Filharmonia Opolska
73. Sezon Artystyczny
2024/2025
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
październik 2016
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
26
27
28
29
30
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
INAUGURUACJA 65. SEZONU ARTYSTYCZNEGO
01.10.2016    
18:00
Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła oraz Dyrektor Filharmonii Opolskiej – Przemysław Neumann zapraszają na koncert symfoniczny finalizujący kolejny etap warsztatów artystyczno-ekologicznych. Inauguruacja 65. Sezonu [...]
KONCERT SYMFONICZNY FINALIZUJĄCY KOLEJNY ETAP WARSZTATÓW ARTYSTYCZNO-EKOLOGICZNYCH
04.11.2016    
19:00
Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła oraz Dyrektor Filharmonii Opolskiej – Przemysław Neumann zapraszają na koncert symfoniczny finalizujący kolejny etap warsztatów artystyczno-ekologicznych. Bezpłatne zaproszenia do [...]
8 czerwca 2019, sobota | 17:00
EMERALDIA
Spektakl muzyczny dla dzieci i młodzieży oparty na tradycyjnej muzyce i tańcu irlandzkim.

Bilety 20 zł

Twórcy:

muzyka: tradycyjna irlandzka/Magdalena Wójcik-Gugulska/Adam Kędzia
choreografia: Alicja Ożga/Monika Leszyńska/Magdalena Stelmach
aranżacje muzyczne i wokalne: Michał Warmuzek/Adam Kędzia/Magdalena Wójcik-Gugulska
fotografie: Marta Ostrowska  

kostiumy, scenografia: Renata Lipka  

Emeraldia to spektakl muzyczny napisany specjalnie dla dzieci i młodzieży utalentowanej artystycznie. Czerpie on z irlandzkiego dorobku muzycznego, tanecznego oraz kulturowego.

W Emeraldii wystąpią dzieci i młodzież z województwa opolskiego w wieku od 7 do 17 lat. Zaprezentują swoje umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie. Fundamentem musicalu jest tradycyjna muzyka irlandzka i podziwiany na całym świecie taniec irlandzki, a fabuła spektaklu czerpie z legend i wierzeń tego kraju.

Podczas przedstawienia widzowie będą mogli usłyszeć takie utwory jak: Oh Danny Boy, The Lord of the Dance, The Butterfly, czy Siúil A Rún, wsłuchać się w brzmienie tradycyjnych irlandzkich instrumentów, zobaczyć oryginalne choreografie jigów i reelów, podziwiać stroje i scenografię.

Skłócone królowe Ailis (królowa irlandzkich skrzatów – leprechaunów) i Maeve (królowa wróżek), nie pozwalają swoim poddanym na przyjaźnie. Wróżkom nie wolno tańczyć, mogą jedynie śpiewać jak ich królowa, a leprechaunom nie wolno śpiewać, za to towarzyszą swojej władczyni w tańcu. Pewnego razu wróżka, córka królowej, spotyka podczas zabawy z motylami leprechauna, córkę drugiej królowej. Postanawiają się znów spotkać w tajemnicy przed swoimi matkami. Po wspólnym śpiewaniu i tańcach, chcą dowiedzieć się dlaczego muszą się ukrywać i nie mogą łączyć swoich mocy (śpiewu i tańca). Aby znaleźć odpowiedź udają się w daleką i niebezpieczną drogę do najważniejszej w Emeraldii, wszechobecnej i wszechwiedzącej Wielkiej Banshee. Po drodze spotykają Clurichauny (kuzynów leprechaunów), jednorożce Enbarr o powiewającej grzywie, trolle i leśne zwierzęta, aż w końcu docierają do zamku. Wielka Banshee opowiada im historię waśni pomiędzy dwiema królowymi. Doradza, aby wypili magiczny napój z białej koniczyny, dzięki któremu zapadną w głęboki sen. Czy zdołają odowodnić, że przyjaźń jest silniejsza od niechęci i waśni? Czy magia przyjaźni zdziała cuda?

fot. Marta Ostrowska

    

Projekt i realizacja: netkoncept.com