Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
lipiec 2024
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
16 grudnia 2023, sobota | 19:00
Świąteczny koncert na 17 głosów

Bilety:
I strefa – 100 zł
II strefa – 80 zł

Anna Malek, Łukasz Szuba, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, Kamila Dauksz-Boruch, Damian Dobija, Magdalena Wójcik-Gugulska, Natalia Janus, Paulina Burzyńska, Wojciech Dereń, Maria Małkiewicz, Michał Warmuzek, Monika Wiśniowska-Basel, Michał Bober, Aleksandra Gadzińska-Dobija, Piotr Jurkowski

Tomasz Basel – piano
Michał Wilczyński – gitara
Piotr Sypień – gitara basowa
Tomasz Garbera – perkusja
Jacek Mełnicki – piano, wokal, przygotowanie chóru

W programie:
utwory wybrane przez samych wykonawców w myśl hasła „co mi w duszy gra”, jak również najpiękniejsze polskie i światowe piosenki świąteczne w zbiorowym wykonaniu wszystkich wokalistów, zaaranżowane przez Jacka Mełnickiego.

 

Świąteczny koncert na 17 głosów już po raz dziewiąty! Wciąż w pamięci pozostaje pierwszy z nich – z 2014 roku, w którym udział wzięli artyści wywodzący się z Opolskiego Studia Piosenki i Opole Gospel Choir. Koncert ten był podsumowaniem cyklu Na dwa głosy, odbywającego się w Klubie muzycznym. Pełna sala, entuzjastyczne przyjęcie przez słuchaczy oraz zadowolenie samych artystów stało się motorem napędowym dla kolejnych koncertów. Już rok później zabrzmiał na 15., a od 2016 roku na 17. głosów!

Tradycyjnie koncert składa się z dwóch części: w pierwszej usłyszymy w wykonaniu duetów utwory wybrane przez samych wykonawców, w myśl hasła „co mi w duszy gra”, w drugiej najpiękniejsze polskie i światowe piosenki świąteczne. Usłyszymy też, w zbiorowym wykonaniu, wszystkich wokalistów w utworach, do których nowe aranżacje napisał Jacek Mełnicki.

Na melomanów czekać będzie też niespodzianka, która mamy nadzieję, sprawi im dużą przyjemność. Niech to jednak pozostanie tajemnicą do samego końca.

Koncert poprowadzi znana opolskiej widowni Magdalena Bober.
Od ponad piętnastu lat jej pasją i zawodem jest praca w telewizji. Przez cztery lata była reporterką i prezenterką największego programu newsowego na Dolnym Śląsku – Faktów w TVP Wrocław, prowadziła też Słownik polsko@polski z prof. Miodkiem w TVP Polonia. Po przeprowadzce do Warszawy na wiele lat związała się z grupą TVN. Jest autorką i wydawczynią książki Jak to się stało?…i ile było w tym przypadku, o karierze i życiu Barbary Kurdej-Szatan. Uwielbia kontakt z publicznością, a stres i presja czasu działają na nią wyjątkowo mobilizująco.

 

fot. Michał Grocholski

Projekt i realizacja: netkoncept.com