Filharmonia Opolska
73. Sezon Artystyczny
2024/2025
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
luty 1993
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
18 lutego 2022, piątek | 19:00
WALENTYNKOWY KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

Bilety:
Strefa I – 89 zł
Strefa II –79 zł
Strefa III – 69 zł

Przy łącznym zakupie biletów
na Galę Noworoczną
oraz Walentynkowy Koncert Muzyki Filmowej
cena za 2 bilety wynosi 168 zł.
Zniżka dostępna tylko w kasie filharmonii.

Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Chór Filharmonii Opolskiej
Tadeusz Eckert – przygotowanie chóru
Olga Szomańska
– wokal
Marcin Januszkiewicz – wokal
Przemysław Neumann – dyrygent

Magdalena Miśka-Jackowska – prowadzenie koncertów

O repertuarze:
Typowy koncert symfoniczny składa się z uwertury, koncertu z udziałem solisty (lub solistów) i symfonii w drugiej części wieczoru. Kilka razy w sezonie obowiązuje jednak zupełnie inna formuła. Od siedmiu lat wszystkim miłośnikom kina snującym plany walentynkowe mamy do zaproponowania wydarzenie wychodzące poza dość ograną koncepcję randki w multipleksie, ale pozostające w filmowym klimacie. Magiczna, pełna czułości atmosfera, wielka orkiestra, liczne fragmenty z hollywoodzkich (i nie tylko!) ścieżek dźwiękowych, wzruszające głosy wokalistów oraz opowieści prawdziwej specjalistki: Magdy Miśki-Jackowskiej, autorki popularnego podcastu Score and the City oraz wieloletniej redaktorki RMF Classic – stacji radiowej grającej najpiękniejszą muzykę filmową.
Repertuarem filmówki w 70. sezonie artystycznym nawiążemy do tego, co dla wielu z nas stanowiło odskocznię od trudnej rzeczywistości w ostatnich miesiącach. Ograniczenia związane ze spędzaniem czasu w większym gronie i korzystaniem z kultury wydawały się odrobinę mniej uciążliwe, gdy na tapecie pojawiał się Netflix lub HBO, pachnąca świeca, popcorn lub gorące kakao, miękki kocyk i… serial! Gra o tron, Gambit królowej, Outlander, The Crown czy nieśmiertelni Przyjaciele? Wybrane, najbardziej zapadające w pamięć serialowe melodie podczas walentynkowych wieczorów w Filharmonii przeplatać się będą z najlepszymi ścieżkami dźwiękowymi hitów z wielkiego ekranu.

fot. Piotr Serafin

Olga Szomańska – wokal

Wokalistka, aktorka, laureatka Super Jedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę Niech mówią, że to nie jest miłość (z oratorium Tu es Petrus). Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego we Wrocławiu. W roku 2006 zdała eksternistyczny egzamin aktorski ZASP w Warszawie.

Ma na swoim koncie liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach m.in.: w Miss Saigon i Grease w Teatrze Roma, Kwiatach we włosach, Missa Gospel’s oraz spektaklach Teatru Rampa, z którym była związana w latach 2003-2015 (Sztukmistrz z Lublina, Złota Kaczka, Pinokio, Pińska Szlachta i in.). Jest wokalistką (gościnnie) w zespole hip-hopowym Full Power Spirit oraz chórze gospelowym Gospel Rain. Współpraca z Piotrem Rubikiem oraz Zbigniewem Książkiem zaowocowała nagraniem płyt z oratorium Tu es Petrus oraz Siedem Pieśni Marii, które zdobyły kolejno status: podwójnej diamentowej oraz podwójnej platynowej płyty. Zagrała także Królową Piratów w widowisku familijnym Scooby Doo i Widmo Piratów, Martę w musicalu Nie ma Solidarności bez miłości oraz Michelle w musicalu The Bricklin – samochodowa fantazja.

W 2011 r. wydała swoją pierwszą solową płytę Nówka. W 2013 roku wystąpiła (obok braci Cugowskich oraz Gienka Loski) w trasie koncertowej Salute to Queen, poświęconej legendarnej grupie Queen. Od kwietnia 2014 roku jest aktorką serialu M jak Miłość w roli Marzenki Laskowskiej. 19 czerwca 2015 roku jako pierwsza polska wokalistka wystąpiła w polsko-włoskiej wersji utworu Vivere w duecie z Andrea Bocellim, podczas koncertu inauguracyjnego programu ESK Wrocław 2016 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.
Występowała w musicalu Legalna blondynka oraz spektaklu Rewia Variete w Krakowskim Teatrze Variete, widowisku muzycznym Krzyżacy rock-opera, a także w spektaklu dla dzieci Oku-la-lary.
Obecnie można ją zobaczyć w musicalu Zakonnica w przebraniu w Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz Czarownice z Eastwick w Teatrze Syrena w Warszawie oraz w serialu Tatuśkowie.
Podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej Olga Szomańska – Kolędowa (grudzień 2015-styczeń 2016) zrealizowano nagranie płyty live, której premiera odbyła się w grudniu 2016 roku. W listopadzie 2016 roku ukazał się jej składankowy album w Duetach (z udziałem m.in. Janusza Radka, Krzysztofa Kiljańskiego, Mateusza Ziółko). Obecnie trwają prace nad płytą To jednak miłość w duecie z Maciejem Miecznikowskim. W listopadzie 2021 roku artystka wydała drugą solową płytę Ja lubię. 
Laureatka Srebrnej Twarzy VI edycji popularnego programu rozrywkowego Twoja Twarz Brzmi Znajomo oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej 2017.

www.olgaszomanska.com

fot. Piotr Dłubak

Marcin Januszkiewicz – wokal

Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, aktor, muzyk i autor tekstów piosenek. Debiutował w warszawskim Teatrze Współczesnym, związany obecnie z wieloma scenami teatralnymi w kraju, m.in. warszawskimi: Teatr Rampa, Roma i Mazowiecki Teatr Muzyczny; wrocławskim Teatrem Capitol; poznańskimi: Teatrem Muzycznym i Nowym czy łódzkim Teatrem Muzycznym. Laureat ważniejszych konkursów muzycznych i teatralnych, m.in. Pamiętajmy o Osieckiej, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Kaliskie Spotkania Teatralne czy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W 2017 roku ukazał się jego debiutancki album Osiecka po męsku. Jest autorem tekstów piosenek popularnych polskich wykonawców, m.in. Margaret, Dawida Kwiatkowskiego czy Natalii Szroeder. Oprócz aktorstwa i muzyki jego wielką pasją jest tenis.

Projekt i realizacja: netkoncept.com