Filharmonia Opolska - logo
69. Sezon Artystyczny
CHODŹ DO FILHARMONII
BIP Wersja dla słabowidzących

Koncert kameralny online

fot. Michał Grocholski

Muzycy Filharmonii wracają na scenę, niestety publiczność nie będzie mogła posłuchać swoich ulubionych artystów zasiadając na widowni. Zgodnie z obecnymi zasadami organizacji życia w czasie pandemii – jesteśmy zobowiązani do przedłużenia okresu zawieszenia działalności z udziałem publiczności aż do 27 grudnia tego roku.

Nie chcemy jednak (po raz kolejny) odwoływać zaplanowanych już koncertów, dlatego postanowiliśmy spotkać się z Melomanami w ich domach, zagrać dla nich na żywo, nieść muzykę poprzez ekrany ich komputerów i telewizorów.

Już w piątek 4 grudnia odbędzie się koncert kameralny Na dworze Króla Słońce. Podczas tego wieczoru usłyszymy muzykę lekką, taneczną i pełną energii. Zabrzmią utwory powstałe w XVII wieku podczas panowania Ludwika XIV, zwanego Królem Słońce. Był to okres największego rozkwitu francuskiej kultury i sztuki.

Przekonamy się o fantastycznej wyobraźni zdobniczej najwybitniejszych francuskich kompozytorów baroku, a są to między innymi: François Couperin, Jean-Marie Leclair, Michel Pignolet de Montéclair. Na scenie wystąpi zespół Sanssouci w składzie: Monika Targowska, Katarzyna Raczkowska – flety traverso, Maria Misiarz – wiolonczela barokowa, Tomasz Głuchowski – klawesyn.
Muzycy grać będą na historycznych instrumentach, by jak najlepiej oddać ducha epoki Le grand siècle i harmonijne piękno muzyki francuskiego baroku.

Koncert będzie można zobaczyć i posłuchać na profilu Filharmonii Opolskiej na portalu Facebook. Dobra wiadomość jest taka, że obniżamy cenę biletów aż o 80%! Za wirtualny bilet na kameralne spotkanie, które możecie spędzić z muzykami Filharmonii na własnej kanapie zapłacić należy jedynie 4,99 zł

Projekt i realizacja: netkoncept.com