Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
lipiec 2024
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
19 czerwca 2021, sobota | 19:30
Wieczór kolumbijski
Muzyka świata
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety 40 zł

Cykl koncertów Muzyka świata jest kontynuacją rozpoczętej w zeszłym sezonie podróży z muzyką pochodzącą różnych zakątków naszej kuli ziemskiej. Podróż tę będziemy na pewno kontynuować – jest jeszcze wiele krajów, które słyną z niepowtarzanej magii dźwięków charakterystycznej wyłącznie dla danego państwa czy regionu. Zgodnie uważamy, że wszystkie te rytmy i melodie wręcz powinny wybrzmieć w klubie Filharmonii Opolskiej, który podczas przerwy w działalności został przearanżowany i uzyskał nowy wystrój!

Z tym większą niecierpliwością czekamy na Państwa i zapraszamy na koncert, podczas którego za pomocą dźwięków udamy się w podróż do Ameryki Południowej, a dokładniej wprost do jednej z tysięcy kawiarenek zlokalizowanych w bocznych uliczkach Bogoty – stolicy Kolumbii.

Cumbia, czyli muzyka latynoamerykańska z charakterystycznym rytmem narodziła się w regionie Morza Karaibskiego, gdzie powstał największy tygiel ras: zamieszkiwały go plemiona indiańskie, tu przybywali afrykańscy niewolnicy i tu roiło się od przybyszy z Hiszpanii. W niespotykany sposób ten unikatowy gatunek muzyczny łączy wpływy hiszpańskie, indiańskie i afrykańskie. Z Afryki pochodzą rytmiczne uderzenia bębnów, zmysłowe i zalotne ruchy bioder, Europejczycy dodali charakterystyczny strój a tutejsi Indianie wnieśli delikatne brzmienie fletu i gaity.

Nie ruszając się ze swojego krzesła będziemy mogli poczuć klimat gorącego nocnego życia mieszkańców stolicy.  A co najważniejsze, chłonąć tę atmosferę beztroski i radości, która ze względu na oddalenie od Polski, wydawać by się mogła niezwykle odległa, a jednak bardzo rezonująca z naszą duszą i tym, czego brakowało nam najbardziej przez pandemiczne miesiące rozłąki z Państwem.

 

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas koncertu, zgodnie z zalecaniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dostępnymi w Regulaminie Bezpieczeństwa na stronie internetowej www.filharmonia.opole.pl/regulaminy.

 

Zespół składa się z czwórki wspaniałych muzyków, dzięki którym słuchacze poczują gorący klimat pełnej słońca Kolumbii!

Magdalena Lechowska – wokal
Dominik Borek – trąbka
Karol Mach – gitara
Patryk Zakrzewski – perkusja

 

Magdalena Lechowska to polska wokalistka o latynoskiej duszy. Urodziła się w Krakowie ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. Potężny i charyzmatyczny głos Magdaleny połączony z jej wyczuciem muzycznym przeniesie słuchaczy na gorące plaże wybrzeża karaibskiego! Jej interpretacja tradycyjnej cumbii El pescador na Youtube spotkała się z wielkim uznaniem latynoskich słuchaczy oraz spadkobierców kompozytora!

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com