Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
lipiec 2024
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
11 marca 2022, piątek | 19:00
KIEDYŚ NADEJDZIE TAKI DZIEŃ
Grzegorz Turnau z Orkiestrą Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Przemysława Neumanna

strefa I – 120 zł
strefa II – 100 zł

Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Grzegorz Turnau – fortepian, śpiew
Mariusz Pędziałek – obój, rożek angielski
Leszek Szczerba – saksofony
Robert Kubiszyn – gitara basowa
Cezary Konrad – perkusja
Przemysław Neumann – dyrygent

 

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas koncertu, zgodnie z zalecaniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dostępnymi w Regulaminie Bezpieczeństwa na stronie internetowej www.filharmonia.opole.pl/regulaminy.

 

Marzec to niezwykle charakterystyczny (a może nawet charakterny!) miesiąc. Z jednej strony niesie coraz śmielsze nadzieje na rychłe nadejście wiosny. A z drugiej… wystarczy czasem jeden mroźny dzień, by – w akompaniamencie chłodu codzienności – popchnąć wprost w ramiona melancholii.

Aby uniknąć tego ostatniego, zapraszamy na spotkanie ze wspaniałym krakowskim wokalistą, kompozytorem i pianistą – Grzegorzem Turnauem, któremu niezmiennie towarzyszyć będą wyśmienici instrumentaliści. Obój Pędziałka, perkusja Konrada i bas Kubiszyna to nieodzowny koloryt muzyczny utworów, które tym razem wybrzmią w zupełnie nowych, orkiestrowych aranżacjach. Artystom na scenie towarzyszyć będzie bowiem Orkiestra Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Przemysława Neumanna!

Repertuar tego koncertu został starannie wybrany, a jego symfoniczna odsłona będzie miała w Opolu swoją premierę. Wieczór będzie podróżą przez wszystkie albumy artysty. Wykonane zostaną zarówno te utwory, których melodie wybrzmiewają nam głowie wraz z momentem wypowiedzenia na głos nazwiska „Turnau”, ale także takie, które (niesłusznie) pozostają na dalszych miejscach playlisty z piosenkami autora Brackiej.

 

Grzegorz Turnau – piosenkarz, kompozytor, pianista. Ze swoim zespołem występuje od ponad 30 lat. Wydał 16 albumów z własnym repertuarem i 3 płyty będące interpretacją utworów innych artystów. Gościnnie brał udział w wielu projektach fonograficznych i koncertowych, współpracując z licznymi solistami, instrumentalistami i orkiestrami.!
Debiutował na XX Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1984) utworem Znów wędrujemy (do wiersza K.K. Baczyńskiego), gdzie zdobył pierwszą nagrodę.
Zaproszony przez Piotra Skrzyneckiego do Piwnicy pod Baranami, występował tam 13 lat. Brał także gościnny udział w wielu projektach, z których najważniejsze to:
Nieszpory Ludźmierskie (1992) i Droga, życie, miłość (2000) J.K. Pawluśkiewicza i L.A. Moczulskiego.!
Artysta otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia: Złoty Krzyż Zasługi, Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Honorowe Obywatelstwo Miasta Inowrocławia, 9 Fryderyków (nagród Polskiej Akademii Fonograficznej), 2 Wiktory (nagrody TVP), Grand Prix Festiwalu Opole, Mateusz (nagroda radiowej Trójki), 2 Superjedynki.!
Grzegorz Turnau jest także autorem muzyki teatralnej i filmowej. Wraz ze swoim zespołem zagrała do tej pory ponad 2000 koncertów, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy ceniących oryginalną i kunsztowną formę estradową.

Projekt i realizacja: netkoncept.com