Filharmonia Opolska
74. Sezon Artystyczny
2025/2026
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
sierpień 2026
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
27
28
29
31
1
2
3
4
5
6
7:00 PM - Koncert jazzowy
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Maciej Fortuna Trio – „Baltic”
30.07.2026    
19:00 - 20:00
Maciej Fortuna – trąbka Piotr Cienkowski – kontrabas Stanisław Aleksandrowicz – perkusja   Cykl letnich koncertów jazzowych realizowany jest przy wsparciu Samorządu Województwa Opolskiego.   [...]
Koncert jazzowy
06.08.2026    
19:00 - 20:00
Patryk Rynkiewicz – trąbka Jakub Królikowski – fortepian Jakub Miarczyński – perkusja Flavio Gullotta – kontrabas   Cykl letnich koncertów jazzowych realizowany jest przy wsparciu Samorządu Województwa Opolskiego. [...]
Love. Unfiltered – Młody Opolski Jazz
13.08.2026    
19:00 - 20:00
Julita Ziółko – wokal Paweł Ramilowski – pianino Filip Hornik – kontrabas   Cykl letnich koncertów jazzowych realizowany jest przy wsparciu Samorządu Województwa Opolskiego.   [...]
Jazz and Strings – Komeda. Inspiracje.
20.08.2026    
19:00 - 20:00
Ewa Andruszkiewicz – I skrzypce Agnieszka Kalisz-Dzik – II skrzypce Anna Wałek – altówka Mirosław Makowski – wiolonczela Eryk Unsworth – kontrabas Maciej Fortuna – [...]
Wydarzenia w dniu 06.08.2026
11 grudnia 2025, czwartek | 19:00
Od natchnienia do improwizacji – śladami Franciszka Liszta
Cykl koncertów jazzowych improKLASYKA
Gorący Hat trick! Przy zakupie biletów na 3 koncerty z cyklu improKLASYKA - bilety w promocyjnej cenie 30,00 zł. Bilety promocyjne dostępne w kasie biletowej.
Miejsce: Klub muzyczny

50 zł

Izabela Migocz – śpiew
Joanna Wocławek-Hornik – piano
Jacek Hornik – saksofony
Filip Hornik – kontrabas
Kuba Płużek – instrumenty klawiszowe
Gabriel Antoniak – perkusja

Zapraszamy na niezwykły koncert z cyklu improKLASYKA, który w oryginalny sposób łączy świat muzyki klasycznej z nieograniczoną przestrzenią improwizacji jazzowej. To wyjątkowe wydarzenie przeniesie słuchaczy „od natchnienia do improwizacji”, prowadząc śladami jednego z największych romantyków – Franciszka Liszta.

Koncert będzie próbą „rozmowy” z jednym z najbardziej błyskotliwych i charyzmatycznych twórców XIX wieku – kompozytorem, wirtuozem i wizjonerem, który nie bał się przekraczać granic, ani tych artystycznych, ani technicznych. Jazzowi improwizatorzy, inspirowani jego odważną ekspresją i nieprzewidywalnością formy, pozwolą sobie na twórcze przetworzenie jego motywów i estetyki. Słuchacze będą świadkami tego, jak muzyka romantyczna wchodzi w dialog z jazzową wolnością, jak partytura staje się jedynie punktem wyjścia do muzycznej opowieści.

W programie znajdą się rozpoznawalne tematy przeniesione w nowy, improwizowany kontekst. W pierwszej części koncertu zabrzmią cztery pieśni Liszta w klasycznym wykonaniu pełnym emocji, ekspresji i piękna romantycznej liryki. To niepowtarzalna okazja, by usłyszeć dwie tak różne interpretacje tych samych dzieł – klasyczną i jazzową – podczas jednego koncertu. Ten wieczór to propozycja dla wszystkich, którzy ciekawi są, jak klasyka otwiera się na nieskrępowaną kreatywność jazzu. Dialog między stylami, spotkanie epok i artystycznych wrażliwości sprawia, że to wydarzenie staje się świętem muzycznej wyobraźni. Pozwól porwać się dźwiękom, które zrodziły się z inspiracji Lisztem i odkryj, jak natchnienie może prowadzić do improwizacji.

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com