Filharmonia Opolska
71. Sezon Artystyczny
2022/2023
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
Strzałka w lewo wrzesień 2022 Strzałka w prawo
powtśrczptsoni
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
13 maja 2023, sobota | 19:00
Bernard Maseli & DJ Eprom – Jazz w wolnej chwili
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety: 40 zł

Bernard Maseli – wibrafon
DJ Eprom – gramofony, instrumenty elektroniczne

W programie:
w pełni autorski program, który swym zasięgiem obejmie brzmienia zarówno elektroniczne jak i akustyczne. Zapowiada się prawdziwie muzyczno-kosmiczna podróż.

Bernard Maseli i DJ Eprom to artyści, znani ze swobodnego poruszania się po szerokim spektrum stylistycznym. Zaprezentują w pełni autorski program, który będzie obejmował swym zasięgiem brzmienia zarówno elektroniczne jak i akustyczne. Zapowiada się prawdziwie muzyczno-kosmiczna podróż!

fot. Oskar Kosowski

Bernard Maseli jest wibrafonistą, kompozytorem, aranżerem, producentem i pedagogiem oraz jednym z najpopularniejszych przedstawicieli krajowej sceny jazzu elektrycznego.  Karierę na polskiej scenie jazzowej rozpoczął w 1985 roku wraz z zespołem Walk Away na festiwalu Jazz nad Odrą, gdzie zdobył główną nagrodę jako solista, a zespół pierwsze miejsce w swojej kategorii. Wraz z Walk Away nagrał dziesięć płyt i brał udział w największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą m.in. Jazz Jamboree w Warszawie czy Jak-Jazz w Indonezji. Współpracuje z największymi gwiazdami, takimi jak Urszula Dudziak, Dean Brown, Mike Stern, Kuba Badach czy Anna Maria Jopek. Wziął także udział we wspólnej trasie koncertowej z legendarnym trębaczem Milesem Davisem. Od kilkunastu lat zajmuje pierwsze miejsce w kategorii wibrafon miesięcznika Jazz Forum. Jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

 

DJ Eprom – DJ, a także raper, producent muzyczny i realizator dźwięku. Pod pseudonimem Sztigar Bonko tworzy humorystyczny hip-hop inspirowany dokonaniami Cypress Hill. W swoich produkcjach bardzo często sięga po komputery rodem z lat 80′, wykorzystując ich potencjał i brzmienie w produkcji nowoczesnej muzyki, pełnej energii, powstającej przy użyciu gramofonów i całej gamy instrumentów elektronicznych. Kiedy stoi za konsolą panuje nad każdym dźwiękiem, a osiągany efekt za każdym razem zapiera dech w piersiach publiczności. Współpracuje z gwiazdami, takimi jak Fisz Emade, Taco Hemingway, Grubson, Krzysztof Zalewski czy Robert Cichy. Czterokrotnie otrzymał nagrodę Fryderyka.

 

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com