuje posiłków, ani noclegów.
Wpłaty za udział w Warsztatach nie podlegają zwrotowi.

 

CENA GOSPEL KIDS (dzieci w wieku 6 – 12 lat):
50 zł / os.
40 zł /os. – cena promocyjna dla rodzin (gdy w warsztatach bierze udział rodzeństwo lub rodzic biorący udział w Warsztatach Gospel).
UWAGA:  Cena Warsztatów nie obejmuje posiłków, ani noclegów.
Wpłaty za udział w Warsztatach nie podlegają zwrotowi.

 

WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW GOSPEL:
1.      Warsztaty to czas intensywnego śpiewania, dlatego każdy z uczestników powinien zaopatrzyć się w butelkę wody;
2.      Podczas warsztatów warto mieć ze sobą dyktafon (telefon komórkowy) by nagrywać poszczególne partie dla swojego głosu, które będą uczyć instruktorzy – nagranie może się przydać przy powtarzaniu materiału;
3.      Na Koncert Finałowy uczestnicy Warsztatów Gospel ubierają się na biało;
4.      Każdy z uczestników warsztatów zobowiązany jest do punktualnego stawiania się na wszystkie próby i czynnego uczestnictwa we wszystkich próbach;
5.      Opłata za uczestnictwo w Warsztatach Gospel nie obejmuje posiłków, ani noclegów i nie podlega zwrotowi.
6.      Osoby poniżej 14 roku życia mogą uczestniczyć w Warsztatach jedynie z pełnoletnią osobą towarzyszącą, która będzie sprawowała opiekę nad osobą niepełnoletnią podczas Warsztatów oraz Koncertu Finałowego.
7.      Osoby poniżej 18 roku życia muszą dostarczyć pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na uczestnictwo w Warsztatach i Koncercie Finałowym – najpóźniej w dniu rozpoczęcia Warsztatów (wzór zgody do pobrania poniżej).

 

KILKA WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW GOSPEL KIDS:
1.    Warsztaty to czas intensywnego śpiewania, dlatego każdy z uczestników powinien zaopatrzyć się w butelkę wody + drobną zdrową przekąskę (ze względu na emisję głosu prosimy nie przynosić: napojów gazowanych, słodyczy oraz chipsów).
2.    Na Koncert Finałowy uczestnicy warsztatów GOSPEL KIDS ubierają się: biała bluzka + jeans: spodnie lub spódnica + kolorowe dodatki. Ważne aby stroje były wygodne i dawały swobodę ruchu.
4.    Każdy z uczestników warsztatów zobowiązany jest do punktualnego stawiania się na wszystkie próby i czynnego uczestnictwa we wszystkich próbach. Udział we wszystkich próbach jest obowiązkowy.
5.    Opłata za uczestnictwo w Gospel Kids nie obejmuje posiłków, ani noclegów i nie podlega zwrotowi.
6.    Uczestnicy warsztatów Gospel Kids (dzieci) pozostają na sali z prowadzącymi, natomiast rodzice/opiekunowie prawni w tym czasie mogą udać się na kawę, spacer, zakupy itd.
7.    Każdy Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do punktualnego odbioru swojego dziecka po zakończeniu prób w sobotę i niedzielę. W niedzielę, po swoim występie na Koncercie Finałowym dzieci będą czekały na odbiór w Sali kameralnej. Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do odbioru swojego dziecka bezpośrednio po zakończeniu Koncertu Finałowego.

LICZBA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW GOSPEL i GOSPEL KIDS JEST OGRANICZONA!
OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

 

KOORDYNATOR:

Barbara Pieczyńska
b.pieczynska@filharmonia.opole.pl

 

PATRONAT:

 

 

 

 

 


Dokumenty do pobrania:

Projekt i realizacja: netkoncept.com