Strzałka w lewo wrzesień 2022 Strzałka w prawo
7 stycznia 2023, sobota | 19:00
Trio atlántico czyli słowiańsko – iberyjski mariaż
Miejsce: Klub muzyczny

Paulina Niemczycka – flet
Abraham Ramos Sánchez – gitara
Gilberto „Totó” Noriega – perkusja

utwory tradycyjnej muzyki kanaryjskiej oraz hiszpańskiej w aranżacjach na flet i gitarę.

Trio atlántico posiada w swym repertuarze utwory tradycyjnej muzyki kanaryjskiej oraz hiszpańskiej, w aranżacjach na flet i gitarę. Inspirują się muzyką tradycyjną, tworzą własne brzmienia i łączą dwie, wydawałoby się, niemożliwe do pogodzenia kultury – słowiańską oraz iberyjską. Ich pasja jest dowodem na to, że muzyka nie zna granic. Swoje wykonania opierają o nurty jazzu i world music, wplatając w nie również improwizację, która jest nieodłącznym element ich koncertów.

Paulina Niemczycka jest z pochodzenia opolanką, absolwentką PSM II st. w Opolu. Edukację muzyczną kontynuowała w hiszpańskim Conservatorio Superior de Música de Canarias, które ukończyła z wyróżnieniem. Pomimo doskonałego wykształcenia klasycznego nie ogranicza się do jednego nurtu muzycznego i wychodząc poza jego ramy, poszukuje inspiracji w muzyce tradycyjnej, wywodzącej się z Hiszpanii, Brazylii, Argentyny oraz innych krajów Ameryki Południowej. Zakochana w spontaniczności i improwizacji, kontynuuje swoją edukację muzyczną na hiszpańskim uniwersytecie UNIR na kierunku Jazz oraz muzyka rozrywkowa.

Abraham Ramos Sánchez jest hiszpańskim gitarzystą i timplistą. Ukończył Conservatorio Superior de Música de Canarias w klasie gitary. Od najmłodszych lat koncertuje, wykonując nie tylko muzykę klasyczną, ale także folkową, rozrywkową oraz autorską. Współpracował przy nagrywaniu płyt z wieloma znanymi muzykami i zespołami takimi jak Antonio Serrano, Benito Cabrera, la Perinké BigBand czy la Orquesta Sinfónica de Las Palmas. Jest również kompozytorem, jego utworów można posłuchać na dwóch autorskich płytach: El bailar de los callaos (2020 r.) i Nómadas (2021 r.).

Gilberto „Totó” Noriega jest kubańskim perkusistą, urodził się w San Antonio de los Baños, obecnie mieszka w Hiszpanii. Na swojej artystycznej drodze miał okazję współpracować z wieloma uznanymi na świecie muzykami, takimi jak: Omar Portuondo, Pancho Amat czy Silvio Rodríguez. Regularnie współpracuje z orkiestrami symfonicznymi La Orquesta Sinfónica de Tenerife i La Orquesta Filarmónica de Gran Canaria.