Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
lipiec 2024
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
16 maja 2021, niedziela | 18:00
Koncert kameralny online – Klasyka bez granic
APEIRON TRIO

Bilety 5 zł

APEIRON TRIO
Hanna Lizinkiewiczfortepian
Piotr Kosargaskrzypce
Jan Czajawiolonczela

W programie:
Wolfgang Amadeus Mozart – Trio fortepianowe G-dur KV 564
Johannes Brahms – Trio fortepianowe H-dur op. 8 nr 1

 

fot. Katarzyna Zalewska

Zespół tworzą absolwenci i pedagodzy Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu: Jan Czaja – wiolonczela, Piotr Kosarga – skrzypce, Hanna Lizinkiewicz – fortepian. Wiolonczelista Jan Czaja uzyskał dyplom Master of Music w klasie profesora Markusa Nyikosa na Universität der Künste w Berlinie. Piotr Kosarga ukończył z wyróżnieniem klasę skrzypiec prof. Marcina Baranowskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Hanna Lizinkiewicz ukończyła z wyróżnieniem studia pianistyczne w klasie prof. Andrzeja Tatarskiego w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu oraz studia podyplomowe w Lund University (Szwecja) w klasie fortepianu prof. Hansa Pållsona. W roku 2017 uzyskała stopień doktora sztuki przyznany przez Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Muzycy są wielokrotnymi laureatami ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów muzycznych oraz stypendialnych. Do najważniejszych sukcesów zespołu należą:

  • II nagroda w I International Instrumental Performance Competition
  • I nagroda w International Moscow Music Online-Competition
  • Grand Prix w International Grand Music Competition On-line oraz zaproszenie na koncert w Konserwatorium Moskiewskim w 2021 roku
  • III nagroda w kategorii muzyka kameralna na Międzynarodowym Konkursie On Stage Competition 2020, Włochy

W roku 2019 zostali finalistami i otrzymali wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie, w kategorii zespoły kameralne. Artyści prowadzą ożywioną działalność koncertową – zarówno solową jak i kameralną, występując w ramach czołowych europejskich festiwali muzycznych.

Muzycy uczestniczą czynnie w organizacji wydarzeń kulturalnych w Polsce i za granicą, poprzez działalność w takich organizacjach jak: Stowarzyszenie im. Józefa Madei oraz Towarzystwo Muzyczne Schola Cantorum Posnaniensis.

Muzycy są stypendystami: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałka Województwa Opolskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Poznania, Prezydenta Miasta Wrocławia, Prezydenta Miasta Opola, Fundacji Pro Cello, Fundacji Agrafka Muzyczna, Fundacji Marta Stuhre Award oraz The Solti Foundation.

Partner cyklu:

Bilety na wirtualny koncert w cenie 5 zł można nabyć w kasie biletowej Filharmonii Opolskiej lub przez internet www.bilety.filharmonia.opole.pl
Instrukcja wejścia na koncert online:

  • Transmisja koncertu odbędzie się na stronie: filharmonia.opole.pl 
  • Po zakupie biletu na adres mailowy podany podczas sprzedaży otrzymacie Państwo dokładny adres strony, gdzie dostępny będzie koncert i dane do logowania.
  • Na stronie podanej w mailu należy zalogować się wpisując swój adres mailowy podany przy zakupie biletu oraz otrzymane na maila hasło.
  • Koncert online dostępny od 16.05.2021. godz. 18:00 do 13.06.2021. Wykupienie biletu zezwala na dostęp przez cały ten okres.

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com