Filharmonia Opolska
73. Sezon Artystyczny
2024/2025
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
lipiec 2024
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
14 lutego 2023, wtorek | 19:00
Philip Bracken Band
Miejsce: Klub muzyczny

Phillip Bracken – gitara, wokal
Mateusz Szemraj – gitary, cymbały, banjo
Denis Dubiella – gitara basowa
Wojciech Lubertowicz – perkusja

W programie:
autorska muzyka australijskiego songwritera z debiutanckiego albumu Wolf Ahead Tiger Behind

 

Phillip Bracken urodził się w Gosford, w Australii. Na scenie muzycznej pojawił w 2008 roku, kiedy wydał swoją pierwszą EP-kę – Everything Looks Better in Candlelight. W 2013 roku przeniósł się wraz z rodziną do Polski. Decyzja okazała się trafna. Jego kariera nabrała tempa, kiedy wraz z ikoną etno-jazzu Jackiem Mielcarkiem i jego muzycznymi przyjaciółmi, zaczął nagrywać The Opole Session (2012 r.) i Live at Radio Opole (2016 r.)

Nowe otoczenie dało mu możliwość koncertowania zarówno w Polsce, jak i w całej Europie, w tym w Portugalii, Niemczech, Holandii i Włoszech.

U szczytu pandemii, w 2020 roku Bracken wydał swój debiutancki album Wolf Ahead Tiger Behind z zespołem złożonym z Mateusza Szemraja i Wojciecha Lubertowicza. Na płycie występują również Robert Cichy i Jacek Mielcarek. Płyta to podróż przez funk, ambient-folk, alt-country, indie-folk/rock i noir, gdzie delikatne harmonie i eteryczne banjo pojawiają się na tle dziwacznych linii gitar i wirujących organów. Zapytany o tytuł, zaczerpnięty z chińskiego przysłowia, Bracken odpowiada: To przypomnienie, żeby nie bać się wszystkiego, co nas otacza – w przeciwnym razie nic nie osiągniemy.

Mateusz Szemraj gra na różnego rodzaju instrumentach, takich jak gitary: klasyczna, elektryczna, bezprogowa oraz instrumenty etniczne: oud, rubab, sarod, cymbały, ngoni. Współtworzy wiele grup i projektów muzycznych, współpracuje też z artystami związanymi ze sceną muzyki folkowej i etnicznej.

Denis Dubiella jest basistą i reżyserem dźwięku. Zajmuje się też produkcją różnorakiej muzyki elektronicznej publikowanej w Internecie pod własnym nazwiskiem. Zawodowo nagrywa i miksuje muzykę, a także realizuje efekty synchroniczne do produkcji filmowych.

Wojciech Lubertowicz jest perkusistą, reżyserem dźwięku i multiinstrumentalistą. Specjalizuje się w grze na orientalnych instrumentach perkusyjnych, (daf, bendir, darabuka, tombak) oraz dętych (duduk, ney). Współpracuje z wieloma artystami i zespołami, głównie z nurtu muzyki dawnej i etnicznej, a także szeroko pojętej sceny alternatywnej i jazzowej.

Projekt i realizacja: netkoncept.com